Kepeğe kesin çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

abays12

Asistan
Kepeğe kesin çözüm

Evet arkadaşlar istanbulun havasındanmı suyundamı yoksa strestenmi bilmem bir süredir kepek sorunu yaşıyordum (hatta bir kaç yıl)Hatta ve hatta son zamanlar öyle bir olduki dışarıya çıkmaya çekiyordum sürekli şapka ile dolaşıyordum.İlaçlar şampuanlar derken bir gün soda içerken sodanın kalanı ile yüzümü yıkadım ve yüzümde köpürmeye başladı.Hemen bir mantık yürüttüm kepek saç derisinin kuruyup dökülmesi ile oluşuyor.Eğer sodayı saçıma dökersem içinde bulundurduğu asit ve minarelleri ile saçın dibindeki o tabakayı alaibilir gözenekleri açabilirdi.
6 lı paket soda aldım
ve mentol etkisi olan head shoulders mentol ferahlığı

Nasıl kullanacağımıza gelince.Önce bir kez şampuanla saçınızı yıkayın.Daha sonra bir kere daha şampuanlayın sodayı açıp ve başınıza masaj yaparak yavaşça dökün.Zaten inanılmaz bir köpük olacak saçınızda
Ardından durulayın su ile.Dilerseniz aynı işlemi 2 kez yapabilirsiniz her banyoda 1 kere yapsanızda oluyor.Benim kepek sorunum 4 yıkamada bitti.Evet tam 4 yıkamada.Şuan sıfır kepek var.

Tavsiye edebirilim herkese

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Soda ile yüzünü yıkamanın mantığı ne?

muratteas

Dekan
Ben kola ile yıkıyorum tavsiye ederim. Arada bir Viski ile daha iyi oluyor. Kafada saç bırakmıyor kepeği geçtik :D

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Meyveli soda daha iyi oluyormuş diyorlar besleyici vitaminler içeriyormuş :mrgreen:

abays12

Asistan
Hani bir laf vardır insanın başına ne gelirse ya meraktan ya .... burada o yorumları yapanlar emininmki deneyecektir bunu.

Yüzümü soda ile yıkadığım gün dijital baskı yapan bir yerde idim solventle çalışır o alet ve kokusu ile boğar adamı sularda kesikti yüzümü yıkıyım deidm bayılacaktım yoksa :)

Deneyin anlarsınız işe yarıyormu yaramıyormu.

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Yüzünde sivilceler olan arkadaşlar soda ile yıkamayı deniyorlardı. Biraz muvaffak da oldular.
Ama ben hiç denemedim. Mantığı şu; soda içindeki anyonlar ve katyonlar ve asidik ortam cildin
temizlenmesine ve yağ tabakasının çözülmesine yarıyor. Gözenekleri açıyor ve sivilceleriniz azalıyor.

neet

Guru
Onursal Üye
bu sivilce olayının kesin bir doğruluğu var mı evowinds?

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Ben denemedim ama içeriğindeki etken maddelerin böyle bir sonuca ulaşacağını tahmin ediyorum.
Sonuçta eğer incelediyseniz sivilce ilaçları da asit barındırır, çeşitli asitlerdir aslında.

neet

Guru
Onursal Üye
şuana kadar hiç sivilce problemim olmadı kardeşimde var o yüzden merak ettim :)

muratteas

Dekan
Hani bir laf vardır insanın başına ne gelirse ya meraktan ya .... burada o yorumları yapanlar emininmki deneyecektir bunu.

Yüzümü soda ile yıkadığım gün dijital baskı yapan bir yerde idim solventle çalışır o alet ve kokusu ile boğar adamı sularda kesikti yüzümü yıkıyım deidm bayılacaktım yoksa :)

Deneyin anlarsınız işe yarıyormu yaramıyormu.
Herkesi kendinle karıştırma arkadaş. Senin başına hem meraktan hemde ondan gelmiş anlaşılan. :D

Ne güzel Fin hamamı dururken buharına mentol atmak varken sodayı çıkınca içmek varken. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:) :) :D arkadaşlar bnde saçm için denedm ve işe yaradı bnmde 3 yıkamada geçti

turkeytv

Üyecik
yüzümü bir ara soda ve pamukla sildim makyaj yapmış gibi oldum arkadaşa katılıyorum soda her şeye faydalı

stat counter