Erkeklerde Göğüs Yağlarını Eritme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 13)

steve78

Doçent
Arkadaşlar 19 yaşında, 73 kilogram ve 1.75 boyundayım. Bu konuyu çok takıyorum. Nasıl halledebilirim? Önerebileceğiniz egzersizler var mı?

Anti-Code

Asistan
Arkadaşlar 19 yaşında, 73 kilogram ve 1.75 boyundayım. Bu konuyu çok takıyorum. Nasıl halledebilirim? Önerebileceğiniz egzersizler var mı?
Fotoğraf falan atabilirsen güzel olur bende nerdeyse aynı ölçülere sahibim ama öyle bir problemim yok.

M.Şamil CAN

Dekan
Valla bendede var benim boy 1.86 kilo 85 boydan kurtarıyorum ama yağlanma sıkıntı varsa çözüm önerisi olan yapalım

Anti-Code

Asistan
Çok sinir bozucu bir şey.

Evde spor yaparak kurtulamazsın protein ağırlıklı güzel bir diyet uygulaman, spor salonunaki butterfly, cabble crossover gibi hareketlere girmen lazım üstüne her gün 5km kadar koşarsan rahat zayıflar kurtulursun. Sadece kilo vererek değil biraz kasta yapman lazım göğüslerinin şekillenmesi için.

erenberk

Reis
Onursal Üye
Öncelikle şunu belirteyim ben uzman değilim tabi ama fitness ile bir süredir ciddi anlamda ilgileniyorum. Kendi öğrendiğim ve doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazacağım.

Göğüs egzersizleri, göğüslerin küçülmesi konusundan pek işe yaramaz hatta tam tersi yağ ile birlikte kas gelişince iyice büyür. Senin yapman gereken şey öncelikle yağ yakımına odaklanmak olmalı. Sakın butterfly, cabble crossover gibi hareketlere girişme; ki zaten bunlar için bir salona gitmen gerekecek. Şu aşamada gerek yok buna.

Protein ağırlıklı diyet programı doğru bir karar. Karbonhidrat alımını bence sıfıra yakın bir seviyeye çekmeye çalış. Beslenme bu işin kilit noktasını oluşturuyor. Şeker tüketmeyeceksin. Çayına kahvene şeker atıyorsan atmayacaksın. Çay tüketim şeklini de yeşil çaya döndürmen lazım. Diyete başlamadan detoksa ihtiyacı var vücudunun; o yüzden sabahları maydanoz suyu ve limon suyu karıştırıp aç karnına bir bardak içmeni öneririm. Bunu 2 hafta boyunca her sabah uygula. Çikolata tüketimi de durdurman gerekiyor. İlla tüketme ihtiyacı hissedersen de en az %70-%80 kakao içeren siyah çikolatalardan az az tüketebilirsin ama her gün değil tabi.

Koşu yap demişler ama bence koşma. Hızlı tempo yürüyüş koşmaktan daha etkili. 3-5km de inan bana hiçbir şey değil gün içinde en az 7-8km yürümen lazım. Sabahları 4km akşamları 4km şeklinde düzenleme yapabilirsin. Bu arada göğüs hareketleri yapma dedim ama bunun dışında sağlam bir kardiyoya girmen gerekiyor ve şınavı ( push-up ) kardiyoya eklemende bir sakınca yok. Yürüyüş ısınma anlamında güzel bir başlangıç. Yürüşlerden sonra kardiyo antrenmanı yap ve en az 6-7 farklı hareket içersin.

Süre olarak 4km hızlı tempo yürüyüş yaklaşık 35 dakikada tamamlanır. İlk başlarda 40-45dk da gayet normal. Kardiyo antrenmanı ise en az 45 dk sürmeli. Yani toplamda sabah bir buçuk saat, akşam bir buçuk saat çalışman gerekiyor.

Şunu unutma bölgesel zayıflama ya da bölgesel kilo almak gibi bir şey yok. Göğüslerindeki yağlanmadan kurtulmak için zayıflaman şart. Zayıfladığın halde istediğin sonuca ulaşamıyorsan bir doktora görünmen gerekecek. Çünkü yağlanmanın dışında oluşan göğüs dokusu hormonlarla ilgili bir durum. Jinekomasti varsa ne kadar egzersiz yaparsan yap küçülme olmaz.

WarriorEagle

Profesör
Kardeşim Aynı Sorun Bendede Var 1 Yıldır Spora Gidiyorum Ve Gögüslerim İyice Büyüme Gösterdi Gögüs Hareketleri Yaptığımdan Dolayı Tabi Bende Jinekomasti Var Sende Doktora Görünmelisin.Eğer Jinekomasti Varsa Spor İle Zayıflama İle Kendi Kendine Giden Bir Şey Değil Ya Cerrahi Yöntem İle Yada Lazer Lipoliz Dediğimiz Olaylara Oradaki Dokuyu Alıyorlar.En Kısa Sürede Doktora Gitmedi Öneririm

steve78

Doçent
Öncelikle şunu belirteyim ben uzman değilim tabi ama fitness ile bir süredir ciddi anlamda ilgileniyorum. Kendi öğrendiğim ve doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazacağım.

Göğüs egzersizleri, göğüslerin küçülmesi konusundan pek işe yaramaz hatta tam tersi yağ ile birlikte kas gelişince iyice büyür. Senin yapman gereken şey öncelikle yağ yakımına odaklanmak olmalı. Sakın butterfly, cabble crossover gibi hareketlere girişme; ki zaten bunlar için bir salona gitmen gerekecek. Şu aşamada gerek yok buna.

Protein ağırlıklı diyet programı doğru bir karar. Karbonhidrat alımını bence sıfıra yakın bir seviyeye çekmeye çalış. Beslenme bu işin kilit noktasını oluşturuyor. Şeker tüketmeyeceksin. Çayına kahvene şeker atıyorsan atmayacaksın. Çay tüketim şeklini de yeşil çaya döndürmen lazım. Diyete başlamadan detoksa ihtiyacı var vücudunun; o yüzden sabahları maydanoz suyu ve limon suyu karıştırıp aç karnına bir bardak içmeni öneririm. Bunu 2 hafta boyunca her sabah uygula. Çikolata tüketimi de durdurman gerekiyor. İlla tüketme ihtiyacı hissedersen de en az %70-%80 kakao içeren siyah çikolatalardan az az tüketebilirsin ama her gün değil tabi.

Koşu yap demişler ama bence koşma. Hızlı tempo yürüyüş koşmaktan daha etkili. 3-5km de inan bana hiçbir şey değil gün içinde en az 7-8km yürümen lazım. Sabahları 4km akşamları 4km şeklinde düzenleme yapabilirsin. Bu arada göğüs hareketleri yapma dedim ama bunun dışında sağlam bir kardiyoya girmen gerekiyor ve şınavı ( push-up ) kardiyoya eklemende bir sakınca yok. Yürüyüş ısınma anlamında güzel bir başlangıç. Yürüşlerden sonra kardiyo antrenmanı yap ve en az 6-7 farklı hareket içersin.

Süre olarak 4km hızlı tempo yürüyüş yaklaşık 35 dakikada tamamlanır. İlk başlarda 40-45dk da gayet normal. Kardiyo antrenmanı ise en az 45 dk sürmeli. Yani toplamda sabah bir buçuk saat, akşam bir buçuk saat çalışman gerekiyor.

Şunu unutma bölgesel zayıflama ya da bölgesel kilo almak gibi bir şey yok. Göğüslerindeki yağlanmadan kurtulmak için zayıflaman şart. Zayıfladığın halde istediğin sonuca ulaşamıyorsan bir doktora görünmen gerekecek. Çünkü yağlanmanın dışında oluşan göğüs dokusu hormonlarla ilgili bir durum. Jinekomasti varsa ne kadar egzersiz yaparsan yap küçülme olmaz.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Şeker, çikolata fazla sevmiyorum. Çok nadir tüketiyorum. Çay kahve bunları zaten yıllardır şekersiz içiyorum. Ancak yemek konusunda düzensizim. Sizin önerebileceğiniz bir diyet listesi var mı? Yoksa diyete uymak yerine karbonhidrattan uzak durup, protein ağırlıklı besinler tüketsem yeterli mi? Üniversite sınavından önce P90X'e başlamıştım. 1 ay uyguladıktan sonra sınav yoğunluğundan bırakmak zorunda kaldım. Son iki gündür aşağıdaki uygulamaları yapıyorum. Bu uygulamaları hangi vakitler yapmalıyım? Sıralaması nasıl olmalı? Bir program hazırlayabilir misiniz?

https://www.runtastic.com/tr/apps/runtastic
https://www.runtastic.com/tr/apps/pedometer
https://www.runtastic.com/tr/apps/roadbike
https://www.runtastic.com/tr/apps/sixpack
https://www.runtastic.com/tr/apps/pushups
https://www.runtastic.com/tr/apps/situps
https://www.runtastic.com/tr/apps/pullups
https://www.runtastic.com/tr/apps/squats

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeşim Aynı Sorun Bendede Var 1 Yıldır Spora Gidiyorum Ve Gögüslerim İyice Büyüme Gösterdi Gögüs Hareketleri Yaptığımdan Dolayı Tabi Bende Jinekomasti Var Sende Doktora Görünmelisin.Eğer Jinekomasti Varsa Spor İle Zayıflama İle Kendi Kendine Giden Bir Şey Değil Ya Cerrahi Yöntem İle Yada Lazer Lipoliz Dediğimiz Olaylara Oradaki Dokuyu Alıyorlar.En Kısa Sürede Doktora Gitmedi Öneririm
5-6 yıl önce (çocukken) doktora görünmüştüm. Annem doktora gitmişti. (şu an ne doktoruydu hatırlamıyorum) İşte bu konu hakkında kime görünmemiz gerekir diye sormuştu. Oda ben bakayım diyerek incelemişti ve gerek yok demişti. O dönemlerde hızla kilo almıştım ve bu kiloyla birlikte bu durum çıkmıştı. Öncesinde böyle bir sorunum yoktu. Herhalde o an doktorda kilodan olabileceği için gerek yok demişti.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Konu gercekten cok yararli bende de kilo aldiktan sonra biraz göğüs var, vereceğiz geçecek artik da veremiyorum kilo bakalım yuzmeye gidecegim su bir ay

steve78

Doçent
Konu gercekten cok yararli bende de kilo aldiktan sonra biraz göğüs var, vereceğiz geçecek artik da veremiyorum kilo bakalım yuzmeye gidecegim su bir ay
İşte bu konu yüzünden yüzmede öğrenemedim. Halbuki çok istediğim bir şey yüzmek.

erenberk

Reis
Onursal Üye
O uygulamalar kas yapımına yönelik. Senin yağ yakmaya ihtiyacın var. Cardio programı lazım sana. Şunu uygulayabilirsin mesela:

[video=youtube;fcN37TxBE_s]https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s[/video]

steve78

Doçent
O uygulamalar kas yapımına yönelik. Senin yağ yakmaya ihtiyacın var. Cardio programı lazım sana. Şunu uygulayabilirsin mesela:

[video=youtube;fcN37TxBE_s]https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s[/video]
O zaman kilo verdikten sonra mı kas yapmaya başlamalıyım. İksi birlikte yapılamaz mı? Kas yapmaktaki kastım devasa bir şey değil. Sadece düzgün bir görünüm için.

Kestane

Profesör
Arkadaşlar bende 3 hafta önce memleketten geri geldiğimde fazla şişmiş olmakla beraber arkadaşlar "oo görkem davul gibi olmuşsun" tarzı tepkilerle karşılaşınca karar verdim sıkı bi diyet ve spor uyguladım. Bol bol terledim ki hala devam ediyorum buna. Önceden de memelerim de büyüklük vardı ama sarkma yoktu yani kısmen kas gibi gözüküyordu. Ayrıca baldırlarım da oldukça genişti. Aldığım pantolonların baldırlrı tam olurken belleri çok geniş boyları çok uzun oluyordu o derecede yani :D Diyete başlarken bende pek inanmyordum ama her akşam basket oynayıp koştukça terledim ve bi 8 kilo civarı verdim. Tiroid ilacım vardı onada yeniden başladım. Varmak istediğim olay şu; en kötü ihtimale odaklanmadan önce çabalarsan konunun başında arkadaşların anlattığı gibi kesinlikle farkı anlarsın. Şu an baldırlarım inceldi, göbek gitti bakalım memeler ne olacak :D ama bu halimden de mutluyum hani, asitli içecekleri bıraktım, şeker kullanmıyorum. Tuz da atmıyorum pek bi şeye. Hem kondisyonum düzeldi artık daha performanslıyım hemde mutluyum :D pek zor değil arkadaşlar sizde yapabilirsiniz azmedin ve başarın. Ayrıca evde akşam kendi imkanlarımla sıkı giyinip mekik ve şınav yapıyorum belirli setlerle. Göğüs kası olur belki diye? Zarar ziyan olur mu? Yani önerilere açığım. Ekimde okul açılana kadar boşum :D Teşekkürler

erenberk

Reis
Onursal Üye
O zaman kilo verdikten sonra mı kas yapmaya başlamalıyım. İksi birlikte yapılamaz mı? Kas yapmaktaki kastım devasa bir şey değil. Sadece düzgün bir görünüm için.
Kilo vermeden kas yapmaya başlama çünkü o düzgün görünümü yakalayamazsın. En basitinden göğüs çalıştığında yağlarla birlikte kas geliştirmiş oluyorsun ve göğüslerin çok daha büyük durmaya başlıyor. Karın çalışıyorsun altta kaslar büyüyor ama yağlardan hiçbiri belirgin olmuyor ve göbeğin iyice çıkıyor. Senin hedefin düzgün bir görünüme ulaşmak ise öncelikle kardiyo ile tamamen zayıflaman şart. Sonrasında zaten kas geliştirdiğin zaman yağ olmadığı için hepsi belirgin belirgin ortaya çıkmaya başlayacak. Önce yağları yak sen :wink:

Kestane

Profesör
Kilo vermeden kas yapmaya başlama çünkü o düzgün görünümü yakalayamazsın. En basitinden göğüs çalıştığında yağlarla birlikte kas geliştirmiş oluyorsun ve göğüslerin çok daha büyük durmaya başlıyor. Karın çalışıyorsun altta kaslar büyüyor ama yağlardan hiçbiri belirgin olmuyor ve göbeğin iyice çıkıyor. Senin hedefin düzgün bir görünüme ulaşmak ise öncelikle kardiyo ile tamamen zayıflaman şart. Sonrasında zaten kas geliştirdiğin zaman yağ olmadığı için hepsi belirgin belirgin ortaya çıkmaya başlayacak. Önce yağları yak sen :wink:
Anladım teşekkürler :D zaten öyle ahım şahım bi kasta yapmayı planlamıyorum. Yani mesela 50 mekik 20 şınav (örneğin). Belki hamlamam, biraz daha kondisyon kasarım demiştim

steve78

Doçent
Akşam üstü her gün arkadaşımla birlikte bisiklet sürüyorum. Sizin önerdiğiniz videoyu da sabahları her gün yapsam yeterli mi?

erenberk

Reis
Onursal Üye
Yeterli olur ama bu işin kilit noktasını sakın atlama: sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığı + uyku.

Anti-Code

Asistan
@erenberk @steve78 dediğiniz gibi jinekomasti varsa doktora gitmesi gerekiyor. Ergenlik çağında ortaya çıkabiliyor. Benim boy 176 kilo 69 yağ oranım %12 civarı. Bilinçli spora arkadaşın ölçülerindeyken başladım 1 ayda kas kaybetmeden kilo verebildim. Bence tempolu yürüyüş yerine koşması gerekiyor. Ağırlık antremanı yapmasa bile crossfit tarzı çalışması gerekiyor. Hiç kas çalışmadan kilo verirse bu halinin sadece biraz daha ince görüneni gibi olcak.

stat counter