Kitabını Okuduğunuz Filmler Hangileri?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

medya faresi

SDN Okuru
hiç bir film kitabından güzel olamaz zaten...kitap daha detaylı ve daha sürükleyici oluyor. ayrıca kafanda canlandırdığın karakterler çoğu zaman filmde hayal kırıklığına uğratıyor seni. ben Charlotte Brontë'nin jane eyre adlı kitabını defalarca okudum filmini ise izlediğimde hayal kırıklığına uğramaştım... ama yine de böyle bir eseri canlandırmaları gerçekten güzel olmuş... en korkunç filme aktarılan kitap ise stephan king'in hayvan mezarlığıdır bence... inanın kitabı okurken hikayeye daha çok dalıp daha çok geriliyorsunuz. 2 önemli sahnesi vardı bence ikisin de çekmeyi kesinlikle becerememişler.

Sehri_Istanbul

Üyecik
Bir cok kisinin dedigi gibi, filmler kitaptan daha güzel olamiyor. bir cok önemli detay atlanabiliyor zaman kisitligindan dolayi. Ucurtma Avcisini cok begenmistim bir de Waris Dirie'nin cöl cicegi adli kitabi ile filmi cok güzeldi..

lc1d18

Üyecik
ben kızıl nehirlerin kitabını okuduktan sonra filmini izlemiştim...arada uçurumlar vardı. Ondan sonra okuduğum kitapların filmlerini izlemeMEye karar verdim.

Peter

Dekan
Onursal Üye
Melekler ve Şeytanlar
Da Vinci Şifresi

mutahhar

Profesör
akıl oyunları
hababam sınıfı
kaos (tübitak yayınevinden çıkan baskısını okudum. aynı isimli bir filmde de kullanıldı diye hatırlıyorum :) )

elmalisoda

Profesör
Uçurtma avcısı, kitabı en sevdiğim kitaplar arasında ama filmini beğenmedim, bi çok bölüm eksik filmde.
Sis ve yeşil yol klasik stephen king kitapları. filmleri de klasik :D

Al yazmalım selvi boylum - Cengiz Aytmatov... buna laf yok, filmi de kitabı da harika.

Bi de filmi henüz çıkmamış olanlar var :) sabırsızlıkla bekliyorum, Açlık Oyunları serinin filmlerini.. 2012 de çıkacakmış. gerçi çok da umutlu değilim, yine aynı şey olacak :(

Always Or Never

Üyecik
Fight Club - Da Vinçi Şifresi - Melekler ve Şeytanlar - Kan Gölü

Yüzüklerin efendisinide okumak istiyorum ama çok pahalı :D

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Jurassic Park, Yıldız Tozu, Dorian Gray'in Portresi, Birleşen Yollar (Huzur Sokağı)

pearljam

Asistan
Anna Karanina- Tolstoy , Türk versiyonu ; Aşk-ı memnu - Halit ziya uşaklıgil :D

senar1st

Profesör
Crime and punishment(suç ve ceza)

One Day(Bir gün)

Hatırladığım şu anda bunlar

Amanda

Profesör
One Day(Bir Gün) bu kitap tamamen filme yansıtılmıştı ama yine de beğendiğimi söyleyemem :D Hunger Games(Açlık Oyunları) filmi bozdu işi..

Munitionis

Profesör
Melekler ve Şeytanlar filmini çok beyenmiştim kitabınıda o yüzden okumuştum oda çok güzeldi.Harry Potter Serisinin tamamı,Açlık oyunları daha bir kaçtane varda kitap filmin yerini tutmaz be hocam film tembel işi :D

stat counter