Ekran Kartını Devre Dışı Bırakıp Render Alma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

arkadaşlar ben render alırken ekran kararıyo veya aniden pc kitleniyo reset atmam gerekiyo

bunu bi arkadaşıma sordum yaptığım editin savesini alıp aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakmamı sonra uygulamayı açıp render yapmaya başlamamı söyledi ve sorunun ekran kartının aşırı zorlanmasından dolayı olduğunu söyledi

bu cidden olabilecek birşeymi ekran kartını devre dışı bırakıp render alınabilirmi?

UYGULAMA=SONY VEGAS PRO 15

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
EKRAN KARTI:1 GB NVİDİA GEFORCE 9500 GT
RAM:4 GB
BİT:64 BİT
İŞLEMCİ:AMD ATHLON 2X 240 PROCESSOR 2,80 GHZ

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Ekran kartını devre dışı bırakırsan işlemci ile birlikte gelen grafik birimi devreye girer ama bu durumda işlemcide ki grafik biriminin ekran kartından güçlü olmasına imkanı yok yani bunu yaparsan sadece ekran kartında sorun olup olmadığını anlayabilirsin. Uygulama korsansa bu tarz hatalar olabilir başka bir yerden indirip bir daha yüklemeyi dene bende Vegas Pro kullanıyorum bu zamana kadar herhangi bir hata almadım.

Ekran kartını devre dışı bırakırsan işlemci ile birlikte gelen grafik birimi devreye girer ama bu durumda işlemcide ki grafik biriminin ekran kartından güçlü olmasına imkanı yok yani bunu yaparsan sadece ekran kartında sorun olup olmadığını anlayabilirsin. Uygulama korsansa bu tarz hatalar olabilir başka bir yerden indirip bir daha yüklemeyi dene bende Vegas Pro kullanıyorum bu zamana kadar herhangi bir hata almadım.
Eğer ekran kartını devre dışı bırakıp render almaya çalışıysam işlemcim bozulabilirmi?

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
ağır bi render alırsam bozulurmu
Çok fazla ısınırsa işlemci hasar görme ihtimali çok düşükte olsa yok değil. Eğer bilgisayarın sadece ağır render alırken kapanıyorsa o zaman mecburen ağır render alman gerek ama önceden en ufak render almada dahi kapanıyorsa zorlamanın manası yok.

Çok fazla ısınırsa işlemci hasar görme ihtimali çok düşükte olsa yok değil. Eğer bilgisayarın sadece ağır render alırken kapanıyorsa o zaman mecburen ağır render alman gerek ama önceden en ufak render almada dahi kapanıyorsa zorlamanın manası yok.
ekran kartını devre sışı bırakınca tekrar etkinleştirebilirim değilmi?

stat counter