Dünyaya Bir Daha Gelsen

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

<<Dkn nyz>>

Dekan
Görünüş=Her şey. Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum. Ortalama bir insan tipin yoksa insanlar her türlü dışlıyor seni. Gerek iş görüşmelerinde gerek arkadaş ortamında her yerde. Dünyanın acımasız yüzü de bu.
Evet malesef öyle özellikle karşı cinsler

Usain

Profesör
Yasaklı
Görünüş=Her şey. Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum. Ortalama bir insan tipin yoksa insanlar her türlü dışlıyor seni. Gerek iş görüşmelerinde gerek arkadaş ortamında her yerde. Dünyanın acımasız yüzü de bu.
Hemen bırakma. Tarzını değiştir, sakal bırak, sakal tipini değiştir, saç tipini değiştir, erkeğin makyajı sakalıdır. Giyimine dikkat et... Asla pes etme. :)

|SeYYaH|

Rektör
Bak yeğen, Allah insanın bir yanını eksik bırakırsa bir başka yönünü güçlü kılar, diğer insanlardan çok daha üstün olur o hususta. Mesela birinin gözleri görmüyorsa Allah onun kulak hassasiyetini diğer insanlardan çok daha fazla kılıyor. Büyük İslâm alimi Cahız'ın hayatını oku. O da devrinin en çirkin insanıydı. Allah ona güzellik vermemişti ama onun yerine ona akıl vermişti. O da bu yanını kullanarak dünya çapında hayran olunan bir insan oluverdi.

Şimdi sen çok çirkinim mi demek istiyorsun? Başka bir mevzuda bilesin ki diğer insanlardan çok daha üstün bir tarafın, meziyetin mutlaka vardır. Onu keşfedip oradan ilerleyebilirsen belki dünyanın en mutlu insanı bile olabilirsin. Başkaları senin hakkında ne düşünürse düşünsün önemli olan senin kendi hakkında ne düşündüğündür. Ama asıl olan Allah'ın senin hakkında ne düşündüğüdür! Anlıyorum ki sen ne Allah Teala'nın, ne kendinin kendin hakkında ne düşündüğü konusunda kafa yormuyorsun, önemsemiyorsun, ama başkalarının ne düşündüğüne önem veriyorsun.... Veriyorsun ve kendi kişiliğine, kimliğine, şahsiyetine ihanet ediyorsun. Ve yazık ediyorsun elbette.

Eksik olan tarafını değil, başkalarından fazla olan tarafını bul, keşfet ve hayata o istikametten devam et yeğenim, göreceksin ki mutlu olmak kaf dağının ötesinden çok daha yakınmış. :)

Utku92

Asistan
Büyük hun imparatorluğunda doğmak isterdim. Ortası yok yada gelecekte. 5000 yılı falan. Çok yanlış zamanda doğmuşuz.

bilgisayar mühendisi elektronik mühendisi çok iyi bir telefon şirkerinde ar ge başında olmak isterdim apple gibi

stat counter