Kepek sorununa çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

cannac123

Üyecik
Sac derisine iyi gelen besinler felan var yediklerinden bahsediyorum onlari bir arastir derim..

nikney

Profesör

PetyrBaelish

Profesör
Benimde saçlarım 2 günde bir yağlanıyor,sık sık yıkıyorum.Kesin bir çözümü var mı? Arkadaşlar.

nikney

Profesör
Benimde saçlarım 2 günde bir yağlanıyor,sık sık yıkıyorum.Kesin bir çözümü var mı? Arkadaşlar.
Şu aldığım Clear men'le 2 gün önce akşam saçımı yıkadım kepek şuan gözle görülür şekilde düştü. :cool:
Ama yağlanma için de işe yarar mı bilemem..

scorpion

Yasaklı
Yasaklı
@nikney

Ben sahsen head & shoulders lemongrass kullaniyorum.

Bu da gercekten cok iyi ( en azindan benim icin ).

Aldigin sampuani en az 1-2 ay sikca kullanman gerek ki faydasini görebilesin. Yas ilerledikce kepek sorunu da ortadan kalkiyor ama. Senin yasindayken cok ciddi sorunlar yasamistim bu konuda.

O zamanlar bu sampuani kullaniyordum.

Ekli dosyayı görüntüle 9207

Kepek icin özel sampuan. Eczaneler de bulabilirsin.
Liweru nikney

Bu sayfaya da göz atarsaniz iyi olur. http://www.cilthekimi.com/sorusor/showthread.php?t=3015
nikney, selsun blue sampuani bulablirsen bir dene derim :)

nikney

Profesör
conviction
Head'i kullandım o da kepek yapıyordu..

-Hewal-

Dekan
Maddi durumun yetiyorsa ayçiçek yağı yerine yemeklerde zeytinyağı kullanın veya Su arıtma cihazlarından bir tane temin edebilirsen arıtılmis Su ile saçlarını yıkamayi deme .Bir çözüm daha var biraz karı koca ilacı gibi olacak ama ;Ceviz ağacının yaprağıni kaynat sonra süz banyo yaptıktan sonra saçlarına yedir kokusuz dur yarım saat sonra durula saçlarını ıslattigin zaman bu yaptığın suyla ıslat kaynama derecesi çay gibi koyu renk verdiği zaman ocaktan indir.

nikney

Profesör
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama sanırım yazmam gerekiyor.
Konuya son mesajımı atıtğım günden beridir aşağıda resmini verdiğim Clear men şampuanı kullanıyorum. Şu an kepek diye bir şey yok kafamda, bilginize. :)

Elbruz46

Rektör
Saçı kesinlikle her gün yıkamayın.
Saçı her gün yıkamak saç yağ dengesini bozuyor.
Bunun sonucunda saç daha fazla yağlanmaya başlıyor.

ben bunun sıkıntısını çok çektim. Saçım çok yağlanıyor diye her gün yıkar oldum bunun sonucunda yağlanma arttı. Sabah saçı yıkayıp çıkıyordum akşama sanki 1 aydır saça su değmemiş gibi bir hal alıyordu.

Araştırdım, ve bunun nedeninin saçı sürekli yıkama olduğunu öğrendim. Biraz zor oldu 4-5 ayı buldu saçın tekrar dengeye kavuşması, Şu an saçı yıkamasam dahi 3 günde normal şekilde yağlanma oluyor.

İdeali 2 gün ya da duruma göre 3 günde bir yıkamaktır.
Havadaki kir, toz vs gitmesi için hergün şampuansız su ile durulanabilir.

Kepek konusuna gelince benim görüşüm kepek sorunu dönemsel bir sorun. Geçmişte omuzlarıma kar yağmış gibi gezdiğim dönemler de oldu, sıfır kepek olmadan gezdiğim dönemler de oldu. Şu an Allah'a şükür bir kepek sorunum yok. Kepek sorunum olduğu dönemler ile bu gün arasında özellikle uyguladığım ayrı bir metot tedavi vs olmadı.

Mevsim, yaş, çevresel etkiler, yediklerimiz vs gibi şeyler bu durumu tetikliyor olabilir.

friendly

Rektör
Bende de kepek sorunu az olmakla beraber var. Sık spor yaptığım için sık yıkıyordum saçlarımı şampuanla.
Helm @Elbruz46 hocamın dediğini uygalayacağım, hemde @nikney kardeşimin tavsiye ettiği şampuanı alacağım...

nikney

Profesör
Bende de kepek sorunu az olmakla beraber var. Sık spor yaptığım için sık yıkıyordum saçlarımı şampuanla.
Helm @Elbruz46 hocamın dediğini uygalayacağım, hemde @nikney kardeşimin tavsiye ettiği şampuanı alacağım...
Abi bak ilk kullandığın zamanlar kepek hala devam edebilir, bende de öyle oldu. Kutu bitene kadar aynı şekilde yıkamaya devam edersen çok büyük ihtimalle gözle görülür şekilde kepek azalacaktır.
Bendeki kepeği aldıysa herkesteki kepeği alır o kesindir. :)

friendly

Rektör
Abi bak ilk kullandığın zamanlar kepek hala devam edebilir, bende de öyle oldu. Kutu bitene kadar aynı şekilde yıkamaya devam edersen çok büyük ihtimalle gözle görülür şekilde kepek azalacaktır.
Bendeki kepeği aldıysa herkesteki kepeği alır o kesindir. :)
Palmolive kullanıyorum kutu bitmek üzere. Biter bitmez deneyeceğim. :)

stat counter