Küçük bir Firma kurmak?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben sadece vergı defterını almak ıcın yanı sırketlere yaptığım ıs karşılığında fatura kesebilmek ıcın bır yer açmayı düşünüyorum taşeronluk dıyelım açıkçası.bunun ıcın hangı evrakları almam lazım ve ne kadar masrafım olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Bir yarışmaya katıldım ve çok zor ama küçük bir ihtimali göz önünde bulundurup yarışmayı kazandım diyelim. 50000 TL ödül var. Ama bu ödülü alabilmek için en fazla 1 sene içerisinde bir firma kurup, firma bilgilerini bankaya ibraz etmem gerekiyor. Böyle bir şey gerçekleşecek olursa ben kar amaçsız bir firma kurmak istiyorum. Mesela home office tarzında bir iş yeri düşünüyorum. Yapacağım iş gelir sağlamayacak, hobilerim ile ilgileniyormuş gibi bir durum olacak. Yani şöyle bir iş olabilir;

İnsanların hayatında bulunmayan yada bulunan ama eksikliği hissedilen fikir ve projeler üretip fiziki açıdan gerçekleştirilebilecek duruma getirmektir. Kuracağım firma farklı bir işletmenin bünyesinde çalışabilir. Üretilecek ve geliştirilecek olan bu fikirler fiziki açıdan gerçekleştirilip, kullanıma hazır bir ürün haline getirilirse bünyesinde çalışılacak firma adına gelir sağlayacaktır. Bu gelir, kurmaya çalıştığım firma adına değilde içerisinde çalışacağım şirkette herhangi bir çalışanmış gibi payıma düşen gelir olarak bana dönecektir. Sonuç olarak yarışmayı kazandığımı varsayarsak ödülü alabilmek içi kurmaya çalıştığım firma ve yapacağım iş amaç değil araç olacaktır. Böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama yarışma konusunda şu anki düşüncelerim böyle.

Buraya da kadar bir sorun yok. Bana lazım olan ise böyle bir firma kurabilmem için gerekli olan bilgilerdir. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim. Yarışmayı kazanır da ödülü alabilmem için böyle bir iş kurduğumda iş tutarsa ofisi ve çalışma şeklini daha da geliştirebilirim. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun, her şey için teşekkürler.

stat counter