Nvidia mı AMD mi tercih edilmeli?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi ürünü almalıyım?

Oyun oynanmayacak, günlük işler : ofis, internet, yahoo da satranç, tavla, Sabit diskten video izleme, telefon / fotoğraf makinesinden pc ye video-resim depolamak gibi işlemler...
Seçtiğim ürünlerde, i3 işlemcide NVIDIA GT920MX
i5 işlemcide : Radeon 530 AMD Ekran kartı bulunuyor.
Masaüstümde bulunan Nvidia da, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ve memnunum. AMD yi hiç kullanmadım. i5 de Nvidia olsa hiç düşünmeden alırım ama AMD var. AMD tavsiye eder misiniz?

Dkn nyz

Profesör
Son düzenleme:
o işlmeciler ryzen lerdir. masaüstü işlemcileri. ryzen masaüstü alınacaksa kabul ama dizüstünde intel kalite demektir.

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Üstad, Ekran kartı AMD görünüyor. Bu fiyat bandında Nvidia ekran kartı olursa düşünebilirim. Lenovo harici de olabilir. Tekrar ediyorum oyun falan oynayamayacağım. Günlük işler yeterli..
İşte oyun oynamayacağınız için zaten AMD ekran kartlı ürün öneriyorum böylece işlemciye ağırlık verilebiliyor. Oyun ile işiniz yoksa ekran kartı pekte önemli değil.

İşte oyun oynamayacağınız için zaten AMD ekran kartlı ürün öneriyorum böylece işlemciye ağırlık verilebiliyor. Oyun ile işiniz yoksa ekran kartı pekte önemli değil.
Anladım, bunu da listeye alıyorum o halde. Fiyatı takip ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

i3, i5 demişsiniz. Serisini belirtmemişsiniz. İşlemcinin kaçıncı seri olduğu da önemli.
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6''-2GB-W10
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ3 6006U 2GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK
Linkler burada üstad.
Tekrar edeyim, hızlı pc olmasından ziyade, uzun süre sıkıntı yaşamadan götürmesi önemli. Eski nesil olması sorun olmaz. Önemli olan donanımsal problem çıkarmayacak olması. Tam bir ürün almaya karar veriyorum, bir yorum okuyorsun haydi sil baştan.

Son düzenleme:
Anladım, bunu da listeye alıyorum o halde. Fiyatı takip ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6''-2GB-W10
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ3 6006U 2GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK
Linkler burada üstad.
Tekrar edeyim, hızlı pc olmasından ziyade, uzun süre sıkıntı yaşamadan götürmesi önemli. Eski nesil olması sorun olmaz. Önemli olan donanımsal problem çıkarmayacak olması. Tam bir ürün almaya karar veriyorum, bir yorum okuyorsun haydi sil baştan.
Görkem Say'ın önerdiği dizüstü en mantıklısı bencede..

stat counter