Laptoptan Gelen Cızırtı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. İnternetten baktığımda HDD diyorlar ama sizede sorayım;
Asus model bi laptop kullanıyorum ve kasaya kafamız yasladıım zaman cd çizilme sesi gibi bi ses geliyor. Nereden geldiğini bulamadım, lütfen yardım edin.
USB portlarından gelir diyen var, hoparlörden gelir diyen var vs vs... yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
kulağımı dayamadan asla duymuyorumda... düşündürdü, usb portundan az geliyor, sağ alt taraftan daha baskın sağ üste doğruda aynı oranda geliyor
HDD sağ taraftadır o yüzden :) Merak etme normal bir durum yani bütün mekanik diskler ses çıkarır.

hocam
Ozaman kurcuklama disk okuma kafasıdır. Normal olabilir.
hocam sormamın ve kafama takılamsının sebebide şu: bugün formattan aldım ve 3 senelik bi pc bu. adam harddiski fazla yorma maliyetli dedi. fiyatını sordum 300dolar vs dedi. bende nerden anlarım dediğimde cd çizilme sesinden dedi. korkuyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

içinde giderse bidaha alamayacağım çok önemli dosyalar var gelecek ay yedekleyeceğim 1.5 ay falan dayanırsa çok iyi olur, o aradada cs oynamam lazım

bide bozuk hdd den veri kurtarma fiyatlarına baktım aşırı yüksek. 750tl, 2000tl vb. endişeleniyorum

Son düzenleme:
bazı notebooklarda coil whine olabiliyor sorun yapma...
hocam az çok biliyorumda o da aşırı sorun çıkarır mı bana ya? eğer pcye bişey olursa pahalı bi masraf çıkarmasını istemiyorum dolar ve asgari ücret malum...

bazı notebooklarda coil whine olabiliyor sorun yapma...
hemde 920m olan bi laptopta coil whine saçma gibi geliyor da doğruluğu da bilinmez

Son düzenleme:

utkuversus

The Power Of Dreams
Yönetici
Moderatör
hocam az çok biliyorumda o da aşırı sorun çıkarır mı bana ya? eğer pcye bişey olursa pahalı bi masraf çıkarmasını istemiyorum dolar ve asgari ücret malum...

hemde 920m olan bi laptopta coil whine saçma gibi geliyor da doğruluğu da bilinmez
CoilWhine sesten ibaret bir şey.

hocam böyle cd çiziliyoooooo hızlıca duruyoo öyle öyle dediğim ses geliyor
coil whine sesine benzemiyo bence tam olarak bilmiyorum zaten

Usb den cızırtı gelmez, ama usb den bağlı dandik ses kartları hoparlöre cızırtı verebilir. Bencede hdd kafa sesi.
sence tehlikeli mi

https://www.youtube.com/watch?v=GewjXBgq52I
hocam ses buna benziyor

Son düzenleme:
coil whine sesine benzemiyo bence tam olarak bilmiyorum zaten

sence tehlikeli mi

hocam ses buna benziyor
Eğer normalde kulak dayanmadan bu ses duyulmuyorsa bence çok panik yapma ama sıfır hdd ye bile güven olmaz yedeklemeni yap.
Ve hdd test et şu program ile Hdtune

arkadaşlar galiba coil whine olduğuna karar verdim, çünkü dün açtığımda o ses klavyenin orta bölgesinde hiç yoktu. şimdi açtığımda durmadan devam eden bi ses var klavyenin sağ bölgesinde (elektriklenme sesi gibi garip bi ses). yardım eden herkese teşekkür ederim. hala korkum var ama az... bu sorunu yaşayanlara önerim ise bilgisayarı fazla yormasınlar, eğer oyuncularsa sadece oynadıkları 2 oyunu yüklesinler, her şeyden öncede sağlama almak için işi verileri yedekleyip format atsınlar. en önemlisi formattan sonra sadece işe yarıyan 6-7 programı indirsinler. gündede en fazla 7 saat açık tutmaya çalışsınlar

stat counter