Hdd yerine ssd takmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

OnurDemirtas

Üyecik
Merhabalar lenovo y550p bilgisayarım var. Ben hdd yerine 240gb ssd taktım. Ama bilgisayar hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor biraz beni aydınlatsanız? ( bu arada montaj aşamasını filan yaptım sadece bilgisayar ayarlarında ne yapmam gerek? )

kaanm55

Dekan
Hdd'ye çok oynamadığın oyunları, ağır olmayan oyunları ve dosyaları, ssd'ye ise sistemi kurup, yüksek performanslı pc gerektiren oyunları, chromeu falan atabilirsin. Arkadaşın dediği gibi, ssd'ye sistemi kurman gerekiyor.

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
Merhabalar lenovo y550p bilgisayarım var. Ben hdd yerine 240gb ssd taktım. Ama bilgisayar hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor biraz beni aydınlatsanız? ( bu arada montaj aşamasını filan yaptım sadece bilgisayar ayarlarında ne yapmam gerek? )
Merhabalar,
SSD de hiç bir şey yüklü değil ise açılmaz. Windows kurmanız gerekiyor.
https://forum.shiftdelete.net/threads/rehber-windows-10-temiz-kurulum-nasil-yapilir.531548/
Bu rehberde nasıl yapacağını anlattım istersen göz at.

kaanm55

Dekan
Merhabalar,
SSD de hiç bir şey yüklü değil ise açılmaz. Windows kurmanız gerekiyor.
https://forum.shiftdelete.net/threads/rehber-windows-10-temiz-kurulum-nasil-yapilir.531548/
Bu rehberde nasıl yapacağını anlattım istersen göz at.
Bir de bu temiz kurulumu Linux için yapın :)

SODiMM

Gurular Gurusu
Yasaklı
Onursal Üye
@Halktan Biri @rise @Mrtaltg uzman sizsiniz. :D
İllaki Linux yüklemesi gerekmez. Arkadaşın Windows kullanacağını düşünüyorum. SSD'yi ilk aldığında işletim sistemi yüklü olmadan boş bir şekilde gelir.

Windows'u kurarken disk bölümleme ekranında SSD'yi tavsiyem tek disk bölümü olarak ayarlayın. Bu şekilde SSD'ye Windows'u eğer varsa ikinci diskinize de oyun, program ve yedeklerinizi atarsınız.

Utkuversus

Dön Gel Biraz Da Cennet Özlesin Seni Atam!
Yönetici
Moderatör
İşletim sistemi kurman lazım.

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
@Halktan Biri @rise @Mrtaltg uzman sizsiniz. :D
Bios üzerinde orijinal Windows lisansı varsa SSD e kurulan aynı sürüm Windows için otomatik etkinleştirme yapılacaktır. Unutmamanız gereken şey dizüstü garantiye gitmesi gerektiğinde üzerinden çıkan HDD takılı olarak gitmelidir.

Linux yüklemek isterseniz de yardımcı oluruz.

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
İllaki Linux yüklemesi gerekmez. Arkadaşın Windows kullanacağını düşünüyorum. SSD'yi ilk aldığında işletim sistemi yüklü olmadan boş bir şekilde gelir.

Windows'u kurarken disk bölümleme ekranında SSD'yi tavsiyem tek disk bölümü olarak ayarlayın. Bu şekilde SSD'ye Windows'u eğer varsa ikinci diskinize de oyun, program ve yedeklerinizi atarsınız.
Bios üzerinde orijinal Windows lisansı varsa SSD e kurulan aynı sürüm Windows için otomatik etkinleştirme yapılacaktır. Unutmamanız gereken şey dizüstü garantiye gitmesi gerektiğinde üzerinden çıkan HDD takılı olarak gitmelidir.

Linux yüklemek isterseniz de yardımcı oluruz.
Linuxta temiz kurulum ile ilgili bir rehber istemişti arkadaş. Bu iştede uzman sizsiniz o yüzden etiketledim.

SODiMM

Gurular Gurusu
Yasaklı
Onursal Üye
stat counter