Kepek sorununa çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

nikney

Profesör
Çoğu kişinin yaşadığı bir şeydir bu, kimisi çözmüştür, kimisi çözememiştir.
Ben çözemeyenlerdenim.

Kepek sorunuyla 14 yaşımda karşılaştığımda Pantene şampuan kullanıyordum, sonra Head kullanmaya başladım ilk başlarda kepek geçti, bi' süre sonra yine başladı.
Son 1 aydır heryerde herkesin tavsiye ettiği meşhur bıttım sabununu kullanmaya başladım, çözüm olmadı.

En son dün Clear men aldım, dün akşam saçımı onunla yıkadım, ama bu sabah saçıma baktığımda kepeğin eskisinden daha fazla olduğunu gördüm.
Sırayla bütün şampuanları da denemek istemiyorum.

Şu an en çok prozinc şampuan görüyorum, reçeteyle veriliyormuş.

Ne dersiniz?

tsezer

Asistan
Bir süre devam et aynı şampuanı kullanmaya baktın azalmaya yok başka şampuanları denersin.

tsezer

Asistan
Denemişsin zaten şampuanları. Düzenli bir şekilde kullan faydasını görmüyorsan başka şampuana geçersin dedim.

SwateR

Dekan
Zeytinyağı sabunu dene birde. Ayrıca bir kullandığın şampuanı hemen bırakma. Birkaç hafta boyunca dene ki etkisi var mı yokmu anlayabilesin. :)

oslun

Dekan
hiç bir şampuan ilk yıkamada etkisini göstermez. bir iki ay clear for men kullan, kepeğin yavaş yavaş azaldığını farkedeceksin. ben yaklaşık 2 yıldır clear for men kullanıyorum, ne döküntü kaldı ne kepek..

ayrıca saçlarını her gün veya 2 günde bir yıkaman yararına olur.

Hafiye

Profesör
Eczaneye git ve bir zetion al. Bir daha kepeğin k'sini görmezsin. Marketteki şampuanların hiçbiri kepeği önlemez.

nikney

Profesör
Zeytinyağı sabunu dene birde. Ayrıca bir kullandığın şampuanı hemen bırakma. Birkaç hafta boyunca dene ki etkisi var mı yokmu anlayabilesin. :)
Onu öyle yapıyorum, yeni bir şey denendiğinde saç kökü mü ne onun yeni kullanılan şeye alışması bi' süre buluyor, o yüzden yeni kullandığım bir şeyi 2-3 günlük kullanmıyorum, etkisi ortaya çıksın diye en az 2 hafta kullanırım.
hiç bir şampuan ilk yıkamada etkisini göstermez. bir iki ay clear for men kullan, kepeğin yavaş yavaş azaldığını farkedeceksin. ben yaklaşık 2 yıldır clear for men kullanıyorum, ne döküntü kaldı ne kepek..

ayrıca saçlarını her gün veya 2 günde bir yıkaman yararına olur.
Umut veren bir yorum.. Evet, 2 günde bir mutlaka yıkarım.
Eczaneye git ve bir zetion al. Bir daha kepeğin k'sini görmezsin. Marketteki şampuanların hiçbiri kepeği önlemez.
zetion sampuan al eczaneden
Bunu da ilk defa duyuyorum, daha önce ketoral mıydı neydi adını tam hatırlayamadığım medikal bi' şampuan kullanıyordum, kutunun üçte ikisini bitirmeme rağmen kepeği tam anlamıyla bitirmemişti sadece biraz azaltmıştı ve saçımı keçe gibi yapmıştı sonra bıraktım onu kullanmayı..

Korpe

Rektör
Onu öyle yapıyorum, yeni bir şey denendiğinde saç kökü mü ne onun yeni kullanılan şeye alışması bi' süre buluyor, o yüzden yeni kullandığım bir şeyi 2-3 günlük kullanmıyorum, etkisi ortaya çıksın diye en az 2 hafta kullanırım.

Umut veren bir yorum.. Evet, 2 günde bir mutlaka yıkarım.

Bunu da ilk defa duyuyorum, daha önce ketoral mıydı neydi adını tam hatırlayamadığım medikal bi' şampuan kullanıyordum, kutunun üçte ikisini bitirmeme rağmen kepeği tam anlamıyla bitirmemişti sadece biraz azaltmıştı ve saçımı keçe gibi yapmıştı sonra bıraktım onu kullanmayı..
hocam ..

ketoralin kepek ıle alakası yok ketakanazol etke maddesi var o da genel olarak tüylü ve tüysüz deri mantar ve yara enfeksiyonlarında kullanılmakta sac diplerinde yara kaşıntı kızarıklık vb durumlar da endikedir atiyorum sırtında sivilce sac diplerinde yara v.b durumlar da cok ıyı gelır.

sen oncelıkle sacının yaglanmasını engelle o zamanla zaten gittikce kepek olusumu azaılır.

süreklı sampuan değiştirmek fakrli ürünleri kullanmak iyi değil, sabun içermeyen sampuanlar kullanabilirsin

zetion şampuan kepeklenme ile yağlı ve kuru olan pullu döküntüler de kullanılıyor ve cınko var ıceriğinde

tavsiye ederim verdiğim kısılerden sıkayet almadın =)

gecmıs olsun

nikney

Profesör
hocam ..
ketoralin kepek ıle alakası yok ketakanazol etke maddesi var o da genel olarak tüylü ve tüysüz deri mantar ve yara enfeksiyonlarında kullanılmakta sac diplerinde yara kaşıntı kızarıklık vb durumlar da endikedir atiyorum sırtında sivilce sac diplerinde yara v.b durumlar da cok ıyı gelır.
sen oncelıkle sacının yaglanmasını engelle o zamanla zaten gittikce kepek olusumu azaılır.
süreklı sampuan değiştirmek fakrli ürünleri kullanmak ve sabun içermeyen sampuanlar kullanabilirsin
zetion şampuan kepeklenme ile yağlı ve kuru olan pullu döküntüler de kullanılıyor ve cınko var ıceriğinde
tavsiye ederim verdiğim kısılerden sıkayet almadın =)
gecmıs olsun
Saçım ne yağlı ne de hiç değil, normal.. Tek derdim kepek.. Dediklerinizi dikkate alacağım.
Çok teşekkürler.

Korpe

Rektör
O zaman kuru kepekli? biodermanın (bir kozmetik firmasi) node p ürününü yada node ds olan ürnünü alabilirsin .. nikney

nikney

Profesör
O zaman kuru kepekli? biodermanın (bir kozmetik firmasi) node p ürününü yada node ds olan ürnünü alabilirsin .. @nikney
Şu aldığım Clear şampuanına bir kaç hafta devam edeyim diyorum, sonuçta henüz yeni kullandım belki de çözüm olabilir değil mi?

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
4-5 yıldır yağlı saçlar için olan mor prozinc şampuan kullanıyorum.
Ben ki kepek ve kaşıntıdan dert yanan adam, kepeğin ne olduğunu unuttu.
Düzenli olarak haftada 2-3 kez, her duşta da 2 kez kullanırsan seninde kepeği unutacağını düşünüyorum.
Ayrıca bu şampuan sadece kepek için değil. Saçı da güçlendiriyor, dökülmeleri de azaltıyor.

nikney

Profesör
4-5 yıldır yağlı saçlar için olan mor prozinc şampuan kullanıyorum.
Ben ki kepek ve kaşıntıdan dert yanan adam, kepeğin ne olduğunu unuttu.
Düzenli olarak haftada 2-3 kez, her duşta da 2 kez kullanırsan seninde kepeği unutacağını düşünüyorum.
Ayrıca bu şampuan sadece kepek için değil. Saçı da güçlendiriyor, dökülmeleri de azaltıyor.
Evet bu Prozinc'i de bayağı görüyorum, kullanıpta olumsuz yorum yazan görmedim henüz.. Eğer Clear çözüm olmazsa buna başvuracağım gibi görünüyor..

Mert Ahmet

Dekan
nikney çözüm zetion bende de vardı hatta böyle tırnağım boyutunda kepek oluyodu :D gittiğim berbere sordum abi böyle böyle bu kepek nasıl geçer diye zetion al dedi 2 yıkamada sorun çözüldü 7tl mi ne vermiştim üstünde nasıl kullanacağın yazıyor :)

bu arada köpek sorununa çözüm diye okudum başlığı da aklımda canlanan senaryo komşunun ufak köpeği var ve sürekli havlıyor :D "siz de daha büyük bir köpek alın" demeye girmiştim konuya :D

nikney

Profesör
@nikney çözüm zetion bende de vardı hatta böyle tırnağım boyutunda kepek oluyodu :D gittiğim berbere sordum abi böyle böyle bu kepek nasıl geçer diye zetion al dedi 2 yıkamada sorun çözüldü 7tl mi ne vermiştim üstünde nasıl kullanacağın yazıyor :)

bu arada köpek sorununa çözüm diye okudum başlığı da aklımda canlanan senaryo komşunun ufak köpeği var ve sürekli havlıyor :D "siz de daha büyük bir köpek alın" demeye girmiştim konuya :D
:D Yalnız ilacın yorumlarına bakılırsa riskli gibi ha? http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=zetion

Sen nasıl kullandın, yan etkileri falan oldu mu? :) Ha bide ömür boyu onu mu kullanman lazım yoksa kutu bitip kepek sorunu çözüldükten sonra normal şampuana dönülüyor mu?

Mert Ahmet

Dekan
:D Yalnız ilacın yorumlarına bakılırsa riskli gibi ha? http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=zetion

Sen nasıl kullandın, yan etkileri falan oldu mu? :) Ha bide ömür boyu onu mu kullanman lazım yoksa kutu bitip kepek sorunu çözüldükten sonra normal şampuana dönülüyor mu?
ben bir hafta kullandım 2 ya da 3 kere yıkadım işte bir kez daha yıkama gereği duymadım :D

reçeteli satılır falan diyo ama zeiton diyince veriyolar :D

nikney

Profesör
ben bir hafta kullandım 2 ya da 3 kere yıkadım işte bir kez daha yıkama gereği duymadım :D
reçeteli satılır falan diyo ama zeiton diyince veriyolar :D
Sağol ya, önümdeki 2-3 Clear yıkamasından sonuç alamazsam direk gidip alacam bunu. :)
Peki şu an hangi şampuanı kullanıyorsun?

Mert Ahmet

Dekan
Sağol ya, önümdeki 2-3 Clear yıkamasından sonuç alamazsam direk gidip alacam bunu. :)
avonun erkek için bir şampuanı var ondan kullanıyorum :) grili bişey böyle resim ister misn ? :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

avonun erkek için bir şampuanı var ondan kullanıyorum :) grili bişey böyle resim ister misn ? :D

stat counter