Fizy'nin Başı Dertte!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

globy7

Asistan
fizyye faturamı :huh: ne alaka adam onları barındırmıyor benim bildiğim barındıran suçlu olur :huh: :confused1:

evowinds

Dekan
Onursal Üye
bence en kısa zamanda pirate party ye üye olsun yoksa iş zor :D

DogukanDogu

Profesör
aslına bakarsanız günümüzdeki yıllanmış bazı sanatçılar da internet işlerinden pek anlamıyorlar.. bu yaşa kadar tonla para kazanıyorlar ama teknolojiden öcü gibi hep uzak duruyorlar.. üstelik bunların bir çoğu genç sayılır..

kendisini hepimizin tanıdığı ancak ismini burda zikretmek istemediğim bir rock müzik şarkıcısının bir röpörtajında okuduğum bir komik açıklamayı paylaşayım;

adamımız; " neden artık bu kadar kötü müzik yapıyor " eleştirisine cevaben şöyle diyor;

" ben stüdyoya giriyorum günlerce uğraşıyorum ve sonunda her biri 60mb lık kayıtlar alıyorum.. sen gidiyorsun korsan mp3 lerden benim parçalarımı 3-5mb olarak dinliyorsun, 55 mb emeğimi bilmeden hiçe sayıyor ve bana bunları söylüyorsun..."

ne diyeyim ki daha ben :)
kimmiş bu sanatçı çok merak ettim.Allah aşkına söyle.İşte bu salaklar yüzünden bütün bunlar. :D :D

MÜYAP denen mafya bitmedikçe sorun çözülmez.Müzik şirketleri de aynı.İnternet müzik şirketlerinin insanları köle gibi kullanmasını bitirdi. :)

Bir de DRM dene komedi var tabi. :)

iEquinox

Üyecik
Selamlar, MySpace mahkeme sonucu ile iyice gündeme gelen bilgi paylaşımı ve telif hakları konusunda oldukça karışık bilgi akışalrı olamakta.
Bilgi payşalımı ve var olan bilginin kullanımı konusunda hukuçuların yorumu oldukça öenmli bir yer tutacaktır, bu konuda cevap verilmesi gerkmektedir, eğer davacı MÜYAP'sa MÜYAP bunu çok iyi incelemeli ve ona göre davalarını açmalıdır, aksi halde MÜYAP mahkemeleri yanlış yönlendirmek ve yanlış bilgi vermekten dolayı karşı dava açılarak cezalandırlabilir.
Oncelikli olarak Fizy gibi sadece bilgi paylaşımı imkanı tanıyan sitelerin kapatılmaya ihtiyaç görülen gerekçeleri hukuken iyi irdelenmeli keza bu gibi binlerce site var ortada veya hatta bireyler var. Internette kaynağı belli olan bir parçayı veya bideoyu herhangi bir platformda paylaşabilirsiniz, bu sizin bilgi paylaşım hakkınızdır ve anayasal olarak korunmaktasınız, ister kurum ister biray olun paylaşım herkesin hakkıdır, cezalandırılamaz. Eğer MÜYAP bilgi paylaşımını engelleyecek dava açacaksa kendisene de bilgi paylaşımını engel olamktan dolayı dava açılabilir.

stat counter