Fiyat performans ürünü laptop tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

JSparrow

Üyecik
Arkadaşlar şöyle ki ben çok fazla anlamam bilgisayar özelliklerinden felan ama uzun zamandır okuyorum sağdan soldan baktığım kadarı ile karar vermeye çalışıyorum ama bi laptop alıcam bir türlü karar veremedim size durumumu anlatayım öncelikle bütçem 1500 ile 2200 civarı arasında, asus almaya daha sıcak bakıyorum dell de diyenler var ama işletim sistemi farklıymış bazılarnın galiba, ben oyun oynayacağım için genellikle baktığım kadrı ile oyun bilgisayarları 5 bin liradan başlıyor o yüzden hani onlara yakın beni orta halli götürebilecek çoğu oyunu açabileck bi bilgisayar lazım bliorum biraz az para ile çok şey istiyorum ama bunu bulursanız siz bulursunuz :) bana önerebileceğiniz modeller var mı şimdiden çok teşekkürler

femek513

Üyecik
hocam bol miktarda bilgisayar al sat yaptım. Sana tavsiyem 1- ASUS 2- Lenovo İkinci tavsiyem ise hepsiburada, istanbul bilişim, gittigidiyor, n11 sitelerini 1-2 hafta takip et mutlaka bir kampanya denk gelir 2500 civarı laptopu 2200 civarına alabilirsin

JSparrow

Üyecik
hocam bol miktarda bilgisayar al sat yaptım. Sana tavsiyem 1- ASUS 2- Lenovo İkinci tavsiyem ise hepsiburada, istanbul bilişim, gittigidiyor, n11 sitelerini 1-2 hafta takip et mutlaka bir kampanya denk gelir 2500 civarı laptopu 2200 civarına alabilirsin
Anladım hocam çok teşekkürler ama bana bilgisayarın modeli vs söylenmesi gerek ben takip ediyorum yorumlara bakıyorum beğendiğim bazı bilgisayarların, işte fanı çok ses yapıyor ssd yok felan filan diye işte bunlardan çok anlamadığım için bana kısacası nokta atışı bi pc lazım :)

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
2 model önereceğim bu fiyat bandı yakınlarında.İlk model içerisinde bulunan SSD ve ekran kartı dolayısıyla kesinlikle aradaki farka değecektir diye düşünüyorum.Eğer bütçenizi çok aşıyor ise ikinci model ise biraz daha uygun.Aradaki farklara gelecek olursa Lenovo da ekran kartı daha iyi ve SSD avantajı var.Dell ise 8 GB RAM ile geliyor.Bana gelirse RAM burada daha düşük bir öncelik gibi kalıyor çünkü dilerseniz RAM arttırmak çok kolay bir işlem.Tercih sizin :).

1-http://www.hepsiburada.com/lenovo-v510-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-r5-m430-freedos-15-6-fhdtasinabilir-bilgisayar-80wq024mtx-p-HBV000007ETNW?magaza=Nethouse

2-http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3567-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-r5-m430-fredoos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb20f81c-p-HBV0000086S8U?magaza=Hepsiburada

JSparrow

Üyecik
2 model önereceğim bu fiyat bandı yakınlarında.İlk model içerisinde bulunan SSD ve ekran kartı dolayısıyla kesinlikle aradaki farka değecektir diye düşünüyorum.Eğer bütçenizi çok aşıyor ise ikinci model ise biraz daha uygun.Aradaki farklara gelecek olursa Lenovo da ekran kartı daha iyi ve SSD avantajı var.Dell ise 8 GB RAM ile geliyor.Bana gelirse RAM burada daha düşük bir öncelik gibi kalıyor çünkü dilerseniz RAM arttırmak çok kolay bir işlem.Tercih sizin :).

1-http://www.hepsiburada.com/lenovo-v510-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-r5-m430-freedos-15-6-fhdtasinabilir-bilgisayar-80wq024mtx-p-HBV000007ETNW?magaza=Nethouse

2-http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3567-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-r5-m430-fredoos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb20f81c-p-HBV0000086S8U?magaza=Hepsiburada
Hocam çok güzel iki örnek vermişsiniz teşekkür ederim bide bi iki sorum daha olucak bu lenovo pugb u çalıştırır mı ve bu pc beni kaç yıl götürür tahminen? Teşekkürler şimdiden

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Hocam çok güzel iki örnek vermişsiniz teşekkür ederim bide bi iki sorum daha olucak bu lenovo pugb u çalıştırır mı ve bu pc beni kaç yıl götürür tahminen? Teşekkürler şimdiden
Açıkçası PUBG bu tip bilgisayarları çok fazla ısındırır.Kaynak kullanımı çok yüksek ve optimizasyonu da o kadar iyi değil oyunun.Yani belkide bilgisayarın 90 derecelere kadar ulaşmasına sebep olabilir çünkü bu bilgisayarlar oyun amaçlı üretilmemiş.Fakat biraz daha pahalı başka bir ürün önerebilirim.Bunda ekran kartı biraz daha iyi ve RAM 8 GB olarak geliyor.Hali hazırda Windows 10 da mevcut.Bu bilgisayar ile daha rahat bir oyun deneyimi alırsınız.
Lenovo Ideapad 510 Intel Core i5 7200U 8GB 1TB GT940MX Fiyatı

JSparrow

Üyecik
Açıkçası PUBG bu tip bilgisayarları çok fazla ısındırır.Kaynak kullanımı çok yüksek ve optimizasyonu da o kadar iyi değil oyunun.Yani belkide bilgisayarın 90 derecelere kadar ulaşmasına sebep olabilir çünkü bu bilgisayarlar oyun amaçlı üretilmemiş.Fakat biraz daha pahalı başka bir ürün önerebilirim.Bunda ekran kartı biraz daha iyi ve RAM 8 GB olarak geliyor.Hali hazırda Windows 10 da mevcut.Bu bilgisayar ile daha rahat bir oyun deneyimi alırsınız.
Bu gerçekten aklıma yattı özel günlerde indirime girerse kesin almayı düşünüyorum, uzun zaman götürür kanısındayım çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Bu gerçekten aklıma yattı özel günlerde indirime girerse kesin almayı düşünüyorum, uzun zaman götürür kanısındayım çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık
Rica ederim :).Tekrar hatırlatmakta fayda var bu bilgisayar ile çok fazla bir beklentiye girmemenizi öneririm.Oyunları düşük ayarlarda oynarsınız.

JSparrow

Üyecik
Rica ederim :).Tekrar hatırlatmakta fayda var bu bilgisayar ile çok fazla bir beklentiye girmemenizi öneririm.Oyunları düşük ayarlarda oynarsınız.
Anladım hocam zaten çok üst düzey bi performans beklemiyorum hani kasmasın yeter sadece, ne bileyim dedim belki gta 5 te kasar mı çok diye düşündüm ama onları kasmayan pc ler de oyun pc leri 4 bin tl civarı

derivative

Asistan

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
özellikle oyun için alıyorsanız bu fiyata 1050 li modeller var onlara bakın
Satıcı çakallık yapmış aklınca yoksa ben atarken o Laptop 2650 TL civarıydı.Başka yerde bulunur aynı fiyata.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam çok anlamıyorum bir iki model vereblir msniz
1050 ekran kartı bilgisayarların başlangıç fiyatı.
http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7577-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb30f81c-p-HBV000009DRMO

Son düzenleme:

JSparrow

Üyecik
Bu bilgisayara karşılık bu nasıl özellikte karşılaştırınca yani hocam

Lenovo Ideapad 320 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB Radeon 530 Windows 10 Home 15.6" Taşınabilir Bilgisayar 81BT001FTX
Lenovo Ideapad 320 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB Radeon 530 Fiyatı

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator

JSparrow

Üyecik
İşlemci olarak daha iyi ama ekran kartı olarak daha kötü.
Bu hepsiburada da i8 işlemcilerin olduğu bir kategori var şuan hocam daha bu akşam çıktı anasayfada görürsünüz, bi bakabilir misiniz orda bana önerdiğiniz bilgisayardan daha iyi bi tane var mı fiyat olarak yakın, amacım indirime girince almak

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Bu hepsiburada da i8 işlemcilerin olduğu bir kategori var şuan hocam daha bu akşam çıktı anasayfada görürsünüz, bi bakabilir misiniz orda bana önerdiğiniz bilgisayardan daha iyi bi tane var mı fiyat olarak yakın, amacım indirime girince almak
En başta Dell 7577 indirime girerse bakmanızı öneririm ama onunda indirime girmesi girse bile 100 TL den fazla düşmesi zor gibi.Onun haricinde bu ürünler büyük indirime girerse bakabilirsiniz.İkisi arasından Acer daha iyi bu arada.
Acer A517-51G-59YH Intel Core i5 8250U 12GB 1TB MX150 Fiyatı

HP Pavilion 15-CC106NT Intel Core i5 8250U 8GB 1TB + 8GB SSD Fiyatı

stat counter