Dijital Fotoğrafçılık Kategorisi Hakkında

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bu yeni bölümümüzde fotoğrafçılık üzerine yararlı bilgiler veren konular açabilir, kendi çektiğiniz ya da başkalarının çektiği fotoğrafları koyabilir, konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilir, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Güzel bir bölüm açıldı, hayırlı olsun..

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Bu bölüm de üyelerimizden gelen istekler doğrultusunda açıldı.

eray045

Rektör
Onursal Üye
vatana millete hayırlı olsun :D

LaWa

Profesör
Olması güzel oldu.
Hayırlı olsun.

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Hayırlı olsun bizim dağların fotolarını da koyarım artık :D

antimatter

Profesör
vayy, ben nasıl atlamışım bu konuyu.. daha yeni farkediyorum fotoğrafla ilgili ayrı bir bölüm açıldığını..

irmology

Üyecik
Profesyonel Fotoğrafçıyım... (MÜGSF Fotograf Bölümü) Digital ya da Analog sistem hakkındaki sorularınızı seve seve yanıtlarım hatta ve hatta Agrandizör baskı Siyah&Beyaz fotograf hepsi mevcut:)

timsak

Üyecik
Foruma foto koymayı beceremedim. Nasıl yapıyoruz?

CieM

Asistan

egecem1

Üyecik
arkadaşlar bir sorum olacak.yeni bir slr makina aldım canon 350D RebelXT fakat kullanmasını henüz bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirm.Bir sorunumda bazı sitelerde çekim sayısını öğrenen bir program varmış.pc me indirdim ve denedim fakat shutter sayısı 0 çıkıyor ve seri numarası bölümüde boş yani numara yok sizce bunun sebebi nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar sunarım

çesa

Üyecik
öncelikle hayırlı olsun ben foto ya yenı baslamak uzereyım fınepıx hs20 aldım bıraz bılgı alamk istıyorum yardımcı olurmusunuz bana zor mudur ogrenmek ne kadar surer nasıl cekılır sımdıden tesekkurler forum da yenıyım

--- Mesaj Güncellendi ---

dadaist

Profesör
arkadaşlar bir sorum olacak.yeni bir slr makina aldım canon 350D RebelXT fakat kullanmasını henüz bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirm.Bir sorunumda bazı sitelerde çekim sayısını öğrenen bir program varmış.pc me indirdim ve denedim fakat shutter sayısı 0 çıkıyor ve seri numarası bölümüde boş yani numara yok sizce bunun sebebi nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar sunarım
Opanda IEXIF Viewer -​
PhotoME gibi programlar var.Fotoğrafı klasöre çıkarttığnda IMG - XXXX kısmındaki X de shutter sayısını verir.

öncelikle hayırlı olsun ben foto ya yenı baslamak uzereyım fınepıx hs20 aldım bıraz bılgı alamk istıyorum yardımcı olurmusunuz bana zor mudur ogrenmek ne kadar surer nasıl cekılır sımdıden tesekkurler forum da yenıyım

--- Mesaj Güncellendi ---

ilgi alakanla belli olur bu iş. fotoğraf 3 ayak üzerine kurulu. iso - diyafram - enstantane. çektiğin fotoğraflardaki bu 3 değere bakarak hangi ortamda hangisini ne kadar kullanacağını öğrenirsin. bol bol fotoğraf sitelerindeki fotoğrafları incele. nasıl çekmişler öğren. teknik bilgini arttır. bunun yanında bol bol fotoğraf çek. zamanla neyi nerede nasıl yapman gerektiğini öğreneceksin. bir süre sonra üst model bir makina alırsın ve manuel ayarlara daha hakim olursun.

stat counter