HDD ve İşlemci sıcaklığı hakkında

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

profeyz07

Üyecik
Merhabalar,
Cuma günü monsterdan abra v13.1.1 notebook aldım ssd'yi 2100 okuma 1200 yazma yaptım ayrıca laptopa seagate barracuda pro 7200 rpm 128mb ön bellek hdd eklettim.
Soruma gelecek olursak, Hdd nin write yaptığı zamanlarda ve ya crytaldiskmark'da write değerlerine bakarken cızırtı gibi ses geliyor bu ses normal mi ve okuma yazma değerlerini nasıl görüyorsunuz?

Ayrıca bilgisayar yük altında sıcaklık değerleri 65-75 derece arasında gezerken ilk açtığımda masa üstünde dururken işlemci sıcaklığı 50-55 arası. Yük altındaki sıcaklığı normal olarak görüyorum fakat boştayken de sıcaklığı bu değerlerde tutması sessizlik açısından mı yoksa sıkıntısı var mı?
İşletim sistemi win 10 pro (crack yama değil )
yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim
Dip Not: Lütfen yardımcı olacak cevaplar yazın 'monster alınır mı yea' falan yazmazsanız sevinirim başka seçeneğim yoktu.

Ekli dosyalar

Bi ıssırabilsem

Profesör
Şuan şu durumda en iyi seçenek monster zaten HDD sesine gelirsek bu Seagate barrucuda modelinde kronik sorun gibi kendim 3.5 inç boyutlu olanını kullanıyorum bendede var okuma yazma ise 2.5 inçlik HDD için gayet yerinde m2 ssd için birşey söylemeye gerek yok zaten uçuyor resmen sıcaklık ise ses çıkartmamak için çalışmıyor sıcaklık değerleri yük altında ölçülür boşda ölçülmez gayet normal yani.

<Burak>

Üyecik
Ben internet sayfasını yenilediğimde işlemci sıcaklığı 44'ten 52'ye sıçrıyor normal mi ? Macun yenilemeden önce de böyleydi macunu yeniledim yine böyle.

profeyz07

Üyecik
Şuan şu durumda en iyi seçenek monster zaten HDD sesine gelirsek bu Seagate barrucuda modelinde kronik sorun gibi kendim 3.5 inç boyutlu olanını kullanıyorum bendede var okuma yazma ise 2.5 inçlik HDD için gayet yerinde m2 ssd için birşey söylemeye gerek yok zaten uçuyor resmen sıcaklık ise ses çıkartmamak için çalışmıyor sıcaklık değerleri yük altında ölçülür boşda ölçülmez gayet normal yani.
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim :) 2100 okuma olan ssd 1000 okuma çıkması biraz şüphelendirdi beni. hdd konusuna gelirsek benchmark ve ya hdd tune ile denetlesem sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? bazı forumlarda okuduğumda hdd den cızırtı geliyorsa 1-2 aylık ömrü kalmış demektir gibisine yorumlar gördüm 0 alınan bilgisayarda böyle bir sorunla karşılaşmak ciddi manada üzer beni. yol yakınken dosyalarımı atmamışken servise göndermek daha iyi olur düşüncesindeyim.

Bi ıssırabilsem

Profesör
Ben leptopda masaüstündeyken sadece fareyi hareket ettirerek işlemci kullanımını %60 falan yaptığımı biliyorum onun için sizin değerler gayet güzel.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam testlerine baktım sizin değerler gayet güzel.Ekli dosyayı görüntüle 64750

Hocam testlerine baktım sizin değerler gayet güzel

Ben leptopda masaüstündeyken sadece fareyi hareket ettirerek işlemci kullanımını %60 falan yaptığımı biliyorum onun için sizin değerler gayet güzel.

Resim almadı bir türlü

Ekli dosyayı görüntüle 64751

Ekli dosyayı görüntüle 64752Ekli dosyayı görüntüle 64751Ekli dosyayı görüntüle 64751Ekli dosyayı görüntüle 64752Ekli dosyayı görüntüle 64751

Bu sefer olur herhalde.
Olmaz ise link burda izleyin bu sadece 512gb lık versiyon.
https://youtu.be/dbtplPvUiQg

Son düzenleme:

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Bilgisayarda sorun yok. HDD işlem yaparken cızırtı sesi gelmesi normal sonuçta içeride mekanik bir işlem yapılıyor. Korkulacak bir şey yok yani.

stat counter