Katar şeyhinden Erdoğan'a 400 milyon dolarlık hediye

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katar Emiri'nden Erdoğan'a büyük jest! Hediye etti

Katar Emirliği’ne ait VIP donanımlı Boeing 747-8 tipi özel uçak, dün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inerek Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna katıldı. VQ-BSK tescilli uçak, Katar Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sevgisi Türkiye’ye olan güveni ile bu uçağı hediye ettiği öğrenildi.

Boeing imalat hattından özel jet standartlarında imal edilen uçak, 2012’de ilk defa fabrikanın apronunda görüntülendiğinde "Bu uçak kimin" soruları ortaya atılmıştı. Uçak daha sonra Seattle yakınlarındaki Everett Fabrikası’ndan San Antonio’ya gitti. Burada ‘Very VIP’ olarak adlandırılan standartlarda kabini özel jet haline getirildi. Uçak 2015’te Katar Emirliği’ne teslim edildi.

KOLTUK KAPASİTESİ 76

Normalde üç sınıflı 400 yolcu kapasiteli uçak özel donanımıyla 76 yolcu taşıyor. Ayrıca 18 kişilik uçuş ekibi de bu uçakta görev yapıyor. Toplantı salonları, yatak odası, özel reviri bulunan uçak üç yıllık hizmet süresinde 436 saat uçtuğu, toplam 200 iniş kalkış yaptı.

İKİNCİ EL SATIŞA ÇIKTI

Uçağın satış kararından sonra bazı ülkelerin ilgilendiği öğrenildi. 400 milyon dolar fiyatla ikinci el pazara çıkan uçağa Cumurbaşkanı Erdoğan ilgi gösterdi. Katar Şeyhi bu talep üzerine uçağı hediye etti.

PİLOTLARI 777 FİLOSUNDAN

Geçtiğimiz ay THY, bu uçakta görev yapacak pilotları belirledi. Ekip benzer kokpite sahip olmaları nedeniyle 777 filosundan seçildi. Simülatör ve yer eğitimlerini tamamlayan pilotlar yurda döndü.

DÜN GECE GELDİ

Katar’dan önce inceleme için Basel’deki AMAC Aerospace tesislerine getirilen uçak dün gece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçtu. Boeing 747-8’in boyama ve modifikasyon işlemlerinin HABOM tesislerinde yapılacağı öğrenildi.

KaynaK

etik değil 100TL üzeri hediye kabul etmesi ahlak dışı.
Yav güldürme adamı be Konfik, sanki adamın babasına mülk diye tapulamış gibi konuşuyorsun. Yarın belki de sen reis olursun, ona binme sırası sana gelir, olmaz mı? :)

Bu arada şu sinirli ve asabi imhoteb'i de alırsın yanına, belki sinirleri yatışır, iyi gelir valla! :D

Neye karşılık?
40 liralık hediye alıyorsanız arada 400 liralık para dönüyordur; 750.000 liralık hediye alıyorsanız yüz milyon dolarlık para dönüyordur, uçağı da siz düşünün.

Neye karşılık?
40 liralık hediye alıyorsanız arada 400 liralık para dönüyordur; 750.000 liralık hediye alıyorsanız yüz milyon dolarlık para dönüyordur, uçağı da siz düşünün.
Emir Timur neyin hesabını yaptın pek anlayamadım ama emin ol hayatımda çıkar için kimseye hediye almadım ben. Sadece sevdiklerim, değer verdiklerim için hediye aldım ben. Bir insanın sevdiği, hürmet ettiği, değer verdiği birine karşılıksız, çıkarsız hediye alması sahiden size o kadar anormal mi gözüküyor gerçekten?!

Sen sıradan bir insansın. Milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı değilsin. Arada çok fark var.

Sucrofe

Profesör
Emir Timur neyin hesabını yaptın pek anlayamadım ama emin ol hayatımda çıkar için kimseye hediye almadım ben. Sadece sevdiklerim, değer verdiklerim için hediye aldım ben. Bir insanın sevdiği, hürmet ettiği, değer verdiği birine karşılıksız, çıkarsız hediye alması sahiden size o kadar anormal mi gözüküyor gerçekten?!
Yani nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz? Sevdiğiniz birisine 400 milyon dolarlık hediye alır mıydınız siz? Karşılığı yok mudur sizce bunun? PES!

utkuversus

Al Bayrak Aşkı İle!
Yönetici
Moderatör
Reisimiz uçakla amerikaya gidip oraya atom torpili atıcak. Sonra Dünya lideri olcak.

Katar’ın içinden geçtiği sıkıntılı dönemi bilmez iseniz,
Bölgede köşeye sıkıştırıldığında sadece Türkiye’nin yardıma koştuğunu bilmezseniz,
Suud yönetiminin Katar’ı işgal etmeye niyetlendiği surada Türkiye’nin Katar’da askeri üs açtığını bilmezseniz,
Adamlarda oaradan çok hiç bir şey yok iken, çevre ülkelerin ambargosu nedeniyle tüm marketlerde ürünler tükenmişken Türkiye’den uçaklar dolusu gıda ürününün gönderildiğini bilmez isen,
Katar’da Suud yönetimin hedeflediği darbe girişimini bölgedeki Türk askerinin önlendiğini bilmez isen

Nereden çıktı şimdi bu hediye dersin.

Türkiye’nin Katar için yaptıklarının yanında bu uçak devede kulak bile değildir.

Katarlılar paranın ve petrolün yenilebilir bir şey olmadıklarını öğrendikleri gün sadece Türkiye’yi buldular yanlarında...

Sucrofe

Profesör
Ya bırak abi Allah aşkına. :D Katar değil mi Arakan'a 100 bin, Amerika'ya milyonluk bağış yapan? Bu uçak kesin hediyedir canım, canı gönülden inananlar bu mesajı beğenebilir mi?

Yav bu Araplar karşılıksız iş yapar mı Allah aşkına? Kesin çok daha iyi bi çıkarları vardır.

Yav bu Araplar karşılıksız iş yapar mı Allah aşkına? Kesin çok daha iyi bi çıkarları vardır.
Basit anlatıyorum.

Evet adamların çıkarları var...

Adamların ülkesi Sudi Arabistan’ın işgal tehlikesi altında.

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudi Arabistan, Katar’ı bir kaşık suda boğmaya çalışıyorlar. Sınırlarını kapattılar, ambargo uyguluyorlar.

Bölgede kendilerine yardım (parasal değil adamların paraya ihtiyacı yok) siyasi ve askeri yardım eden tek ülke Türkiye oldu...

Türk ürünleri Katar’da
Katar'da 'Türk ürünleri kaynaklı' Türkçe akımı

Türkiye Katar’a askeri üs kurdu
İşte Türkiye'nin Katar'daki askeri üssü

Arap denince, Arap yarımadasındaki Suudi Arabistan dışında ülke yokmuş, sadece tek bir ülke tek bir politika varmış gibi davranmayın.

Katar’ın ne çıkarı varmış?

Selva kanalını duydunuz mu?

Arabistan Katar ile kendi arasındaki sınıra Katar’ı bir adaya dönüştürecek şekilde büyük bir kanal projesi başlattı.

Bu Kanal ile Katar’ın kara ile bağlantısı kesilecek.
Arabistan buraya bir askeri üs kuracak
Dahası bir de nükleer atık tesisi kuracak.

Katar bu bölgede şu an kendisine askeri ve siyasi gücüyle destek veren tek ülke Türkiye ile olabildiğince ilişkileri iyi tutmaya çalışıyor.

Bütün mesele bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...