Facebook Sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


TEGİN

Profesör
Katılım
13 May 2009
Mesajlar
2,020
Puanları
48
Konuyu nereye açacağımı bulamadığım için buraya açıyorum arkadaşlar.Yanlışsa uygun yere taşıyınız.

Sorun şu : Arkadaş bir hafta önce facebook hesabını dondurmuş.Ancak vazgeçip tekrar aktif etmeye çalıştığında ise 24 saat beklemeniz gerikiyor diye uyarı alıyormuş.Tabi bu durum bir haftadır böyle.24 saat bekliyor deniyor yine 24 saat beklemeniz gerek diyor.Nasıl çöüzlür bu sorun arkadaşlar ?Acil yardım lütfen :(
 

OnLT

Dekan
Onursal Üye
Katılım
22 Ocak 2008
Mesajlar
8,397
Puanları
63
Oyun tabiri olarak "bugda kalmış" diyoruz biz ona. :D Facebook yönetimine İngilizce bir mail atarsanız yardımcı olacaklarını umuyorum.
 

TEGİN

Profesör
Katılım
13 May 2009
Mesajlar
2,020
Puanları
48
Teşekkürler.Şimdi de biraz ingilizce çalışalım bakalım :)
 

Mirack1907

Dekan
Onursal Üye
Katılım
3 May 2007
Mesajlar
5,390
Puanları
48
Böyle bir şey buldum. işine yarar umarım.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiniz veya bir şekilde hesabınızı açamıyorsunuz o zaman bu yazı tam size göre bu yazıda daha önce sildiğiniz Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz.Facebook hesabını nasıl geri alabilirsiniz, isteyerek ya da istemeyerek kural ihlali yaptıysanız ve bu nedenle Facebookhesabınıza giremiyorsanız çözüm olarak yapmanız gereken Facebook yetkililerine E-MAIL atmalısınız.

Facebook yetkilileri hesabınızı kapatmadan önce size bir uyarı e-mail atıyorlar fakat mail İngilizce olduğundan birçok kişi bunu fark edemiyor. Facebook hesabımıza girmeye çalıştığınız zaman şu yazı ile karşılaşırsınız: “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.” Yani, hesabımızın admin tarafından kullanılamaz hale getirildiğini eğer bir sorunumuz varsa yardım sayfasına bakabileceğimizi söylüyorlar…
Neyse ki biz bu uyarıya aldırmıyoruz ve spam mesaj atmaya devam ediyoruz ve dolayısı ile facebook hesabımız bloke ediliyor…
Kapatılan facebook hesabınızın tekrar aktif hale getirilmesi için “disabledfacebook.com – appeals[MENTION=48449]facebook[/MENTION].com – info[MENTION=48449]facebook[/MENTION].com” adreslerinden birine e-mail atmanız gerekmektedir…
Aşağıdaki mail şekilde gönderirseniz hesabınızın açılma ihtimali kuvvetlenir.
Genelde aynı mesajı kopyala yapıştır yaptığınız için facebook hesabınız bloke edilir.
Göndereceğiniz mail aşağıdadır:
Hello Madam / Sir,
I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.
i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?
That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”
What can i do to be activated my account again?
Facebook’tan gelecek olan maile karşılık olarak aşağıdaki mesajı gönderiniz.
Hi admin. you are right. i hadn’t known the some rules so that im a new member.i have just joined to imaginary-world of internet,So i hadnt known the somethings.i apologize with you and i am sorry.Can you open my account for once?i will be grateful,i dont make a mistake again.Thank you!!!
 

TEGİN

Profesör
Katılım
13 May 2009
Mesajlar
2,020
Puanları
48
Teşekkürler MirAge ancak arkadaşın hesabı kapatılmadı sadece dondurmuştu.Tekrar aktif etmek istediğinde yukarıda anlattığım şekilde oluyormuş.Ancak verilen e posta adresleri işe yarayabilir OnLT nin verdiği yer işe yaramzasa ;) bi deneyelim teşekkürler.
AYRICA ingilizce bilen birisi anlattığım sorunu ingilizce anlatabilecek birisi varsa çok makbule geçer...:blushing:
 
Üst
stat counter