Kepeğe karşı doğal çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

soldier01

Profesör
Saçlarınızı sabunla yıkadıktan sonra 1 litre suya 1 kaşık sirkeyi atıyorsunuz ve yıkıyorsunuz sonra sirkeli suyla yıkadıktan sonra başka sabunlamıyorsunuz kuruluyorsunuz kokusu 30-40 dk da çıkar merak etmeyin ucuyor kokusu hiçbir zararı yoktur çok faydalıdır şahsen ben kullanıyorum kepek fln kalmadı.

ufukcoskun

Dekan
Vallahi bende bir ara çok vardı.Markasını vermiyim bi şampuan aldım devam ettim kullanmaya,hiç kalmadı.Ancak şampuanı değiştirmemek lazım :)

POWER

Rektör
Piyasada çok sayıda kepeğe karşı ürün var. Düzenli olarak kullandıktan sonra bir sorun kalmıyor. Alternatifleri denemek sorun yaratabiliyor. Çünkü saç tipleri değişebiliyor.

enrooy

Profesör
bnde kepekten şikayetçiydim ama daha sonradn düzeldi...

spybot

Guru
Onursal Üye
Kepenk sorunum yok Allaha şükür..

vegaturk

Profesör
Sirkemi :laugh: pire yapmasın salata tarifi gibi :mrgreen:

ReDo

Rektör
Hiç kepek ve saç döküLme sorunum oLmadı : )

1ruby1

Profesör
Mavi renkte eczanede satılan bi şampuan vardı unuttum ismini ama 1 günde çözüyordu kepeği mucize bişi =) kepek sorunu olanlar kesin eczanelere sorsun o şampuanı bulsun..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaaaa çok kötü bu kepek benim midemi bulandırıyor yalnız sirke kokusu geçermi rezil olmayalım millete :D

Karargaht

Dekan
Var saçınızı hergün yıkamak yerine 2 günde bir yıkayın.

Şampuanlar kimyasal madde içerdiği için sürekli kullanıma uygun bile olsalar saç diblerinde sert elinize gelen tabakalar oluşur.

Bunu önlemek için saçınızı kepeğe karşı etkili bir şampuanla 2 günde bir yıkayın.

Ayda bir saçınıza doğal yağlardan kür uygulayın.

O kürde şu şekil; Aktarlardan alacağınız,

Zeytinyağı, badem yağı, sarmısak yağı, biberiye, çam terabentin, hint yağı, menekşe yağını alın

Hepsini bier kapak bi kaseye koyup karıştırın ve saçınıza sürün diplere masaj yaparak yedirin.

Hatta bu yağlar uçucu olduğu için kafanızı folyo tarzı bişeyle sarın, 2 saat bekleyip yıkayın ve konuyu açan arkadaşın dediği gibi saçınııı iyice durulayın en son su dolu kaba birazcık sirke dökün çalkayaın ve saçınızı bu suyla durulayıp çıkın.

Saç derisinin rahatladığına ve saçınızın tabiri caizse kız gibi olduğuna şahit olacaksınız.

Bu dediğim herşeyi ben yapıyorumda ordan biliyorum :D

Bu dediklerim sadece kepek için değil, saçın uzamasını yani dökülmeyide geciktiren bi uygulama.

stat counter