Mobil Cihazlarda Geleceğin İşletim Sistemi Sizce Ne Olacak?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kalenderadam

Doçent
Arkadaşlar bildiğiniz gibi günümüzde mobil işletim sistemi denilince android ön plana çıkıyor. Fakat gelecekte android işletim sistemini gelip geçebilecek bir sitem olacak mıdır? Olacaksa fikirleriniz nelerdir bilgilerinizi paylaşır mısınız? Ne bileyim ileride bir gün bu bahsettiğimiz olursa belki tarihe not düşeriz ne dersiniz. Bu konuda ben de düşüncelerimi paylaşayım bana kalırsa windows mobil dünyada android sistemi geçecek gibi duruyor ne dersiniz?

windows mobil dünyada android sistemi geçecek gibi duruyor ne dersiniz?
Öyle olacağını sanmıyorum. Windows Phone'ların durumu belli. Şu an mobilde en çok Android ve iOS işletim sistemleri kullanılıyor.
Bence böyle devam eder. Ha Samsung'un da Tizen OS'u var ama şu an için Android ve iOS kadar yaygın değil.

BJKolik

Profesör
Microsoft bunun için çalışıyor bildiğim kadarı ile. Kendim bizzat WP' yi kullandım çok iyi idi ama önem verilmedi. Belki ileride dediğiniz gibi olur. Ben yine geçerim o sisteme.

Durmuşkandemir

Profesör
Arkadaşlar bildiğiniz gibi günümüzde mobil işletim sistemi denilince android ön plana çıkıyor. Fakat gelecekte android işletim sistemini gelip geçebilecek bir sitem olacak mıdır? Olacaksa fikirleriniz nelerdir bilgilerinizi paylaşır mısınız? Ne bileyim ileride bir gün bu bahsettiğimiz olursa belki tarihe not düşeriz ne dersiniz. Bu konuda ben de düşüncelerimi paylaşayım bana kalırsa windows mobil dünyada android sistemi geçecek gibi duruyor ne dersiniz?
Şuan Windows sistemini başka sistem alabilir mi barklı işletim sistemi var ama genel olarak hep Windows kullanılıyor apple zaten ayrı dünya. Ben sanmıyorum android sistemini tahttan indire bilecek bir sistem olmaz. Apple zaten ıos dan vazgeçmez ama wp ciddi yatırım yapıp piyasaya sağlam bir şekilde gelirse tekrardan ona birşey diyemem

BJKolik

Profesör
Şuan Windows sistemini başka sistem alabilir mi barklı işletim sistemi var ama genel olarak hep Windows kullanılıyor apple zaten ayrı dünya. Ben sanmıyorum android sistemini tahttan indire bilecek bir sistem olmaz. Apple zaten ıos dan vazgeçmez ama wp ciddi yatırım yapıp piyasaya sağlam bir şekilde gelirse tekrardan ona birşey diyemem
Windows' un tekrar gelmesini isterim ama kısa ve orta vadede mümkün değil. Uzun vadede belki. Çıkarsa tekrar düşünmeden Windows sistemine geçerim. Şu an İOS kullanıyorum. WP' den aldığım zevki vermiyor.

Durmuşkandemir

Profesör
Donanım olarak ben ram değişen telefonları bekliyorum bakalım kim yapacak nasıl olacak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windows' un tekrar gelmesini isterim ama kısa ve orta vadede mümkün değil. Uzun vadede belki. Çıkarsa tekrar düşünmeden Windows sistemine geçerim. Şu an İOS kullanıyorum. WP' den aldığım zevki vermiyor.
Ben wp kullanmadım ama kullanan bir çok kişiden olumlu yorum duydum mağaza sıkıntısı vardı ama ara yüzü akıcı diyorlardı. Belki donanım seviyesi yükselince yeniden wp piyasaya döne bilir farklı tasarım ile tabi işi sıkı tutarlarsa.

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
ben çinlilerin ve hintlilerin 5 yıl içerisinde piyasaya ortak ya da ayrı iki işletim sistemi süreceklerini düşünüyorum, inşALLAH olur. rekabet olursa daha ucuz ve iyi telefonlar gelir.

stat counter