Dizüstü bilgisayarımda oyun oynarken kasıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ayberk7777

Asistan
Selamlar hayırlı günler 4 gb ram 1 gb ekran kartı dizüstü bilgisayarımın özellikleri eskiden pes 2013 fifa 13 14 vb oyunları sıfır kasmayla oynuyordum ancak şuan neredeyse oyunu oynatmıyor format attım değişmedi sizce sorun nedir ?

Ayberk7777

Asistan
Zamanla tabiki kasmalar baslar ornek vereyim ici pislenmistir fan donmicek derecede tozlanmistir virus olabilir termal macunun zamanla kurumasida performansi baya etkiler rn son nezaman icini temizledin ve termal macun yeniledinmi ?
Hiç bişey yapmadım aldığım gündür oynuyorum soğutucu kullansam etkili olur mu :D

Metinxxx

Üyecik
Hiç bişey yapmadım aldığım gündür oynuyorum soğutucu kullansam etkili olur mu :D
Sen ne yaptin yav :D en az 6 ay olmak uzere temizlenmesi gerekir muhtemelen fanin hava cikisi yeri tikanmis pisliklerde haliyle isitiyor yakin zamanda bilgisayarciya gotur temizlet termal macun yenilet maximum 30 40 tl tutar sogutucuda az etki eder ama ona verecegin parayla temizletmeni tavsiye ederim.

Metinxxx

Üyecik
Pislikler ekran karti islemci ramleri isiticagi icin anakarta bile zarar vermen yuksek

Metinxxx

Üyecik
Yani sen acma bence riskli is yanlis baglamada yakma olasiligi var bilgisayarciya goturmek en dogrusu illa ben acarim dersen videosunu cekmeni tavsiye ederim nereye takcani unuttugunda bakabilirsin ama tavsiye etmem 40 tl verecegine daha fazla mevlalar odeme

Metinxxx

Üyecik
Baslat menusune dxdiag yazip gelen penceredeki tum sekmelerin fotosunu cekip buraya atarsan daha iyi yardimci olabiliriz

SucsuzGenc

Üyecik
Peki nasıl aktif hake getirebilirim
İlk önce takılı mı deiğilmi bakmak için çalıştıra girip dxdiag yaz ekran kısmına gel ekran kartın doğrumu değilmi bi bak. Eğer doğruysa ekran kartını güncelle eğer format attıktan sonra ekran kartının driverini yüklemediysen gözükmez.

Ayberk7777

Asistan
İlk önce takılı mı deiğilmi bakmak için çalıştıra girip dxdiag yaz ekran kısmına gel ekran kartın doğrumu değilmi bi bak. Eğer doğruysa ekran kartını güncelle eğer format attıktan sonra ekran kartının driverini yüklemediysen gözükmez.
Güncellemeleri denetle diyorum ekran kartına dair bi güncelleme bulamıyor

cihazın hiç termal macununu değiştirdin mi zamanla tozlanmış o yüzden de donanım da sıkıntılar çıkabiliyor.

AimCraviTe

Asistan
oyunu grafiklerini kısmayı dene,
ekran kartını güncelle,
driver booster ile pc yi tarat,
ccleaner ile pc yi tarat,
olmadı ram'ı yükselt,eyer olamzsa demekki oyun o laptop için değil. :)

stat counter