Nissan Qashqai +2 Yakıt Testi (Uzun Yol)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10 binden sonra bir yağlama ve filtre değişimden sonra yakıt daha da düşecektir...

CiiixXx

Profesör
Konu açılış tarihi itibarıyla eski olsa da, her daim güncel kalacağı belli.

Yeni nesil otomobillerde artık rodaj tarih oluyor. Bir çok otomobil firması rodajı fabrikada tamamlıyor.

Üretilen motor parçaları günümüz teknolojisinde muazzam düzeyde. Aktarma organları ve diğer parçalarda rodaj söz konusu değil zaten. Montaj işleminden doğan milimetrik farklar da fabrikada yapılan rodaj ile gideriliyor. Araçlar piyasaya tüm rodaj işlemleri tamamlanmış şekilde çıkıyor.

İçinizin rahat olması için ilk 1000 Km'de yağ değişikliği yapabilirsiniz. Eğer değişen yağı kontrol ederseniz yanmadan kaynaklanan renk değişikliği dışında tertemiz olduğunu, eskiden görmeye alıştığımız çapakların olmadığını göreceksiniz.

Kısacası rodaj, motor açma, hareketli parçaların birbirine alışma süreci gibi durumlar artık söz konusu değil. Aracı aldığınız günden itibaren normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Rodaj dönemi sanırım bazı üreticilerde tarih oldu. Hepsinde olmadı. O nedenle üretici, model için ne diyorsa onu yapmak lazım.

marancı

Profesör
Hayırlı olsun. Kazasız belasız yolculuklar dilerim. Arabada yakıtı da güzelmiş hakkaten.

uygar2580

Doçent
Hayırlı olsun. Bende de 2011 1.5dci Tekna Pack 135hp var :) 10.000km den sonra yakıt biraz daha düşüyor. Yakıt göstergesi tam doğru göstermiyor yani yarım depo gösterirken içinde daha az yakıt kalmış oluyor. :) ben 1 depo ile en fazla 1050km gidebildim ortalama 900km gidiyorum şehir içi. Ben agresif kullanıyorum, sakin kullansam şehir içi 5.6lt ortalama yakıt tüketimi oluyor.

stat counter