Matematiğim kötü ama hemşir olmak için sayısal seçmem gerek !!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

TedRED

Üyecik
Merhabalar.
15 yaşında lise 1 öğrencisiyim.Matematiğim ve fiziğim kötü ama dersleri daha fazla dinliyip konularının başını bile öğrensem sınavlarda 30-50 alıp performans ile dersi geçeceğimi düşünüyorum.Sırf matematiğe yatkın değilim diye geleceğimin mahvolmasını istemiyorum.
Sayısal bölümde ve matematiği kötü olan arkadaşlar bana bi abi abla tavsiyesi verebilir mi ?
Hayalim hep sağlıkçı olmaktı.Kendimi bildiğim için doktor falan olmak istemiyorum hayallerim orta düzey :)

Özet olarak ;
+Sayısal bölüm full matematik mi ?
+Sayısalda matematik dersinde kalır isem sınıfı geçer miyim?
+Sayısalda yapamaz isem TM'ye geçebilir miyim ?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

dreameagles

Üyecik
Sayısal bölüm full matematik değil. Fizik var kimya ve biyoloji de var. Coğrafya ve benzeri sözel derslerin bir çoğu olmuyor. Sayısal da yapamadığın takdirde geçiş yapabilirsin fakat bu problem olabilir. İlk sınavlardan sonra geçiş yaparsan tm deki konuları kaçırmış olursun ve oradaki derslerin sınavına girmen gerekir. Matematik dersinden kalırsan geçersin diye biliyorum.

Lauren

Asistan
Matematik ve fizik geliştirilebilecek dersler. Sonuçta dün yazma da bilmiyordunuz. Ders çalışırkenki en önemli noktalar istikrarlı, sabırlı olmaktır ki daha da önemlisi yapabileceğinize inanmaktır. Yapamıyorum, olmuyor deyip pes etmemelisiniz. İnsanı bu düşünce başarısız kılar.

Alan değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum fakat üniversite için mutlaka bir hedefiniz olsun ve bu hedeften şaşmadan yolunuzda ilerleyin.

Y.Emre41

Asistan
Matematik te doğru ve düzenli çalışmayla orta duzeye yakın başarı elde edilebilir. Bunu yapmadan sayisalci olunmaz. Yani belli düzeyde matematik lazım hemşir olmak için. Türkçe yi de ihmal etmemek lazım.

PARAzitCELL

Profesör
Düzenli kararlı çalışıp, inançlı olursan başarırsın ve sen bile ne kadar da korkulacak bi şey olmadığını farkedersin işin sonunda...

stat counter