İçimi döküyorum seri çözüm önerebilirmisiniz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

RubYY

Asistan
Selam.Böyle bir konu açsammı diye düşündüm ve açma kararına vardım.kararsız kalma sebebim hep aynı yanıtların gelmesi.sadece derslerine odaklan gibi yazılar görüyorüm.arkadaşlar dediğim gibi derslerime çalışıyorum.ama normal bir hayatımda var bunu unutmayın.normal hayatta yapacak hiç birşeyim yok.hep telefon bir süreden sonra sıkıyor.benimde hobilerim olsun istiyorum ama hepsi parayla oluyor...gitar çalmak istiyorum 4 yaşımdan beri hayalini kurmuşumdur.ama gitar parası yok.snowboarding yapmak istiyorum.sivasta yapilacak yer yok.basketbol istiyorum.topum var oynayacak saha yok.alt çenem geride olduğu için t2 adlı çene aparatı kullaniyorum. Bu alet konuşmaya engel.tüm gün sessizce yatağımda oturuyorum. Birde para biriktirme çabasındayım.ps3 alıp last of us ve gta 5 oynamak istiyorum.birde arada bir diğer oyunlar.derslerime çalışıyorum.matematiği yapamadıkça sinirlenip gerginleşiyorum ofluyorum pufluyorum.gece yatarken biraz utanç verici ama ağlıyorum... duygusal biriyim.en ufak azarda hemen ağlarım.çabuk sinirlenirim ama bişey yapamam.garip bir çocuğum herşeyi düzene sokmam gerek sosyal hayatım sadece okulda var.evim çarşıya uzak olduğu için arkadaşlarımla buluşamıyorum.bir çözüm bulmam gerekiyor yoksa en sonunda çıldıracağım.

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Lise çağlarında eğer ek olarak hobi edinmeye veya spor yapmaya yetecek maddi durum yoksa işler biraz zordur çünkü hem para kazanacak kadar reşit değilsindir hemde planlarının çoğu ailene bağlı olur yani kafana estiği gibi hareket edemezsin. Sana verebileceğim tavsiye şudur. Yaşın henüz gençken ve vaktin varken İngilizceni çok iyi geliştir, bol kitap oku lakin bunlar ergen işi kurt adam veya vampir hikayeleri olmasın daha çok Tolstoy, Dostoyevski tarzı sana bir hayat görüşü kazandıracak kitaplar olsun. Aynı zamanda felsefe, tarih vb. ilgi alanlarında ilgili kitaplar okumanı da öneririm çünkü bunların hepsi üniversite hayatında çok işine yarayacak. Göreceksin kitaplar sana oturduğun yerde farklı bir dünya sunacak. Sivas'da yaşıyormuşsun ve yaşadığın yer çarşıya uzakmış bu yüzden senin tek çaren iyi ve büyük bir şehirde iyi bir üniversitede istediğin bölümü kazanmak işte o zaman hayatını istediğin gibi planlayabilirsin sadece bunun için biraz sabır etmelisin ve vaktini bu sürede iyi değerlendirmelisin. İstediğin gibi çalışıp paranı kazanır aynı zamanda okuluna devam edersin. Yeni hobiler ve sosyal ortamlar edinirsin gerisi kendiliğinden akar zaten.

RubYY

Asistan
Lise çağlarında eğer ek olarak hobi edinmeye veya spor yapmaya yetecek maddi durum yoksa işler biraz zordur çünkü hem para kazanacak kadar reşit değilsindir hemde planlarının çoğu ailene bağlı olur yani kafana estiği gibi hareket edemezsin. Sana verebileceğim tavsiye şudur. Yaşın henüz gençken ve vaktin varken İngilizceni çok iyi geliştir, bol kitap oku lakin bunlar ergen işi kurt adam veya vampir hikayeleri olmasın daha çok Tolstoy, Dostoyevski tarzı sana bir hayat görüşü kazandıracak kitaplar olsun. Aynı zamanda felsefe, tarih vb. ilgi alanlarında ilgili kitaplar okumanı da öneririm çünkü bunların hepsi üniversite hayatında çok işine yarayacak. Göreceksin kitaplar sana oturduğun yerde farklı bir dünya sunacak. Sivas'da yaşıyormuşsun ve yaşadığın yer çarşıya uzakmış bu yüzden senin tek çaren iyi ve büyük bir şehirde iyi bir üniversitede istediğin bölümü kazanmak işte o zaman hayatını istediğin gibi planlayabilirsin sadece bunun için biraz sabır etmelisin ve vaktini bu sürede iyi değerlendirmelisin. İstediğin gibi çalışıp paranı kazanır aynı zamanda okuluna devam edersin. Yeni hobiler ve sosyal ortamlar edinirsin gerisi kendiliğinden akar zaten.
İngilizceyi zaten seviyorum.büyüyünce ingilizce öğretmeni olmak istiyorum.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
İngilizceyi zaten seviyorum.büyüyünce ingilizce öğretmeni olmak istiyorum.
Ne güzel işte. Üniversiteye kadar iyi derecede İngilizce bilirsen üniversite hayatında da başka istediğin bir dili öğrenme ve İngilizcenin üzerine koyma fırsatı bulursun.

kmurat

Dekan
Eğlenmeye bak. Ben hiç ders çalışmazdım,, yine de sadece iki kez sınıfta kaldım. Hayat bir kere yaşanır. Onıu da yaşamaya bak. Arkadaş konusunu kendin hallet. Evde oynamaktan sıkılınca buraya bakabilirsin Scratch - Imagine, Program, Share

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Mesela almanca falan gibimi? Veya rusça?
Aynen öyle. Dünyada fazlaca konuşulan ve iş bulmanda sana daha fazla yardımcı olacak ama mutlaka ilgi duyacağın bir dil olsun. Çok fazla insan çok fazla sayıda tavsiye verir, öneride bulunur. Bunların pek azı gerçekten içtenlikle verilir pek çoğu klasik şeylerdir. İnsanı en iyi anlayan kişi yine kendisidir o yüzden hangi durumda olursan ol doğrusunu bildiğin ve inandığın şeyi yapmaya çalış. Olumsuz yorumlara da çok fazla kulak asma. Okul, ders hayatı vb. şeyler bir türlü halledilir önemli olan yaşadığın durumdan ve yaptığın işten mutlu olman geri kalan her şey halledilir. Bende şuan benzer bir durumda olduğum için seni gayet iyi anlıyorum.

kmurat

Dekan
Rusça iyidir. Rus kızları ile anlaşabilirsin.

RubYY

Asistan
Aynen öyle. Dünyada fazlaca konuşulan ve iş bulmanda sana daha fazla yardımcı olacak ama mutlaka ilgi duyacağın bir dil olsun. Çok fazla insan çok fazla sayıda tavsiye verir, öneride bulunur. Bunların pek azı gerçekten içtenlikle verilir pek çoğu klasik şeylerdir. İnsanı en iyi anlayan kişi yine kendisidir o yüzden hangi durumda olursan ol doğrusunu bildiğin ve inandığın şeyi yapmaya çalış. Olumsuz yorumlara da çok fazla kulak asma. Okul, ders hayatı vb. şeyler bir türlü halledilir önemli olan yaşadığın durumdan ve yaptığın işten mutlu olman geri kalan her şey halledilir. Bende şuan benzer bir durumda olduğum için seni gayet iyi anlıyorum.
Onun dışında ps3 şuan iyi bir seçimmidir.last of us uncharted 3 ve gta 5 için çok istiyorum ucuz olduğu için para biriktiriyorum.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Onun dışında ps3 şuan iyi bir seçimmidir.last of us uncharted 3 ve gta 5 için çok istiyorum ucuz olduğu için para biriktiriyorum.
Bana kalırsa paranı biriktir üniversiteye geçince laptop alırsın. Tabi şuan kaçıncı sınıfsın bilmiyorum eğer lise 9 veya 10 öğrencisiysen alınabilir.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
8. Sınıfım lgs var :/
Maddi durumunu bilmiyorum eğer ailen para koyabilecek vaziyetteyse liseye geçince kasa toplarsın eğer öyle bir durumun yoksa GTA V-IV vb. dediğin oyunları oynayabilmen için yerinde olsam PS4 Slim almaya çalışırım.

RubYY

Asistan
Maddi durumunu bilmiyorum eğer ailen para koyabilecek vaziyetteyse liseye geçince kasa toplarsın eğer öyle bir durumun yoksa GTA V-IV vb. dediğin oyunları oynayabilmen için yerinde olsam PS4 Slim almaya çalışırım.
Günlük 5 tl ile biraz zor sanırım.ailemin maddi durumu asgarinin biraz üstünde.

|SeYYaH|

Rektör
Allah her kalbi kendine barigah olarak yaratmıştır yeğen. Ondan yoksun her yürek mutsuz olmağa mahküm gibidir adeta. Mutlu olacağını zannettiğin her uğraş belli bir süreden sonra biter, sıkar adamı, bırakırsın. O Allah sevgisi ki öyle bir şeydir ki yeğen, her şeye anlam katar, elimizin değdiği her helal ve güzel şey bize mutluluk verir. Ve o Allah sevgisi ki bize dünyayı gerçekten cennet kılar. Unutma ki dünyasını cennet kılamayan ahiretini de cennet kılamaz. Bunu tersinden söylersek eğer burada mutsuzsan Allah sevgisinden mahrumsun demektir ve öbür alemde de aynı kader seni bekliyor olacaktır.

Onun içindir ki yeğen daima helal lokma ye, helal lokma peşinde koş, dinini iyi öğren, ibaretlerini yap. Bunları yaparken de daima Allaha şükret... Göreceksin senden daha mutlu ve bahtiyarı zor bulunur o zaman.

kmurat

Dekan
Yaz tatilinde çalışırsın, kazandığın parayla da istediğini alırsın. Harçlıktan zor biriktirirsin.

stat counter