Flashtool Nedir? Nasıl Kullanılır? Flashtool ile Rom Yükleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba, flashtool ile rom yükleme sonrası (4.3). pc companiona 4.4 gelmesine rağmen güncel uyarısını alıyordum, tekrar 4.4 rom kurdum telefonuma yalnız bundan sonra gerek telefondan gerekse pcden otomatik güncellemeleri alamıcakmıyım, bunu düzeltmenin yolu varmıdır, saygılar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim bir sorum olacak, flashtool ile eski sürüm rom yükledikten sonra pc companionda yeni sürümü kurmuyor telefon güncel gösteriyor bunu düzeltmenin yolu varmıdır , bunun üzerine yine güncel 4.4 rom bulup kurdum ama bundan sonra otomatik güncelleme gelmezmi? saygılar.. telefonum xperia z

xperia z kullanıcısıyım 4.4.2 gelmemişti sabırsızlandım bu şekilde kurdum sıkıntı yok teşekküler.:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar bu ses tuşuna ne kadar süre basılı tutuyoruz. benim olay olmadı.yardımcı olursanız sevinirim

Telefonunda cwm yüklü ise sony logosu gelince 5-6 kez ses açma tuşuna bas çek. Basılı tutma

Merhaba 64 bir Windows 8 kullanıyorum ve bu programı yüklemeyemiyorum.Verilen linklerden yalnızca bir tanesi indirilebiliyor ve onu yüklemeye çalıştığım zaman bu program sürümünüze uymuyor diyor.

slm hocam çok denedim ama bir türlü yapamadım dediğiniz gibi yapıyorum ama nafile herşeyi tamamlıyorum tel. pc ye bağlayıp bir kaç işlem yapıyor ardından tel. kapatıyorum ve kabloyu pcden çıkartıyorum 30sn bekleyip ses kısma tuşuna basıp kabloyu bağlıyorum şöyle bir hata veriyor ne yapmam gerek tşkler...
bu arada telefon CWM recovery yüklü hocam...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://i.hizliresim.com/bQMR6d.jpg

hocam cok sağol allah razı olsun xperia go cihazımı 2.3.7 geri döndürdüm ılk defa rom yapıyorum cok kolay oldu

flash tool ile sadece stock rom mu yükleniyor şayet öyle değilse rom var mı bildiğiniz xperia ray için ftf formatında... fastboot ile attığım romlar açılıyor ama bu sefer de iki ay önce servis tarafından değiştirilen telefonun dokunmatiği çalışmıyor, bu durumlara bi çözüm var mıdır romdan önce böyle bi sıkıntı yoktu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teşekkür ederim beni bu dertten kurtardınız
root işlemi yapayım derken telefonum kitlendi sürekli yeniden başlatılıyordu
şimdi dediklerinin aynısını yaptım denicem inş açılır..

hocam acil cevap ta nasıl iptal edilecek şimdi sizi bekliyrum saygılar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

TA dosyasını yüklerseniz telefonunuzSim-Lock olabilir. Bu dosyayı her yüklemede seçip yüklenmesini iptal etmelisiniz.

Yani TA nın yanındaki tick i kaldırmalı mıyız?
bende anlamadım yardım eder misiniz nasıl seçip yüklenmesini iptal ediyruz

Puffy

Üyecik

Hocam bu ekranda takıldım lütfen yardım edin. Sony Xperia S kullanıcısıyım ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu usb ile bağlıyorum bi hareket yok.. Windows 8.1 kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
07/010/2014 12:10:06 - INFO - Start Flashing
07/010/2014 12:10:06 - INFO - Processing loader
07/010/2014 12:10:06 - INFO - Checking header
07/010/2014 12:10:06 - INFO - Ending flash session
07/010/2014 12:10:06 - ERROR - ERR_SEVERITY="MINOR";ERR_CODE="0017";ERR_DYNAMIC="0x800A0017 ";
telefon acılmıyor yardım z1

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bi yardım ederseniz sevinirim telefonum sony xperia z1 compact(mini) ben ekran kilidi desenini unuttum çoğu yolu denedim tuşlara basmayı bilgisayardaki program üzerinden fomat atmayı felan hepsini denedim ama bi sonuç alamadım flash tool diye bir şey duydum rom atarak ama tel 4.4.4 kitkat rom atalırmı? atılırsa sonuç alabilirmiyim LÜTFEN YARDIM EDİNN TELEFONU KULLNAMIYORUM