Klavye ve fare nasıl kilitlenir? [ÇÖZÜLDÜ]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
@Zorhak, Win+L tuşu ekranı kilitliyor aslında, böylece otomatik olarak şifreyi girmeyenlere klavye ve fare de kilitlenmiş oluyor. Yani sadece şifreyi yazmaya açık. Bunun dışında neye basarsa bassın işlevsizdir.

Kablosuz iletişime gelince; bilgisayara takacağın bir adaptörle kablosuz klavye veya farenin RF diye adlandırdıkları kızılötesi sinyalleriyle iletişim kurmasıyla çalışır. Bilgisayarın USB soketlerinden birine takılacak olan alıcı küçük bir flashdiske benzer ve faredeki verici da aynı frekansta sinyal yayınlar. Bilgisayara takılı olan adaptör de bu sinyalleri yakalayarak fare hareketlerini veya klavye tuşlarını bilgisayara aktarmış olur.

ZorhaK

Rektör
Elmacık sağol açıklama için.USB soketine takılan aleti bilmiyordum.onu da öğrenmiş olduk:)

win+L dediğin gibi işe yarar.Ama ben bizim ufaklık kucağımda klavyeyle oynarkken bir yandan haberleri v.s ookumak istediğim için benim işime yaramaz.Ama yazdığın bilgilerden elbet bir çok kişi yararlanacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesler cok kolay sizin eger klavyeniz eskiyse mesela win 98 se orda key lock duymesi olacak eski bilgisayar klavyesinde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh:ya bnim klavye kitlendi bilen biri yardımcı olrmu.:(

stat counter