Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

jakabo2014

Üyecik
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Bu sene lise 12 yim fakat maddi sıkıntılar yüzüden okulu bırakıyorum. Sizce nasıl be duygu. Artık iş hayatına atılıcam. Ve belki içimde hep bi okumanın umuduyla keşke diyerek yaşıyacağım.

kardeşim sende gerçekten okuma azmi ve isteği varsa hem çalışıp hem okursun. ALLAH yar ve yardımcın olsun. Ama insanlar ne zorluklarla başarıyor bunları. ilham alabileceğin sana yol gösterecek çok örnek ve hayat hikayesi var

kral3636

Üyecik
Canım sırf sana bunları yazmak için foruma üye oldum. Sen zaten okula devam etmek için ikna edilmek istiyorsun. Konuyu buraya yazmaya seni iten bu. Meslek lisesiysen bu sene zaten staj parası alacaksın, harçlığın olacak. Hayatımda çok şeyi henüz öğrenemedim ama en iyi öğrendiğim şeylerden birisi şu ki, insan hiçbir zaman zannettiği kadar çaresiz olmuyor. Ola ki staj paran olmayacak hem okuyup hem çalışmayı deneyebilirsin. Freelance işlere başvuru yapmayı dene. Son çare de sevgili Mortus'un dediği gibi açık lise. O lise diploman elinde olsun yeter. Hiçbir yerde ikinci öğretim okuyamayacak durumda mısın? ikinci öğretimde okur gündüzleri çalışırsın. işe giremesen bile kyk'dan aylık 450 lira gibi bir para alabilirsin. 3 ay sigortalı çalışırsan sana bu parayı vermeyecekler. Çalışarak kendini özel üniversitede okutanlar tanıyorum. KPSS'ye girip memur olabilirsin. Dairede seni idare ederler öğrencisin diye. Temizinden de 3000 lira maaş. Meslek lisesiysen şans tamamen senden yana görünüyor, yok değilsen tırmalaman gerekecek. Okul bırakmak iyi bir şey değil ki. eğer erkeksen mesela, ailene ait sağlık sigortasından yararlanamıyorsun. iki gün sonra askerlikten de çağırırlar. Bedelli falan da yapacak durumun yok anladığım kadarıyla uğraş dur. Bu okul bırakma mevzusu sadece içinde ukte kalacak boyutunda sakıncalı değil. dahası da var anlattığım gibi. okul aile birliğiyle bir konuş. burs ayarlayabilirler. Sen de ikna edilmek istiyorsun. al sana ikna. O OKUL BIRAKILMAYACAK!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ne cins bir maddi sıkıntı ki bu? Burada 50 kişi aylık 10 lira verse misler gibi okursun. Kimseye de zorluk olmaz. 50 kişiden biri de benim. okul bırakılır mı?
maalesef okulu biraktim su an komilik yapıyorum. Tam 1 ay oldu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu kardeşimize maddi yardım için bir çalışma yapılmalı.
Saol kardeşim. Senin düşünüp bunu yazmam bile beni mutlu etti . Ama olmaz gururlu bir insanım ben. Bazi insanlar vardır gün gelir yaptığı yardımı yüzünü çarpar. İstemem. Çalışıyorum iş hayatına atıldım. Bir restaurant da komilik yapıyorum. Kötü bir yer eziliyoruz ama yapcak bisi yok kardeşim. Allah a emanet ol.

Son düzenleme:

Turk3434

Üyecik
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Bu sene lise 12 yim fakat maddi sıkıntılar yüzüden okulu bırakıyorum. Sizce nasıl be duygu. Artık iş hayatına atılıcam. Ve belki içimde hep bi okumanın umuduyla keşke diyerek yaşıyacağım.
Bir maymunun onune para ve muz koyarsaniz muzu secer cunku parayla daha fazla muz alinacagini bilmez. Insanlarda aynidir herkes memur olmayi ister ama girisimciligin daha fazla kazandiracagini bilmez. Sen girisimciligini yap calis dostum

Son düzenleme:
stat counter