[Çözüldü Sayılır] MSI mı Monster mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Transistor

Profesör
4 gün önce monster model laptop aldım, ekran kartındaki aşırı ısınmadan, fan bozukluğundan ve rahatsız edici bip bip seslerinden dolayı servise gönderdim. Yeni bir laptopta bu kadar sıkıntı çıkması bütün hevesimi kaçırdı. Keşke Msi alsaydım diye üzülüyorum. Zaten servisten gelince sorun düzelmediyse iade edip yerine Msi alıcam.
Yahu kardeşim elektronik şey bunlar hatası olabilir. Monster'a orda burda laf atma. Monster'a ne zaman laf atabilirsin? Laptopun servisten gene aynı gelirse. Ama öyle olacağını hiç sanmıyorum.

BestLegend

Doçent
Gidin MSI alın siz daha sorunsuz diye :D Benim 2 saattir anlatamadığımı siz anlatamazsınız :) En iyisi bir yere gidip canlı canlı incelemeniz.
ne iadesi kullanılmış küçük bir sorunu var halledilir.
Yani. Her firmada böyle sorunlar olabilir.
İade et Msi al..
Hangi mantıkla ? Mantığına laf falan da atmadım. Monster laptopdan şikayetçi olan görmedim. Anca birkaç kişi çok ısınıyor diyor. Ayrıca gidip de dandik plastikten mi yapacaklardı bilgisayarı ? Öyle olsa PC yanar..
Daha da bozup göndermesinler de...
..
Kerem enginar Casper servisi iyi diyor ama :D
Casper fırın üretiyor diye duydum :D

Ramiz_Karaeski

Üyecik
Bestlegend isimli kardeşim, öyle 2 nokta koymakla olmuyor. Laptop geldi servisten şimdide anakartı bozmuşlar. Tekrar gönderdim laptobu servise. Ne demiştim ben? Daha da bozup göndermesinler dedim dimi, aynen yaptılar. Kenardan problem yaşamayan bir kişi olarak konuşmak gayet kolay tabi.

BestLegend

Doçent
Bestlegend isimli kardeşim, öyle 2 nokta koymakla olmuyor. Laptop geldi servisten şimdide anakartı bozmuşlar. Tekrar gönderdim laptobu servise. Ne demiştim ben? Daha da bozup göndermesinler dedim dimi, aynen yaptılar. Kenardan problem yaşamayan bir kişi olarak konuşmak gayet kolay tabi.
Kardesim her firmada cikabilir bu sorunlar..
Bi sorun cikinca monster kotu mu oluyor ?

Panicccc

Üyecik
Konuya biraz geç dahil oluyorum ama evet Monster bir Türk firması bilgisayar üretemeyen ve pahalıdan satan sipariş üzerine çalışan bir firma clevo ve sager bu siteleri inceleyip ne demek istediğimi anlayacaksınız.

anakartı ve kasayı sipariş edip yaptırıyor kimse kendi pcb basmıyor kasa üretmiyor.

hode41

Üyecik
Yasaklı
MSI' ı tavsiye ederim.Ancak her modeli de iyi değil. Giriş seviyesi özelliklerinde bir laptop önerebilirim. Ancak piyasadaki tüm oyunları çalıştırır. 10 yıl sonra çalıştırır mı bilemem ama :)

MSI GL62 6QD-079XTR İncelemesi

washimora

Üyecik
Sizlere ve sizin gibilere(derken aklı başında iyi niyetli insanlara hitaben) anlatamadığımız şey bu işte.Apple ile huawei yi bir tutabilirmiyiz? Para konusunda hiçbir düşünceye katılmadan cevaplayın bunu kabul edelim(ki hak ediyorlar zaten) apple gibi işini iyi yapan firmalar herzaman kazanır.Msı konusunda anlatmak istediğim şeye deyinirsek, Monster oldukça güzel ve sizlerinde söylediği gibi Özellik açısından MSI dan daha fazla cömert fakat, her insan gibi sizinde gözden kaçırdığınız şey KALİTE. Msı bizlere garantili bir şekilde ürettiği cihazların en iyi şekilde tasarlandığını kanıtlıyor hangi açıdan bakarsanız bakın kusursuz bir cihaz olduğu söylenebilir.Gerek olsun fan soğutma sistemi gerek olsun kasada kullanılan plastik veya alüminyum gerek olsun tasarım bizlere son derece kaliteli bir şekilde geliyor.Monster a bakıldığında güzel ama alındıktan bir süre sonra sorunlu bir cihaz olduğu kanaatini getirebiliriz çünkü burada OLACAKLARI değil OLANLARI konuşmak daha uygun olur.Tabiki de monster güzel tabiki de monster iyi fakat MSI gibi DAHA İYİ'si dururken mantıksızlık gibi çünkü söylediğim gibi Monster sorun çıkartabiliyor fan sesi gibi soğutma sisteminin yeterli olmayışı gibi.

Sekure

Üyecik
Konuyu hortlatmış olacağım ama ben de tecrübelerimi aktarmak isterim.
(2013 ocak ayında msi ge60 0nd 412xtr modelini aldım. 2200 tlye patladı o zaman için. Şuan içinde 7700 tl civarına geliyor. Tam da bu fiyat civarlarında yeni bir laptap almak istiyordum. 1250 dolar takıntım var herhalde :D)
Neyse o gün için cihazın çok iyi performansı vardı, hiç bir oyun için bana mısın demedi ki her telden en az 50 oyun oynadım. Amma ve lakin ilk günden beri çok fazla fan sesi çıkarıyor fan ızgarasından ateş püskürüyor resmen, ızgara gevredi, sildikçe kırılıyor artık :D onun dışında performans normal olduğu halde anlamsız donmalar oluyor, bilmiyorum belki de windows 10 yüzündendir. Yine de hala memnunum, neredeyse 6 yıl dolacak maşallahı var. Ama gönlüm nedense monsterdan yana...

stat counter