İstanbul'da nerede ve ne zaman bit pazarı kuruluyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 4)

Celiikbey

Üyecik
Salı pazarı olarak da bilinen bit pazarı sadece "cuma" günleri kuruluyor. Benim bilgim bu şekilde. Haftasonu dolapdere bit pazarı kuruluyor pazar günleri o da... Ama dolapdere bit pazarı hiç iyi değil, çer-çöp var diyebiliriz. Dolapderede her hafta aynı mallar sergileniyor ama kadıköydeki salı pazarında her hafta yeni mallar daha çok geliyor tezgahlara. Kapanmasaydı Maltepe bit pazarı da iyi sayılırdı (özellikle kapanmasına bir iki hafta kala öyle iyi mallar öyle ucuza satılmış ki gidemediğime hala pişmanım ) ama şu an oranın esnafının nerede olduklarını bilmiyorum fakat Anadolu yakasında yer aradıklarını duymuştum.

Salı pazarına ben saat 6 gibi evden çıkar 8 gibi orada olurum, dikkat çekeyim; gerçekten de erken gitmek gerekiyor çünkü iyi mallar çabuk seçiliyor ve çabuk tükeniyor. Ben erken gitmeme rağmen saat 12 ye kadar iyi mal seçmeye çalışıyorum fakat kapanın elinde kalıyor. Bir de bazı esnaf bazı malları sıfır fiyatına satmaya çalışıyor, o da her pazarda olan şeyler dikkat etmeli :D Unutmayalım, pazarlık sünnettir ve çok işe yarar.

BURADAN SESLENELİM, HAFTASONU ANADOLU YA DA AVRUPA YAKASI OLSUN İYİ BİR BİT PAZARI BİLEN VARSA YAZSIN, BİZ DE NASİPLENELİM :)
Özellikle bit pazarı esnafı daha iyi bilir bu tür haberleri...
BU KADAR AYRINTILI ANLATIP SORULARIMI CEVAPLADIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER

PARAzitCELL

Profesör
Tuzlada bahsedilen bit pazarı açılmış, galiba maltepe bit pazarı esnafı açmış, youtube hesaplarından öğrendik :

Pazar günleri acik Tuzlada 400 yatakli devlet hastanesi arkasinda haritalar ve yandex den de bulabilirsiniz e5 uzerinde

---- Mesajlar birleştirildi ----

@maxumax , dediğin bit pazarı bu olmalı...

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
İst değilim ama yalovada perşembeleri bit pazarı var :)
Profil resmindeki o korkunç yaratık da ne oluyor, yanlış anlama ama insan rahatken bile psikolojisini bozar o resim ... Gerçi ne resmi olduğunu da bilmiyorum ama bana şeytanı hatırlatıyor ve şeytan insanın apaçık düşmanıdır, huzur neyim bırakmaz...

Melek-Kanadı.jpg

Melekler korusun bizi :)

ruyada-kanat-gormek-ruyada-kanat-gormek-666x480.jpg

güzel fotolar koymaya çalıştım ...

Son düzenleme:
Yok be kardeş ne şeytanı ALLAH korusun...Predator alien kendisi yoga yaparken ehehe ben pisiko tarzında trance dinlerim onun vermiş olduğu bir his..

Vay güzellermiş bendede var bunlardan hepsi çalışıyor

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
Uzaylıymış beyler, dağılalım :D

Bu hafta pazarda çok mal yoktu nedense, iyi mal ya gelmemişti ya da ben geç gittim... Boş dönmeyeyim diye ıvır zıvır aldım işte :)

Son düzenleme:
Ben burda yeniyim tam mesajları çözemedim bazen kendi kendime yazıyomuşum :p

Ben pazara gitme işini biraz ara verdim aşırı stres yapmaya başladım fazla para olmayınca yanımda bişi görünce alamam diye bazı aldıklarımın aynısını görüyom alıyom ev doldu elektronik zırt bırt ..Her hafta giderdim 2 sene boyunca sonra boşladım

Son düzenleme:
7 cihaz ve hdmi ve vga, monitör güç kablosu aldım.
Philps Portatif dvd oynatıcı, fiyatı 10 tl (ÇALIŞIYOR :) ) ;
Philps ışıklı radyolu masa saati 5 tl (ÇALIŞIYOR :) ) ;
Markasız 12 volt dc akım Monitör adaptörü 5 tl (ÇALIŞIYOR :) ) ;
Uydu cihazı 5 tl ARIZALI çıktı :( ;
Kaliteli hdmi ve vga kablosu aldım 5'er tl SIFIRLAR :) ;
Markalı hoparlör aldım 5 tl (ÇALIŞIYOR :) ) ;
Bi kaç ürün daha aldım ama yazmama gerek yok.

Aradığınız ürünleri burada belirtir iseniz Bit Pazarı esnafı buradan okuduğu ürünleri özellikle getirtip sergiliyebilir tezgahında. Fiyatlarını azcık tuzlayabilirler ama :) (Konumuz 100 bin okunma sayısına ulaşmak üzere).

Ekli dosyayı görüntüle 49970
Ekli dosyayı görüntüle 49974

Helal tam benim kafadasın kardeş

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
Evet, çok fazla da alınca koyacak yer olmuyor :D Ya satacan, ya da birilerine verecen ... Tamir edip kullanabilmek ise ayrı bir haz veriyor insana. Bir de zamanında alamadığın tüm üst düzey cihazları şimdi sadece bit pazarlarında görebiliyorsun veya alabiliyorsun :)

PARAzitCELL

Profesör
Buda bi hastalık oldu.Ya kardeş sana bişi sorcam ben üyecikmişim mesajlarımı nasıl silicem ?
Mesajları yazdıktan sonra ilk 15 dk geçmeden silebilir veya değiştirebilirsin ama 15 dk dan sonra modlar aykırı bir durum olursa silerler.

Evet hastalık ama zararsız sayılır çoğu hastalığı göz önünde tutarsak :p Mesela tamir etmeyi, eşyaları değerlendirmeyi, farklı kesimlerle toplumda kaynaşmayı ve insanların ruh halini anlamayı sağlıyor ayrıca ticareti unutmamış oluyorsun küçük küçük paralarla işe yarar bazen iyi mallar alabiliyorsun. Sırf bu yüzden elektroniğe merak saldım, öğrenmeye çalışıyorum :D

Yapma ya tüh napalım zamanla alışacaz artık...Ara sıra kendi kendime sayfama mesaj yazıp cevap veriyormuşum :) tşk adminka

Mesajları yazdıktan sonra ilk 15 dk geçmeden silebilir veya değiştirebilirsin ama 15 dk dan sonra modlar aykırı bir durum olursa silerler.
Havalar kötü fırtınalar yaklaşıyor sende lamba pil varmı elektrikli sarjlı aletler bunlar cok lazım olucak

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
Yapma ya tüh napalım zamanla alışacaz artık...Ara sıra kendi kendime sayfama mesaj yazıp cevap veriyormuşum :) tşk adminka

Havalar kötü fırtınalar yaklaşıyor sende lamba pil varmı elektrikli sarjlı aletler bunlar cok lazım olucak
A101 veya Bim sağolsun bi ara her hafta getiriyolardı :) Bit pazarından şarjlı ışıldak alınmaz bence, aküleri boş, patlak, paslı filan oluyor... Lambaları da bozuk çıkıyor genelde.

Bit pazarında vidalarına dokunulmamış, içi zarar görmemiş, su kaçırmamış veya ıslak halde iken elektriğe bağlanmamış elektronik ürünler bulursan işte onların çalışma olasılığı yüksektir. Ben bit pazarından hiç telefon almam mesela, çünkü son zamanlarda bylock filan çıktı ama öncesinde zaten inanılmaz fazla hile var o sektörde, çakma telleri satıyolar, gizli kusurları oluyor filan fişman. Giysi ayakkabı filan hiç almam sıfır olmadıkça. Eski konsollara sadece nostalji olsun diye bakarım, fiyat uygun olursa belki alırım, siyah beyaz televizyonlara ilgim var ama tüpleri bitik olma olasılığı yüksek olduğundan (şoklama ile geçici hile yapılıyor ) ona da bulaşmıyorum.

Göztepe bit pazarında çok uygun fiyatta peynir çeşitleri gördüm yalnız, sofralık, kahvaltılık çok uyguna gerçektende :) Başka pazarlarda o fiyata bulunur mu, hiç zannetmiyorum. Normal pazar ile bit pazarı bir olunca fiyatlar da uygun oluyor.

Peynirmi çok ilginç düşünsene peynirde çakma oluyor alıyon tam yicen içinden flash bellek çıkıyor :) Ben aşırı derecede elektronik toplarım değişik ürünler mesela ush hublar digital masa üstü saatleri pc ekipmanları bazı aldığım lambalar sağlam cıktı yanıma power bank we pil götürüyom deneme amaçlı.Ben bazı telefonlar aldım tamir amaçlı değil çalışanı war ama ufak sorunları oluyor.

PARAzitCELL

Profesör
Peynirmi çok ilginç düşünsene peynirde çakma oluyor alıyon tam yicen içinden flash bellek çıkıyor :) Ben aşırı derecede elektronik toplarım değişik ürünler mesela ush hublar digital masa üstü saatleri pc ekipmanları bazı aldığım lambalar sağlam cıktı yanıma power bank we pil götürüyom deneme amaçlı.Ben bazı telefonlar aldım tamir amaçlı değil çalışanı war ama ufak sorunları oluyor.
:D yok ya, peynirleri çeşit çeşit yani, sanki eminönü çarşıdaki peynir çeşitliliğinin minyatürü... Ama fiyatları da uygun fakat hiç öyle hileli görünmüyolardı. Bence tadından biraz olsun anlaşılır. Sonuçta orası büyük bir pazar, gerçek pazar yeri. Açıkcası ben de köy hasreti, doğal ve yurduma özel her türlü yeme-içmeye merak var :) Belki biraz da ondan, o tezgahların önünden geçerken saygıyla ve güzel düşüncelerle bakakalırım.

Eski zamana ait makinalar ve antika her türlü cihaz benim ilgi alanım. Ben de pil yanımda taşıyorum bazen, ama cep telefonu sadece yedek parça niyetiyle alırım.
şu saatin güzelliğine bir bak, kurmalı, eski hatıraları canlandırır mesela ...
364224442_tn30_0.jpg

Son düzenleme:
Ben birine sordum istanbulda bazı pazar alanları kapatıldığı için başka yerde normal alışweriş halk pazarıyla beraber karışık oluyormuş o yüzden senin gittiğin yerde peynir falan satılıyormesela ben yalovadayım perşembeleri ve cuma günleri pazar seriyorlar.dur bi espiri daha yapim.elektronik eşya eskisi kahvaltı eskicisi :) eski alman salamları kaşarı çin malı çökelekler ikinci el bal senden önce başka biri ellemiş muhaha :)

:D yok ya, peynirleri çeşit çeşit yani, sanki eminönü çarşıdaki peynir çeşitliliğinin minyatürü... Ama fiyatları da uygun fakat hiç öyle hileli görünmüyolardı. Bence tadından biraz olsun anlaşılır. Sonuçta orası büyük bir pazar, gerçek pazar yeri. Açıkcası ben de köy hasreti, doğal ve yurduma özel her türlü yeme-içmeye merak var :) Belki biraz da ondan, o tezgahların önünden geçerken saygıyla ve güzel düşüncelerle bakakalırım.

Eski zamana ait makinalar ve antika her türlü cihaz benim ilgi alanım. Ben de pil yanımda taşıyorum bazen, ama cep telefonu sadece yedek parça niyetiyle alırım.Ekli dosyayı görüntüle 50604
şu saatin güzelliğine bir bak, kurmalı, eski hatıraları canlandırır mesela ...
Evet yem yiyen horozlu saat antika pek sevmiyorum elimde pul ve yabancı demir para var

Son düzenleme:
Evet güzel
Pazardan aldım birtane eve geldim bintane...Klasik nar cevabı değil :)
PAzardan bardak aldım yolda gelirken kırılmış evde bintane oldu :) uyuz bi espiri oldu sanırım şaka biyana ben şimdi logitech unifying alıcı bakıyorum işaretli olan usb alıcı bulamıyom

stat counter