Odadaki Bu Giriş DSL Kablosu Girişi mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dentist23

Doçent
İyi forumlar arkadaşlar. Modemin dsl girişini 3 bacaklı telefon girişi üstünden sağlıyorum ve bu giriş tek odada var. Diğer 2 odada ise resmini attığım bu giriş bulunmakta. Bu girişlere elimdeki uygun kabloyu taktığımda modemde dsl ışığı yanmamakta. Bu giriş tam olarak ne girişidir, ne işe yarar, neden bu girişle internete bağlanamıyorum. Cevaplayan herkese teşekkür ederim :) 2. bir sorum ise adsl-vdsl girişleri aynı mıdır? Turknete bugün itibariyle geçtim ama henüz vdsl portuna geçişim sağlanmadı. 3 bacaklı kabloyla vdsl e bağlanabilir miyim?
WhatsApp Image 2017-11-02 at 19.24.01.jpeg

nextman

Profesör
bu giriş T11 ve diğer bir değişle RJ11 uçlu telefon girişidir. arka kısımdan sökülerek ana binadan gelen ADSL hat girişi bağlandıktan sonra standart kablo ile direk modeme veya spliter'a doğru bağlanır.

Adsl bağlantı tipinin bir üst sınıfı Vdsl bağlantı modemleri farklı olsa da genelde firmaların belirli tip modemleri kullanmasından dolayı son kullanıcı tarafından değişen birşey olmaz.

size verilen modem kablosunu bu prize takmanız ve gerekli bağlantıları yapmanız sonucunda interneti kullanabilirsiniz.

eski tip telefon bağlantı prizi de bu şekilde ben bu prizden direk modeme giriş sağlıyorum.

priz.PNG

Dentist23

Doçent
bu giriş T11 ve diğer bir değişle RJ11 uçlu telefon girişidir. arka kısımdan sökülerek ana binadan gelen ADSL hat girişi bağlandıktan sonra standart kablo ile direk modeme veya spliter'a doğru bağlanır.

Adsl bağlantı tipinin bir üst sınıfı Vdsl bağlantı modemleri farklı olsa da genelde firmaların belirli tip modemleri kullanmasından dolayı son kullanıcı tarafından değişen birşey olmaz.

size verilen modem kablosunu bu prize takmanız ve gerekli bağlantıları yapmanız sonucunda interneti kullanabilirsiniz.

eski tip telefon bağlantı prizi de bu şekilde ben bu prizden direk modeme giriş sağlıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 29287
cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle. Bende bu girisle baglaniyorum ama tek odada bu giris var ve merkezi bir oda degil. Diger odalardaki giris ne girisi onu merak ediyorum.

nextman

Profesör
cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle. Bende bu girisle baglaniyorum ama tek odada bu giris var ve merkezi bir oda degil. Diger odalardaki giris ne girisi onu merak ediyorum.
Rica ederim görselini verdiğiniz girişte zaten sizi etkileyecek voltaj yok yine de dikkatlice sökerseniz arkasında bir bağlantı olup olmadığını görebilirsiniz.Bu bağlantı eski tip priz ile birleştirilmişse internet olması gerekiyor yok ise bir elektrikçiden yardım alarak bağlantıları birleştirebilirsiniz.Genelde bu prizlerin arka bağlantıları yapılmıyor evlere konulmasının sebebi ise iki tip bağlantı yapılmak istenmesi

Dentist23

Doçent
Rica ederim görselini verdiğiniz girişte zaten sizi etkileyecek voltaj yok yine de dikkatlice sökerseniz arkasında bir bağlantı olup olmadığını görebilirsiniz.Bu bağlantı eski tip priz ile birleştirilmişse internet olması gerekiyor yok ise bir elektrikçiden yardım alarak bağlantıları birleştirebilirsiniz.Genelde bu prizlerin arka bağlantıları yapılmıyor evlere konulmasının sebebi ise iki tip bağlantı yapılmak istenmesi
almak istedigim tüm cevapları verdiniz. oldukça aydınlatıcı oldu. ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim :)

telefon var mı? çalışıyor mu? yoksa telefon hattı kısmı boşta adsl-vdsl olmaz.

Dentist23

Doçent
Telefon yok evde ama internet var. 3 bacakli giristen splittersiz internete baglanabiliyorum.

honline

Profesör
O kabloların birleştiği bir buat kesin vardır o buat ta bunlar paralel bağlanırsa bütün prizlerde modem çalışır (aynı anda iki veya üç modem çalışmaz) Ayrıca modem başka odada iken diğer odadaki prizlere telefon takılabilir (yalın internet değilse)

stat counter