Dondurucu evaporatör içerden bantlanmış

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Crocusgirl

Üyecik
Açıkçası ben sizden nasıl bir sonuç çıkacak onu bekliyorum. Cevap gelsin bakalım ne diyecekler.
Biz önce bayi ve servis ile salı gününden beri iletişim halindeyiz. Baktık sonuç olumsuz sırasıyla genel merkez, Almanya merkez, onlarda olmadı Tüketici Hakem Heyeti belki sonra mahkeme...bilemiyorum...Umarım bunlara gerek kalmaz.Ayıplı mal tanımına uyduğunu düşünüyorum. Ancak yinede bir uzman görüşü almak lazım.

o bantlar defrost işleminde ki kapı rezistansını geçici tutturmak için yapştırmışlar sökmeyi unutmuşlar bişey yok.

Crocusgirl

Üyecik
Keşke servis ve bayide net konuşsa idi. Ancak ilk bildirdiğimizde gelip kontrol edelim dediler.(hatta bayi bu serilerin hepsinde var , bantı söküp kullanabilirsiniz deyince, bende sökülemediğini belirttim. Bana yarın servis gelip söksün dedi.)Ertesi gün servis gelip resim çekti ve genel merkeze ileteceğini söyledi.) iade talebimiz içinde merkeze ileteceğiz dediler sizin dediğiniz gibi değişim için yeterli gerekçe yok falanda demediler.Şimdi bu tutarsızlıklar ve diğer ürünlerde aynı bantlamanın olmayışı insanda şüphe uyandırıyor. Hem bu dolabı kullandığımız zaman bant zamanla aşınıp cihazda ve hijyen acısından bir takım sorunlar yaratabilir.

beceriksiz servis hiç fabrika da üretimi görmemişlerbandı kesebilirsin maket bıçağı ile.

Crocusgirl

Üyecik
peki içerden bir parça kırılmış, yada yerinde sabit değilse tutturulmuş olamazmı? Benden binlerce lira alan bir firma kusur gizliyorsa. Böyle bir ürün almak istesem outlet olarak satılan ürünlerden alırdım ben daha ucuza.çok emin ve netsiniz bu konuda ancak inanın güven olmadığı için firmalara insanın aklına herşey gelebiliyor. Bayi tarafından hasarlı aracın sıfır km diye satıldığını bile duyduk. Bende bütçemden kısıp aldığım ürünü kuşkulanmadan kullanmak isterim. Üstelik firmaya giden kusurlu ürünler biraz cilalanıp, yeniden satışa sunuluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada bir halıda dahi arka taban kısmındaki bizlerin gözle göremeyeceği incecik bir ilmek hatası bile ürünü defolu yapabiliyorken bu durumda bana çok sağlıklı gelmiyor. Bakalım mücadeleye devam edeceğiz. Bantsız ürün ya gelcek yada o para geri iade alınacak. Zafer tüketicinin olacak umarım..:)

Son düzenleme:
yok beceriksiz üretici o bandı kasa içinde kalması gerekirken yanlış zamanda yapıştırmşlar köpüğü sıkmadan önce içerde kalıcaktı.

Crocusgirl

Üyecik
yok beceriksiz üretici o bandı kasa içinde kalması gerekirken yanlış zamanda yapıştırmşlar köpüğü sıkmadan önce içerde kalıcaktı.
Şimdi bu bir ayıp değilmi? Diyelim ki haklısınız ancak muadillerinde böyle bir görüntü yokken benimde bir tüketici olarak diğerleri gibi bantsız olanından istemem hakkımdır diye düşünüyorum. Çünkü outlet ürünlerde bazen küçük bir çizik veya hafif bir renk farkı bile ürünü outlet yapabiliyor...Hem Salı gününden beri servise genel merkez incelemesinden gelecek cevabı bekliyoruz. Bahsettiğiniz gibi basit sıradan bir ürünün özelliğini bozmayan ambalaj hatası ise bu kadar uzarmı cevap vermek. Siz bile hemen açıkladınız.

ayıplı olabilir değişim yapmaları onlar için kayıp olmaz içine bişeyler koyup fişini elektriğe taktın mı?

Crocusgirl

Üyecik
İlk gün servis çalıştırıp gitti. Fişini çektik kullanmadan önce temizlemek için . Bantı farkedincede kullanmadık hiç. Umarım çok uğraştırmadan değişim yaparlar.

değiştirmemek için ayak sürecekler ama bahaneleri de yokkullanılmamış halde değişim için uygun aslında.

Crocusgirl

Üyecik
Umarım çok uğraştırmazlar. Benzer bazı sıkıntılar yaşadık. Bir defa yurtdışı merkezli bir yapı marketin yurt dışındaki merkezine mail attık. Ertesi gün 1 yıl bizi süründüren hem genel merkez hemde bölge müdürlüğü arayıp özür diledi, çiçekle nezaket ve özür ziyaretine gelip sorunu çözdüler. :)Siz ne kadar kararlı olursanız o kadar muvaffak olabiliyorsunuz.

Ufuk

Fearless Warrior
Yönetici
Super Moderator
Bakalım buzdolabı işi ne olacak.. :)

Crocusgirl

Üyecik
Biz yol haritamızı çizdik. Yasal çerçevede tüm haklarımızı kullanacağız. Biz kazanacağız. :)Umarım çok uğraştırmazlar.:) Hepinize çok teşekkür ederim. bu duyarlılığınız tavsiye görüş ve önerileriniz için.

adamın biride sürekli arıza yapan ariston çamaşır makinasını merkez servisin önünde yakmıştı değişim olmuştu.

Crocusgirl

Üyecik
:eek: Kimbilir adam ne kadar uğraştı ki artık son çare bunu gördü demekki...

Crocusgirl

Üyecik
Selam arkadaşlar...Nihayet pazartesi fabrikadan gönderildiği söylenen yeni cihaz geldi. Ancak bu cihazdada yine aynı yerde bant var ve arka kısmı bir öncekinde komple beyaz bir malzeme ile kaplı iken yeni cihaz metal ile sadece motor kısmına kadar kaplı ve motor kısmı açıkta...dolabı çalıştırdık...yine yeniden görüşmeler yapıyoruz...

Ufuk

Fearless Warrior
Yönetici
Super Moderator
O zaman hata değil ve motorun kapağını tutması için yapıştırılmış olan bir bant olduğu ap açık ortada.

dedik ya köpük doldulurken rezistansları tutturmak için kullanmışlar ama biri o bandları temizlemeliydi.

Crocusgirl

Üyecik
Yanlız bugün beni arayan çağrı merkezi görevlisi eski buzdolabını arızalı olduğu için değiştirdiklerini söyledi...pek güvenemiyorum...madem o bant arızadan aynı durum bunda da var demektir? Bakalım biraz daha uğraştıracaklar galiba...

stat counter