Münazara ''Para Her Kapıyı Açar mı Açmaz mı''

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Para her kapıyı açar mı açmaz mı konusunu hangi grup daha iyi savundu?

 • Para her kapıyı açar diyenler daha iyi savunmuş

  Kullanılan: 30 44.1%
 • Para her kapıyı açmaz diyenler daha iyi savunmuş

  Kullanılan: 19 27.9%
 • Ben yorum yaptım sonuçları görmek için bu seçeneği işaretliyorum

  Kullanılan: 19 27.9%

 • Kullanılan toplam oy
  68

MerveOzgur

Doçent
Katılım
31 Eki 2013
Mesajlar
638
Puanları
18
Para sağlık haricinde her kapıyı açar, ancak sağlık sözkonusu ise para pulda bir yere kadar maalesef.
Bu nedenle para her kapıyı açamaz diyorum.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayat sandığınız gibi değil parayla her istediğini yapamazsınız para sizle her istediğini yapar(Muhammed Semih Erdoğan)
 

tridinebandiyum

Asistan
Katılım
20 Ara 2013
Mesajlar
191
Puanları
0
Para saglik disinda her kapiyi acar merveozgur un de dedigi gibi fakat saglik disinda da actigi kapilar gün gelir suratina öyle bi kapanir ki insanin felegi sasar. Yani parayla da kapi bi yere kadar diyorum. Insani degerler ayaklar altindayken kagit parcasina bu kadar deger yukleyenler utansin.
 

ProRat`

Profesör
Katılım
12 Şub 2013
Mesajlar
2,980
Puanları
38
Her yola açar ama tek Allah katına açmaz. İnsan parasını yardım sever olarak, fakir fukaraya dağıtırsa o zaman her yola açar kapıyı para.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana göre para her kapıyı açmaz sadece maddi kapıları açar
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
para olmazsa; yiyecek giyecek içecek şeyler almazsın
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
sevgiyi aşkı mutluluğu hele hele ahiret kapısını açabilirmisin parayla hayır açamazsın açabiliyorsak eğer hayat çok basit olur kapıya para uzatırsın açılır hayır sn çok yanlış düşünüyorsun bir söz vardır para olmasaydı zengin olurduk die işte doru . aşkı açabiliyoruz dersen eğer parayla seni seviyorum dedirtttire bilirsin birine ama o o lafı kalpten sölemez seni kalpten sevmez!!!!!!!!:clap:
 

TyC

Asistan
Katılım
4 Şub 2011
Mesajlar
183
Puanları
18
Dünyevî işlerde her kapıyı acar ama ahiretle ilgili konularda avucunu yalar ancak.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Par Her Kapıyı Açmaz.. Somut Olarak Sağlık Aşk :) Önceki Yorumlarınızı Okudum Aşkla Olunan Samimiyet, Samimiyet Değildir ;)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abicim sizin yazdıklarınızı okudum :thumbup1: alıntılar yaptım sizden :thumbup1: ,atasözler falan kattım,bilimsel veriler falan en sonda parayla bülent ersoy kendine sevgili bulmuş neyin kafasındasınız dedim kazandık :)) :lol: :clap:
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnce her kapıyı açıyor mesala paran varsa en aciz durumunda bile ön plana çıkarsın . askerlik yaparken bile bi bedel ödeyip sıyrılabiliyosun bi meslek edindin atanamıyosun torpille rüşvetle atanıyosun hastasın kimse babasının hayrına tedavi etmiyor illa para veya ilaç alcaksın eczanede para ile satıyolar bazı kişiler ask dostluk huzur mutluluk bunları elde ediyomu diyolar fakat artık onuda elde ediyo mesela ask var evlencen onun hazırlıgı bile psara ve sen karsı taraftan bekliyosun bunları isteklerin karsılanmadıktan sonra nereye kadar mutlu oluyosun arkadaslık mesela bigün sen ısmarlıyosun ertesi gün karsı taraftan bekleniyo paran varsa iyiye kullanıyosan niye huzur olmasın bazı kişiler peki cennetin kapısını açarmı diyo zaten sen cennetin kapısını parayla açmaya çalışıyosan o kapı sana daima kapalıdır
 

by10ur

Profesör
Katılım
13 Kas 2007
Mesajlar
1,121
Puanları
38
Sadece para her kapıyı tabi açmaz ama akıllı bir adam ve para ile her kapı açılır. sadece akıllı biri ve sadece çok para her kapıyı açamaz, parayı kullanırken ikna etme becerisi ve izlenecek yol önemlidir ikisi de tek başına her kapıyı açmada yetersizdir.

Örnek: - Al şu parayı işimi hallet (rüşvet yolu ile yapılan bir iş.)
- Oğlunun özel okul da okuduğunu bilip paraya ihtiyacı olduğunun farkındadır ve sormadan onun okul taksitinin tamamını ödemesi parayı almayan kişiyi de yük altına sokmaktadır (bu da duygusal rüşvet işte zorunluluk yok, ister öde ister ödeme.)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
para her kapıyı açmaz tabii ki de neden mi para her kapıyı açanlar için söylüyom eğer ki siz açar diyosanız gidipte mutluluğun kapısını parayla açın da görim
 
Üst
stat counter