Huawei bildirim sorunu / Mate 10 pro

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 3)

cynsure

Üyecik
Bende çift hatlı p20 pro var ve iki hattı da kullanıyorum biri Vodafone diğeri Türk Telekom. Mobil veri Vodafone da iken tuş kilidi devreye girdikten yaklaşık 10 dk sonra mobil veri kısıtlanıyor ve whatsapp ve instegram gibi uygulamalardan gelen mesaj ve bildirimler gelmemekte lakın mobıl verıyı Turk Telekoma yada wifi ye geçirdiğimde sıkıntım ortadan kalkıyor, Vodafone yurt dışı cihazı diye 4,5 G uyumu yok diyordu aradım durumu anlattım iki İmei yi de istediler telefonu kayıt ettiler kendı sıstemlerıne (pasaport kayıtlı cıhazım bu arada cakma imei degıl) lakin sıkıntı hala devam etmekte ne yaptıysam bütün ayarlar dahil anlatılan burda ve dıger forumda bı turlu sorunun kaynagını bulamadım oylekı sı eskıdır sıkıntılıdır dıye vodafone sım kartımı da degıstırdım malesef devam edıyor sorun. Vodafone ile görüşmemde de sonuç alamadım onlar bizden kaynaklı değıl diyorlar huawei de bizden değil diyor deli olucam artık telden sogudum acaba Shiftdelete ekıbı sıkıntının kaynagını ve cozumu konusunda bılgı sahıbı mıdırf?
Hocam benim sorunum anlamadığım bi şekilde çözüldü. En son temayi değiştirin demişti biri, tema mağazasından bi tema denedim. Başta çözülmedi ama şu an sorun yok. Bi güncellemede gelmedi bu arada. Sadece Whatsapp değil diğer bildirimlerde geliyor sorunsuz. Bir de Whatsapp için sorunu başta şöyle çözdüm. Bi arkadaş yazmıştı. Whatsapp a girdikten sonra son uygulamar ekranını açın orada Whatsapp a kilit koyun böylece arka planda çalışmaya devam eder diye. Hakkaten onu yapınca Whatsapp da sorun çözüldü. Şu an yapmasam da bildirim geliyor. Bir de size özel olarak iki sim kartın takılı olduğu çekmecelerde yerleri değiştirip deneyin belki işe yarar.

FORECASTER KAAN

Üyecik
Hocam benim sorunum anlamadığım bi şekilde çözüldü. En son temayi değiştirin demişti biri, tema mağazasından bi tema denedim. Başta çözülmedi ama şu an sorun yok. Bi güncellemede gelmedi bu arada. Sadece Whatsapp değil diğer bildirimlerde geliyor sorunsuz. Bir de Whatsapp için sorunu başta şöyle çözdüm. Bi arkadaş yazmıştı. Whatsapp a girdikten sonra son uygulamar ekranını açın orada Whatsapp a kilit koyun böylece arka planda çalışmaya devam eder diye. Hakkaten onu yapınca Whatsapp da sorun çözüldü. Şu an yapmasam da bildirim geliyor. Bir de size özel olarak iki sim kartın takılı olduğu çekmecelerde yerleri değiştirip deneyin belki işe yarar.
[/QU

Hocam iyi akşamlar öncelikle. Sizin yazınızı okudum bir kaç gün önce ve dediğinizi yaptım whatsapp ve instegramı kilitledim fakat sorunum devam etti. dediğnizi de yaptım Sim 1 ile Sim 2'nin yerlerini değiştirdim oda olmadı deli etti beni bu sıkıntı şimdi anlamadığım şey şu ki Turkcell ve Turk telekomda sıkıntı olmayıp Vodafone da bunuN olması çok acayip Vodafone dan çıkma kararı aldım fakat Şuan için kontrat dan dolayı çıkamıyorum oda ayrı bi sıkıntı kendi acımdan biter bitmez hemen çıkıcam başka çare bulamıyorum artık.

cynsure

Üyecik
Valla benim ki Türk Telekom onda sıkıntı vardı. Huawei nin ve bazı honor modellerinde bu sorun var. Gerci model bazlı da değil tamamen telefona özel ben de çözemedim.

FORECASTER KAAN

Üyecik
şimdi bişey yaptım nazar degmesın bıldırı gelıyor ama lakasız tamamen yer. magazin kilidini acıp kapattım ve kilit ekranı bıldırımı yuzü tanımadan acılsın dedım sıkıntı duzeldı gıbı ama dedım ya nazar degmesın ınsaallah
:)))

cynsure

Üyecik
şimdi bişey yaptım nazar degmesın bıldırı gelıyor ama lakasız tamamen yer. magazin kilidini acıp kapattım ve kilit ekranı bıldırımı yuzü tanımadan acılsın dedım sıkıntı duzeldı gıbı ama dedım ya nazar degmesın ınsaallah
:)))
Hocam onu en başta deneyecektin bütün forumlarda söylüyorlar onu ama bende o da çözüm olmamıştı. Çözmene sevindim güle güle kullan artık :)

akumo022

Üyecik
Arkadaşlar bende bu bildirim sorununu yaşadım neredeyse telefonu satacaktım sorun yaşayan arkadaşları çok iyi anlıyorum. Ben bir çözüm yolu buldum cihazım Huawei Y5 2018 fakat yüksek ihtimalle tüm arkadaşların sorunlarını da çözecektir. Telefonda şarjı daha uzun gitsin diye bir yazılım kullanmışlar. Bu da şarjı fazla harcayan uygulamaları sınırlandırıyor. WhatsApp , instagram, Gmail vs sürekli aktif olması gereken dolayısıyla çok şarj tüketen uygulamalar, sistem bunları kısıtlayarak şarj tasarrufu sağlamaya çalışıyor. Aşağıda sırasıyla ekran görüntülerini attım sorun ayarlardan düzeltiliyor. Sizde bu adımları sırayla uygulayıp en son aşamada sorun yaşadığınız uygulamayı seçerek "optimize etme" seçeneğini işaretlerseniz sorun düzelecektir büyük ihtimalle. Deneyip çözen arkadaşlar dua etse yeter benim için. Allah'a emanet olun.
73026

73027

73031
73030
73029

Burada ben whatsap ı çözmek için listeden WhatsApp 'ı bulup işaretledim.
73033

Ekli dosyalar

stat counter