Diş etlerim çok kötü kokuyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

GizemliAdam

SDN Okuru
Dişlerime kaplama porselen yaptırdıktan bu yana hem fırcalarken burun kanaması gıbı cok kanıyor hemıde ceset gibi kötü kokuyor?

Hergün 2 kere fırcalarım ama diş etlerim çok kötü kokuyor doktora gıttım gargara kullan dıyor her zaman da bunu kullanamam dıs saglıgını bozuyormus

Bununla karsılasan ve atlatan varmı

GKHNCKR

Profesör
Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Zira çok kötü bir hastalık. Sosyal yönden çok kötü etkiliyor insanı. Bir an önce bir Periodantoloji ( diş eti hastalıkları) bölümüne git. Gargara tedavi edici bir unsur değildir. Diş etlerinin düzenini bozan sebep ortadan kaldırılmalıdır. Bende diş etlerim de ki kızarıklık sebebi ile aynı bölüme gideceğim.

ufukcoskun

Dekan
Ağız kokusu sadece dişlerden değil midedende kaynaklanabilir.

GizemliAdam

SDN Okuru
Ağzım hep kan dolu olarak gezıyorum bazen etlerım cok kanıyor :(

Amelıyat olarak dıs etlerını tamamen temızletılıyormus yalnız cok acılı bır tedavı yontemıymıs bakalım dıs etı kanaması bır yana elımı surunce etıme nasıl kotu koku gelıyor, midem kalkıyor resmen bu benmıyım dıyorum oysakı cok tıtız ve temız bır ınsanım.

---------- saat 23:13 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:10 eklenmişti ----------

Periodontitiste,

• Dişetlerinde fırçalarken veya kendiliğinden kanama mevcuttur.
  • Dişetleri kırmızı ve şiştir.
  • Dişetlerinin konturları bozulmuştur ve yüzeyi parlaktır.
  • Ağızda kötü koku ve tat mevcuttur.
  • Dişetindeki hastalık ilerledikçe dişeti çekilmeleri meydana gelir. Dişeti çekilmesi sonucu, dişlerin hassas olan kök yüzeyi açığa çıktığı için, sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet meydana gelebilir.
Dişeti hastalığı tedavi edilmedikçe gelişimini devam ettirir. Dişler sallanmaya ve giderek birbirinden uzaklaşmaya başlar, dişler arasındaki aralıklar giderek artar. EĞER BU AŞAMADA DİŞETİ HASTALIĞI TEDAVİ EDİLMEZSE DİŞLERİNİZİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ!!!

Yukarıdakılerın hepsı bende var hemen yarın dıs etı bolumu doktoruna gıdecegım.

findukfaresi_

Profesör
geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum sana...

ağız ve diş sağlığı ihmal edilemez tabii vakit geçirmeden bir diş hekimine git

erdcan

Doçent
doktorunu değiştir arkadaşım, mümkünse diş röntgenini anlık gösteren cihazları varmı ona bak kendinde gör iltihap vs varmı..Allah şifa versin diş sıkıntısnı çeken biliyor geçmiş olsun

DüŞeSs

Asistan
kendinizi türk doktorlarına emanet edin:)

ama şimdiki doktorunuzu değiştirin :)
birde diş etleri için sensodyn diş macununu bir araştırın...

geçmiş olsun ...

spybot

Guru
Onursal Üye
Geçmiş olsun çok kötü bir durum..:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şöyle bi baktımda hepiniz sallıyonuz :) doktorlarda bi halttan anlamıyorlarr anca vericenn 5 bi nfelannn altına yatıcaklar :) largopen veya rowayncne die hap var eczanelerde 12 tl .. civarıı alın kuyllanınnn ve farkı görün :)

stat counter