Nissan Qashqai 1.6 Dizel 130hp İncelemem

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

uygar2580

Doçent
Rockhan yaptığın haksızlık ayrıca gösterdiğin qashqailer hem eski kasa hemde baz modeli, gösterdiğin duster full olan modeli. Ayrıca motorun tamamı renault değil sadece blok renaulta ait. Ayrıca 130hp lik dacia yok. Motoru renault motoru diye aşağılaman da yanlış. Nissan yılların japon markası ve araçları taş gibi olarak bilinir, öyledir de. Nissanın bakkal bir motor alıp araçlarına takması beklenilen bir hareket değildir. Dci motorlar kendisini kanıtlamış hem az yakıtlı hem de performanslı motorlardır. Infiniti FX30d de bile dci 3.0 motor kullanılmaktadır.

Bahsedilen Qashqaide deri koltuk anahtarsız giriş ve çalıştırma, BOSE ses sistemi (sonradan takılamayan bir sistem) Navigasyonlu multimedia, 18" jantlar, far sensörü, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, karartma camlar, alüminyum tavan rayı gibi bir çok ekstra orjinal olarak var.

Bu iki resime bakarak da yorumları alabiliriz.

Ayrıca 50.000TL fark yok.

Duster baz versiyonu 32.900tl
Qashqai baz versiyonu 45.730tl

Duster Full 48.600tl
Qashqai Full 81.081tl

Dusterin full olanı herhalde qashqainin orta seviyesi gibi birşeydir

Qashqai 1.6i tekna 51.400tl

Bu mantıkla arada 3000tl fark var aynı donanım seviyesinde.

Bekçi

Doçent
Rockhan yaptığın haksızlık ayrıca gösterdiğin qashqailer hem eski kasa hemde baz modeli, gösterdiğin duster full olan modeli. Ayrıca motorun tamamı renault değil sadece blok renaulta ait. Ayrıca 130hp lik dacia yok. Motoru renault motoru diye aşağılaman da yanlış. Nissan yılların japon markası ve araçları taş gibi olarak bilinir, öyledir de. Nissanın bakkal bir motor alıp araçlarına takması beklenilen bir hareket değildir. Dci motorlar kendisini kanıtlamış hem az yakıtlı hem de performanslı motorlardır. Infiniti FX30d de bile dci 3.0 motor kullanılmaktadır.

Bahsedilen Qashqaide deri koltuk anahtarsız giriş ve çalıştırma, BOSE ses sistemi (sonradan takılamayan bir sistem) Navigasyonlu multimedia, 18" jantlar, far sensörü, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, karartma camlar, alüminyum tavan rayı gibi bir çok ekstra orjinal olarak var.

Bu iki resime bakarak da yorumları alabiliriz.

Ayrıca 50.000TL fark yok.

Duster baz versiyonu 32.900tl
Qashqai baz versiyonu 45.730tl

Duster Full 48.600tl
Qashqai Full 81.081tl

Dusterin full olanı herhalde qashqainin orta seviyesi gibi birşeydir

Qashqai 1.6i tekna 51.400tl

Bu mantıkla arada 3000tl fark var aynı donanım seviyesinde.
Yorumlarınıza katılıyorum :)

kowalskii

Profesör
Ayrıca sordum. Eğer motor japonyadan gelirse ekstra vergiye tabii tutulduğu için, renault fabrikasında parça üretimi yaptırıyormuş. Yani avrupa pazarında kendi teknolojilerini getiriyor ve vergiden kazanmak için üretimini avrupada tutuyorlarmış. Renault motoru denmesinin nedeni buymuş. Motorun patent ve dizaynı nissan a aitmiş.

RocKhan

Doçent
Tamam yorumlarınıza ben de katılıyorum da, benim en baştan söylemek istediğim şey zaten 30binlik Dusterı alıp 20bin masraf yapsam 80binlik Nissan gibi gözükebilir demek istememdi. Duster bu hali ile Nissandan daha iyi demedim, hatta Dacianın malzeme kalitesinin de kötü olduğunu mesajımda zaten belirtmiştim. Pimp My Ride programlarını izleyenler 15, 20bin dolarlarla ne harikalar yaratıyorlar çok iyi bilirler, benim Duster üzerinde durmamın nedeni daha ucuza gayet güzel bir şey meydana getirilebilir demek istememdi.

En baştan beri o nedenle özel Dacia resimleri ile eski model ve düz kasa Nissanları karşılaştırdım, yani bilerek yapılmış bir hareket, neden o şekilde resim verdiğim anlaşılmamış sanırım o nedenle bu mesajın ilk paragrafında aynı şeyden tekrar bahsettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı aractan bende almayı düşünüyorum fiyat aldığınız bayi yi öğrenebilirmiyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
duster 4x4 nissan ın x-trail ile aynı platforma sahip. yani platform açısından duster 4x4 Qashqai den daha iyidir.

uygar2580

Doçent
Benim aracın motor yazılımını modifiye ettik. Aracın yeni değerleri 1.5dci 135hp ve 300nm tork. Değerler yazılım firmasının verdiği değerler. Birde hızlanma videosu ekledim. Araçta ciddi şekilde performans farkı var şu anda. Yakıt tüketimi aynı sürme şekline göre değişmedi. Sakin kullanımda daha az yakacaktır.

​http://www.youtube.com/watch?v=Vii-ZNx9nR8

stat counter