Laptop Soğutucular İşe Yarıyor mu ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

dauutt

Asistan
konuya bakıp merak eden arkadaşları için söylüyorum... bi soğutucu aldım... gayet de işe yaradı... birkaç saaat kullanımdan sonraki performans farkını görebiliroum (özellikle crysis, call of duty falan oynarken :) )...

mcaner23

Asistan
konuya bakıp merak eden arkadaşları için söylüyorum... bi soğutucu aldım... gayet de işe yaradı... birkaç saaat kullanımdan sonraki performans farkını görebiliroum (özellikle crysis, call of duty falan oynarken :) )...
Keşke soğutucunun ne olduğunu da yazsaydın dostum :) bende cod 4 oynuyorum eskiden 250 fps alabilirken şimdi laptop kapanmasın diye 60 fps yapıyorum nereden nereye :D

Strake

Profesör
evet bilgisaray ısındığı zaman soğutucu çok işe yarıyor zaten yaramasaydı soğutucu diye birşey olmazdı genel olarak soğutucu faydalıdır :)

busterr18

Üyecik
Zalman çok iyi soğutucu konusunda. NC3000 modeli var bende laptop ısınmaktan oyun oynayamıyordum hatta hd filmlerde bile ısınıp donmalar yaşıyodum ama bunu aldıktan sonra ısınma sorunum kalktı yani, aşırıda sessiz ve buz gibi hiçbişekilde duymuyorum sesini tavsiye ederim :)

tambjk

Profesör
laptop ile sağlam oyunlar oynuyorsanız olmazsa olmazdır soğutucu:) yoksa ısınıp kendini resetlemesi muhtemel.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:pc nin ısınmaması demek kasma yapmaması demek glow-worm glw 087 kullanıyorum büyük tek fan . şimdilik bir sorun yok :)

fatih09

Asistan
arkadaşlar bu soğutucuların kenarında usb yerleri filan oluyo orları ne işe yariyor

hamza5806

Profesör
Performansla alakasi yok kullanmazsan sicaktan dolayi pc kapanabilir hatta ekran karti ram felan yanabilir bunun icin bence sart hatta ben isinma hic olmasin diye ayriyeten klavye kullaniyorum

Marcelo

Asistan
5 liralık 10 liralık işe yaramaz arkadaşlar. Kendisine hayırı yok onların. Alıcaksanız zalman nc1000 'i tavsiye ederim. Gelişmiş soğutucularda ses ayarları mevcuttur. Her soğutucunun dönme hızı vardır buna göre etkisi fazla olur...

Erdem-FB

Dekan
alta koyulan soğutcu laptopu kaldırınca bile farkı belli oluyor genelde ısınıyor.

exportal

Üyecik
Ben 30tl kadar fiyatı olan orta halli bir soğutucu aldım amd işlemcili bir dizüstü bilgisayarım var. Soğutucudan önce bir sayfadan diğerine geçerken saniyelerce beklemem gerekebiliyordu. Şimdi çok memnunum ve herkes soğutucular için hava üflüyor demiş aslında tam tersi mantıkla çalışıp sıcak havayı emerek soğutuyor.

lokman686868

Doçent
size en dogru yorumu yapıyımmı ????

eğer yüksek boyutlu 2012-2013 oyunlarını oynuyorsanız sogutucuyu takın oynamıyorsanızz hiçççççç gerek yok benim bilgisayarım pes 2013 oynarken bile çok az ısınıyor sadece call of duty de ısınıyor işte o zamna lazım normal günlük kullanımlarda hiç lazımlık bişe değil...

Shıftdelete

Asistan
Sogutucu kadar saçma bişey yok :) bilgisayarın hareket alanını kısıtlıyor. Sürekli aynı yerde masaüstü bilgisayar durur , laptop durmaz . Bi odadan bi odaya geçtiğimde elimde sogutucuylamı gezicem, Bilgisayarının fanı iyi soğutuyorsa gerek yok.Temizliğine dikkat et 3 ayda 1 o yeter

MrFantastic

Asistan
Bende Cooler Master Notepal Serisi var alüminyum olanlardan 87 tl ye almıştım bilgisayarım o kadar rahat çalışıyor anlatamam laptop soğutucu laptop için çok gerekli bir aksesuar cooler master ve zalman serilerini incelemenizi öneririm.

djvahset

Profesör
önce konu başlığını okudum ve biraz güldüm :D birde laptop soğutmadan nasıl çalışır anlam veremedim düşüncelerimi zorladım faket bulamadım bende soğutucu demek işe yarıyor diye karar verdim ve yola çıktım grşrz :D

sebastiantr

Profesör
Bu tecrübelerinizi konu açıldıktan 791 gün sonra bizimle paylaştığınız için fazlası ile müteşekkiriz.

stat counter