Kartuş dolumu ve zararları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

burcuburcu1

Üyecik
Merhaba arkadaslar. Elimde HP DESKJET 2620 yazıcı var. Bim marketten aldım. Bu yazıcının kartuşunu kendim doldurdum. Her hangi bir sorun yaşamadım. Ama aklıma sağlık sorunu takıldı. Bu kartuşlar insana cok zarar verir mi? Kanser ve benzeri hastaliklar yapar mı?

burcuburcu1

Üyecik
Cok bulastirmadiginiz surece sorun olmaz.
Eldiven ile yapıyorum dolum islerini.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve islem bittikten sonra odayi havalandırıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolum yaptıktan sonra yazcıı çalışma esnasında kartus ışlem gördüğü için daha cok zararli partikül atıyormuş dışarıya öyle duydum.

lotusadana

Asistan
Mürekkep dolumu sağlığa zararlı değildir.
Toner dolumu tehlikelidir. Özel dolim masaları kullanılmalı veya çok iyi koruyucu önlem alınmalıdır.

burcuburcu1

Üyecik
Mürekkep dolumu sağlığa zararlı değildir.
Toner dolumu tehlikelidir. Özel dolim masaları kullanılmalı veya çok iyi koruyucu önlem alınmalıdır.
Öyle mi. Kartus toner kadar zararli değil o zaman. Bana da öyle geliyordu ama emin olmak istedim. Sıradan bir mürekkepli kalemin eiline bulaşması ile aynı zarari veriyordur diye düşünüyorum.

lotusadana

Asistan
Öyle mi. Kartus toner kadar zararli değil o zaman. Bana da öyle geliyordu ama emin olmak istedim. Sıradan bir mürekkepli kalemin eiline bulaşması ile aynı zarari veriyordur diye düşünüyorum.
Çok kalıcıdır. Özellikle pamuklu kumaşlardan kesinlikle çıkmaz.
Cilde temas etmemesinde fayda var. Temizlemek için kimyasallarla (hypo) uğraşmazsınız. Eldiven kullanın.

Foto üzerimdeki şort. Sanırım mavi sıçramıştı. Belki 20 kez yıkanmıştır.

lotusadana

Asistan
Bu tür kalemlerin mürekkebi bitince yazıcı mürekkebi ile doldurabilirsiniz. Uç kısmı çıkıyor. Oradan 1ml mavi+0,3ml siyah ekleyin. Yeşil için mavi ve sarı 1/1 kırmızı için magenta ve sarı 1/1 oranında.

stat counter