Dolandırıcılar nereye şikayet edilir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Seda Alkan

Üyecik
Yönetici
Onursal Üye
Bir numaradan şüpheleniyorsunuz ve bunu şikayet etmek istiyorsunuz, nereye şikayet edilmeli?

Şikayet edilen yerden en erken cevap ne zaman gelir? En hızlı problem çözen yer neresi?

Dolandırı numaralarla çektiğimiz nedir arkadaşlar?Çoğu insan kanıyor bu numaralara.Kanmamak mümkün değil çok profesyonel yapıyorlar bu işi.İnsanlar nereye şikayet edilir bilmiyor.Bilseler de çözüm üretmeyeceklerini düşünüyorlar.

Sizin şikayet edipte olumlu yanıt aldığınız bir durum oldu mu? Olduysa paylaşır mısınız? Bir de hangi numaralardan ve hangi mesajlardan dolandırıcılık suçu işlendiğini gözlemlediniz? Yazacağıınız yorumlarda ki bilgiler herkes için önemli.

mirinkirin

Doçent
Yasaklı
Polise gittiğinizde alacağınız cevap "Biz bir şey yapamıyoruz" olacak. Gözünüzü açık tutun, dolandırılmamak için bundan başka çareniz yok.

Teller de kullanılan bir uygulama var CIA diye Abd istihbaratı sana dolandırıcı mı değil mi söylüyor.:)

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
EGM - Ihbar

Merak etmeyin tüm şikayetlerle ilgileniyorlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ek olarak şuan sabit numaralar üzerinden sigorta kuruluşu ile kendini tanıtan bayan dolandırıcılar, genç yaşlı farketmeksizin dolandırma girişimindeler. İlginç olan kısım ise arayan dolandırıcı sizin TC kimlik numaranızı biliyor ve size konuşma sırasında söylüyor.

mirinkirin

Doçent
Yasaklı
EGM - Ihbar

Merak etmeyin tüm şikayetlerle ilgileniyorlar.
Meselâ bana DIGITURK'ten gelmiş gibi görünen ama aslında cep telefonundan atılan bir mesaj geldiğinde ben buraya şikayet edersem o numaranın sahibini bulup ceza mı veriyorlar ? Yapmayın hocam, belli ki hiç başınıza gelmemiş bu tür olaylar...

Bahsettiğiniz T.C. no bilme olayını esprisi bir aralar milletin bilgileri internete düşmüştü ya oradan geliyor.

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Meselâ bana DIGITURK'ten gelmiş gibi görünen ama aslında cep telefonundan atılan bir mesaj geldiğinde ben buraya şikayet edersem o numaranın sahibini bulup ceza mı veriyorlar ? Yapmayın hocam, belli ki hiç başınıza gelmemiş bu tür olaylar...

Bahsettiğiniz T.C. no bilme olayını esprisi bir aralar milletin bilgileri internete düşmüştü ya oradan geliyor.
Gerekli alanları eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurursanız mutlaka dolandırıcılar ile ilgilenecekler. Tabi ki başıma gelmedi çok şükür ama çoğu kez dolandırıcılar tarafından arandım gereken cevabı aldılar. Senin cep numaran veya aradığın konumdan devlet seni istese her türlü yakalar. Tabi önce devletin istemesi gerekiyor.

aass

Üyecik
0 505 092 1817 0505 092 1817 0 5050921817 05050921817 dolandırıcı numarasıdır

Kupa Beyi

Profesör
Madem konu hortladı bende kendi düşüncemi yazayım; bu tongaya genelde, korku ve çıkar nedeni ile düşülüyor. Korkmayın ve çıkar uğruna da körü körüne davranmayın...

DOLANDIRICI İFŞA: adı: GÖKHAN UYUMAZ, LETGO VE SAHIBINDEN SİTESİNDEN DOLANDIRMAKTADIR. SAHTE İSİMLER KULLANMAKTADIR. NUMARASI: 544 254 15 35. PAYLAŞMANIZ İÇİN BİLGİNİZE.

K
BİMER e şikayet ediniz. Ama sonuç alınır mı bilmiyorum çünkü insanları dolandırdıktan sonra numaraları kapatıyorlar.
Arkadasımı dolandırdı şerefsiz. Arkdasım utandığından kimseye söleyemiyor. Ancak ben araştırma yaptım. Facebbokta tüm uyumaz soyadlı kişileri ekledim herkese mesaj attım. Şahsın bir tane fotografını buldum beğenen herkese mesaj attım. Şahıs 2016 yılında yenibosnada paktaş çorapta calışmış, küçükçekmece tarafflarında oturuyormus. İnsanlar saklıyor bilgi vermek istemiyor. Sahıbınden sitesinden aynı numara ile üye olmaması için hesabını bloke ettirdim. Let godan sildirdim. Resimlerini sosyal medya hesaplarını buldum. Siber suclar ve egm ye ihbarda buldum. Tüm b bilgilerin cıktısını aldım arkadasım verdim savcılığa suc duyurusunda bulunucak kamu davası açılması için. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da herkes bu şahsa ait herkes uyanık olsun diye bilgi paylaştım. Şahsın adı : GÖKHAN UYUMAZ. Ziraat bankası hesabı veriyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginize

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginize

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginize Ekli dosyayı görüntüle 42391 Ekli dosyayı görüntüle 42392

Dikkatlı ve uyanık olmanız için bilginize Ekli dosyayı görüntüle 42392 j

Son düzenleme:
Bende bugün dolandırıldığımı anladım. Facebook hesabında farklı bir isim banka hesabı farklı bir isim olunca şüphelendim ama yine de güvenmek zorunda kaldım. Araç yedek parça kartı Tokat turhalda bir firmaya ait. Kendi hesabı Ankara’ya ait. Bizimse başımıza biri nasip oldu böylelikle
F77E5BBD-4AA4-4727-9B2D-F36D2DC1970E.png
5FDC6CAD-ED4E-44F9-B06F-D892079AA90A.jpeg
DAF79783-61B8-4545-AF1C-7361971464D5.png

Son düzenleyen moderatör: