[Çözüldü Sayılır] MSI mı Monster mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

BestLegend

Doçent
Herkese selam arkadaşlar. Bugün MSI mı MONSTER mi laptop tercih etmelisiniz bunun hakkındaki görüşlerimi ve gerçekleri anlatmaya çalışacağım :)
Arkadaşlar ilk olarak, Monster Türk markası. Fakat Türk markası diye bunu kötüleyenler var. Bu yanlış bir durum. Türk markası olduğu onun kötü olduğu anlamına gelmez. Türkler iyi bir şey başaramaz mı ?
Diğer bir durum var. Şimdi arkadaşlar, MSI, MONSTER ile aynı özellikleri olan laptopları daha pahalıya satıyor. Mesela,
MSI:
MSI GE62 7RD(Apache)-1406XTR
Laptop ile,
Monster Abra A5 V9.2
Arasında performans olarak büyük bir uçurum var.
Fakat MSI olan MONSTER laptoptan 500 TL daha pahalı.
Gelelim Özelliklere:
--MSI GE62 7RD(Apache)-1406XTR
i5 7300hq işlemci 2,50 GHz 4 çekirdek 4 izlek
GeForce GTX 1050 4GB
8,00 GB DDR4 ram
128GB SSD
1TB HDD
5000 TL fiyat
++Monster abra a5 v9,2
i7 7700hq 2,80 GHz 4 çekirdek 8 iş parçacığı
GeForce GTX 1050 Ti 4GB
16,00 GB DDR4 RAM
256GB SSD
HDD yok
4500 TL fiyat.
Sizin de fikirlerinizi bekliyorum :) Eleştirilere açığım :)
Edit: Küfür ve hakaret etmeyelim lütfen :)

cern99

Profesör
Kafa dengi adam buldum sonunda şu forumda :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada daha yeni profil resmi değiştirdim ben o 4000 tl pc toplama konusunu açan kişiyim
Ben hiç MSI'cı ile karşılaşmadım. Olmaz da zaten göze hitap ederek para kaçırıyor milletten :D

BJKolik

Profesör
Monster' in yerli olduğunu bilmiyordum. MSİ kullandım 10 yıl kadar önce çok sağlam cihazdı ama yukarıda belirtildiği gibi bende Monster diyorum.

Akif52

Profesör
MSI yurtdışından alırsan. TR'den alırsan Monster. Ayrıca MSI'ın kazık attığı, görünüşüyle parayı bastığı falan da yok.

BestLegend

Doçent
Ayrıca MSI'ın kazık attığı, görünüşüyle parayı bastığı falan da yok.
Var. MSI kazık atıyor. Hem de bu performans farklarını göre göre almak istiyorsunuz. Sanırım karşılaştırdığım 2 laptopu görmediniz yada okumadınız :)
Monster' in yerli olduğunu bilmiyordum.
Ben de daha bugün öğrendim ne diyebilirim ki :D
Ben hiç MSI'cı ile karşılaşmadım. Olmaz da zaten göze hitap ederek para kaçırıyor milletten :D
Kısmen katılıyorum. Neden Kısmen ? Çünkü görünüşüyle para kaçırmıyor. Intel vs AMD olarak düşünebilirsin. Intel daha iyi reklam politikası izlediği için çok kişi alıyor. Fakat ryzen işlemciler daha güçlü :)

FlameWinder

Hafif Deli
500 lira fark MSI deniz aşırı ülkelerden geldiği için olabilir mi :)? Bu bilgisayar kutulanacak kargolanacak gümrükten geçerken vergi alınacak raflara gelene kadar tekrar taşıma maliyeti olacak raflara koyan adam deposuna koyacak bunun maliyeti olacak sonra kendisi kazanç sağlamak için aldığı fiyatın üstüne tekrar maliyet ekleyecek derken işler uzuyor gidiyor.

Monster'in yerli bir firma olması nedeniyle maliyet açısından bir kazancı var. Üstüne fiziksel mağazalarda değil sadece kendi sitelerinde satılıyor-kendi sitesinden alıp rafına koyan varsa bilemem-. Tek yerleri var bu nedenle aşırı maliyetleri de yok. Anakartları nerde ve kimin ürettiğine bağlı olarak bir fiyat farkı da oluşacaktır muhtemelen.

Bir de MSI global bir firma neredeyse tüm dünyaya satış yapabiliyor. Monster ise bir kaç ülkeye satış yapabiliyor. Marka farkından kaynaklı da bir fiyat farkının olması bence son derece doğal.

Cevabım ise Monster'den yana. Her ne yapıyorlarsa doğru yapıyorlar. Monster alıp da şikayetçi olan bir insan bile görmedim.

brk.a50

Asistan
direkt özelliklere bakarsanız söylediğiniz doğru ama ben 5 yıl asus notebook kullandım çok sağlam cihazdı sonra onu satıp yeni asus aldım 3-4 ay sonra menteşesi kırıldı kronikmiş sanırım o olaydan sonra bir daha üstünde asus yazan hiçbirşey almam almadımda o kırılanı garantiden yaptırıp sattım sonra araştırmaya başladım hangi cihaz sağlam diye msi en mantıklı gelen cihazdı ve aldım 1 yıldır kullanıyorum menteşesi kasası gayet sağlam duruyor güven veriyor kullanırken bundan sonra msi bi yamuk yapana kadar maceram aramam hep msi alırım hele ki steelseries üretimi klavye benim mac hariç gördüğüm en güzel hisli klavye ,ha bunları niye anlatıyorum monster da hep bana sanki çıt kırılacakmış gibi geldi kullanmadım ama sanki f/p cihazı ama bir yerlerde kaliteden kısılmış izlenimi veriyor o yüzden msi diyorum .

BestLegend

Doçent
500 lira fark MSI deniz aşırı ülkelerden geldiği için olabilir mi :)? Bu bilgisayar kutulanacak kargolanacak gümrükten geçerken vergi alınacak raflara gelene kadar tekrar taşıma maliyeti olacak raflara koyan adam deposuna koyacak bunun maliyeti olacak sonra kendisi kazanç sağlamak için aldığı fiyatın üstüne tekrar maliyet ekleyecek derken işler uzuyor gidiyor.
Bak işte bu konuda haklısın :)
Marka farkından kaynaklı da bir fiyat farkının olması bence son derece doğal.
Bkz: Intel vs AMD :)
Cevabım ise Monster'den yana. Her ne yapıyorlarsa doğru yapıyorlar. Monster alıp da şikayetçi olan bir insan bile görmedim.
Bence de :)
f/p cihazı ama bir yerlerde kaliteden kısılmış izlenimi veriyor o yüzden msi diyorum .
Araştırmadan böyle bir yorum yapmayın bence :) Bir laptop o kadar da çıtkırıldım olamaz :)

Ebubekir Demirhan

Profesör
F/P oranı daha yüksek olduğu için Monster diyorum :) Telefondada aynı şekilde Xiaomi kullanıyorum f/p ürünler her zaman mantıklı geliyor kaliteyi ucuza almak aldığım ürünü daha tatlı yapıyor :)

BestLegend

Doçent
Aynen öyle. Hem dayanıklılıkta kullandıkları maddeler ne kadar kötü olabilir ki ? Araştırmadan yorum yapmayalım :) Yani laptoplar yerden yere vurmak için değil ki :D

brk.a50

Asistan
Aynen öyle. Hem dayanıklılıkta kullandıkları maddeler ne kadar kötü olabilir ki ? Araştırmadan yorum yapmayalım :) Yani laptoplar yerden yere vurmak için değil ki :D
yerden yere vurmak değil de önceki asus notebook da inan kibarca kapağını kapatıyordum çatır çutur dağıldı ki ben elektronik cihazları hep düzgün kullanırım birde oyun donanımı diyince msi hep ekran kartı olsun anakart olsun güzel işler çıkarıyorlar hani derseniz fiyatına göre monster gerçekten güzel görünüyor ama msi bilgisayarlar sizce de daha kaliteli görünmüyor mu ? tabi kişisel tercihtir ama ben özellikleri biraz daha düşük msi'ı alırım aynı paraya

Blacklood

Üyecik
Bak işte bu konuda haklısın :)

Bkz: Intel vs AMD :)

Bence de :)

Araştırmadan böyle bir yorum yapmayın bence :) Bir laptop o kadar da çıtkırıldım olamaz :)
profesyonel rütbeliler ay emdı üyecik nasıl profil resmi yapıyoruz
--- Gönderi Güncellendi ---
anakart msı ama diğer her ama herşey kötü :( bu konu beni aşar ay emdı noob üyecik

Ramiz_Karaeski

Üyecik
4 gün önce monster model laptop aldım, ekran kartındaki aşırı ısınmadan, fan bozukluğundan ve rahatsız edici bip bip seslerinden dolayı servise gönderdim. Yeni bir laptopta bu kadar sıkıntı çıkması bütün hevesimi kaçırdı. Keşke Msi alsaydım diye üzülüyorum. Zaten servisten gelince sorun düzelmediyse iade edip yerine Msi alıcam.

düzelir düzelir servisçiye biri hiç ay ışığında monster notebookla dövüldün mü? demiştir...

stat counter