Dacia Sandero Stepway nasıldır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

orcnd

Dekan
iki donanım arasındaki farkların çoğu görsel ve konforla ilgili şeyler.
güvenlik açısından bir farkları yok. o yüzden ikiside alınabilir.

4 bin tl fark var ama aslında vergisiz fark 2600 tl. buda bu donanımlar için makul bir fark.
ikinci elde yine aldığın değerde satarsın. hepsinin müşterisi farklı. full isteyen de var düz isteyen de.

detaylı bakarsak
normal olarak style donanım çok daha şık duruyor. daha fazla konfor sunuyor.

ön far grubu değişiyor. style donanımdaki far çok daha şık gündüz ledli. c harfi stilinde. ayrıca sis farı var.
jantlar 14 den 15'e çıkıyor.

reference donanımda kapı kolları siyah. style da aracın renginde.

direksiyon kumandaları ve deri direksiyon da style paketinde yer alıyor.
vites topuzu da deri oluyor style paketinde

bluetooth özelliği geliyor. fakat reference donanımda araçta aux var oraya bluetooth aparatıyla aynı özelliği ekleyebilirsin.
direksiyondan kumandası olmaz sadece. veya bluetooth kulaklıkla çözebilirsin bu sorunu.

güvenlikte önemli bir fark yok. elektronik difirasiyel kilidi var style donanımda.
bu volkswagenin jiplerde sunduğu bir özellik kaygan zeminde boşa dönen tekeri kilitliyor fren yaparak.
testlerde işe yaradığı görülüyor ama hb bir araçta pek ihtiyacın olmaz.

style donanım oldukça mantıklı görünüyor. tabi bunları gidip galeride bakmak lazım.
bahsedilen deri direksiyon güzel bir tasarımda mı ? reference donanımdaki fark grubu nasıl görünüyor.
yakından gördüğünde hoşuna gitmeyecek detaylar varmı.

Teşekkürler bilgiler için hocam. Sanırım hava yastığı da 2 den 4'e çıkıyor Style'da.

@orcnd hocam, ibiza 2016 1.2 TSI style paket 12000 kmde aldım, 25 mayıs trafiğe çıkış tarihi, 44.750 verdim. Teşekkürler yardımların için. :)

neet

Guru
Onursal Üye
yakıt olarak iyi ancak performans olarak dip bir araç buna kefilim.
arkadaşın babasında var merak ettiğimden deneme fırsatım oldu.
zaten anladığım kadarı ile de mükemmel bir motor performansı beklenmiyor.
yakıt olarak oldukça iyi araç, full depoya 900-1100 km karma yapabilirsiniz. (kış ayları hariç dizel araç için bu söylediklerim.)
güvenlik bakımından ise oldukça zayıf olduğu alenen ortada.

yine de fiyat olarak o seviyeye yakın 2014 2015 arası modelleri de incelemekte yarar olur düşüncesindeyim.
--- Gönderi Güncellendi ---
@orcnd hocam, ibiza 2016 1.2 TSI style paket 12000 kmde aldım, 25 mayıs trafiğe çıkış tarihi, 44.750 verdim. Teşekkürler yardımların için. :)
geç gördüm ben de hayırlı olsun hocam. :)
güle güle kullanın.
ibiza da kullanma fırsatım olan araçlardan. 2015 modelini denemiştim.
konsol oldukça iyi şoför açısından her şey elinizin altında. rahatlık seviyesi fena olmayan bir araç.sizi üzmez, hayırlı olsun tekrar. :)
sizi

orcnd

Dekan
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. inşallah yanlış bir lafımız olmamıştır.

deneyimlerini de buradan paylaşırsan konuyu sonradan okuyan arkadaşlara güzel bir yönlendirme olur.

hatta ukt falan çeksen efsane olur :D

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. inşallah yanlış bir lafımız olmamıştır.

deneyimlerini de buradan paylaşırsan konuyu sonradan okuyan arkadaşlara güzel bir yönlendirme olur.

hatta ukt falan çeksen efsane olur :D
Sağol hocam. Daha iki gündür kullanıyorum memnun olmayacak bişey göremedim sadece gaz ayarına alışmaya çalışıyorum kalkışta titretiyorum ona da alışacağız keyifli bir araba :)

Suleymantrak

Üyecik
Arkadaslar 2010 sandero 1.4 lpg ambance almak icin 25400 e anlastim. Almayi dusunuyorum. Bu zamanda baska araba yok :) malesef 2000 model arabalara hatta 98 model astralara 30 bin cekiyorlar. 25 civarina cok yipranmis hurdaliga ayrilacak derecede accent clio veriyorlar. Bende sanderoyu denedim surdum. Biraz daginik geldi bana . birazda motoru zayif. Direksiyonu sert ve motoru baya gurultulu calisiyor. Geri kalan iyi yonleri bu fiyata yuksek model temiz bakilmis bir arac. Bana sportif olarak cok guzel geliyor. Sekil olarak. Ama az tutulan ve satilamayacak bir araba midir bilmiyorum. Sizden ricam birde 2006 fiesta var o da 115 binde 1.4 lpg. O da temiz ama 11 yasinda yerine 7 yasinda araba almak yakin geliyor bana. Ne dersiniz.

Babam bana sormadan bana 2. el sandero 1.5dci stepway 2015 model almıştı. Bir hafta kullandıktan sonra satıp 2009 focus aldım. Gerisini siz düşünün bence:)

Şahsen iç donanımını beğenmedim 90-2000 model tarzı gibi yapılmış ki cezayir fas gibi ülkelerde üretilmesine bağlıyorum. Onun dışında bence altı gereğinden fazla yüksekki biraz hızlı bir şekilde viraja girince savuruyor.
savrulma hafif kalır devirenler olmuş onu tekerlerini kopartırcasına kullanmamak gerekiyor videosunu izlemiştim çıkmıyor...
bunu buldum ...

kemalcakmak

Üyecik
sıfır aldım 2017 model dün biraz hız yaptım 140 civarı çok ama çok az direksiyon da titreme oldu acaba yokdanmı balanstan mı arabadan mı bilemedim bazende sağa çekme oluyor lastik havaları 32 olarak ayarladım fikri olan varmı normal mi bu durum servise götüreyimmi balans için ?

Son düzenleme:

alpacino_34

Profesör
sıfır aldım 2017 model dün biraz hız yaptım 140 civarı çok ama çok az direksiyon da titreme oldu acaba yokdanmı balanstan mı arabadan mı bilemedim bazende sağa çekme oluyor lastik havaları 32 olarak ayarladım fikri olan varmı normal mi bu durum servise götüreyimmi balans için ?
Rot balanslara baktır .

ceza_549

Üyecik
Merhabalar arkadaşlar 2015 modelini 2 senedir kullanıyorum gayet güzel bir araç ve yakıt konusu olsun yükseklik olsun yedek parça fiyatları bakım fiyatları olsun gayet memnunum tam bir ekonomi arabası diye biliriz performansı şahane alırken kafama çok takilan bir konu olmuştu sizinde elbette olacaktır benzinlimi dizelmi bu makaleyi okuyup karar vermenizi öneririm bana çok yardımcı olsu sizde olacağına eminim.

stat counter