Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mege00

Üyecik
Gün içinde genelde lol oynarım. Hep lol oynarken başıma geliyor.
Sanki komşu çocuğu power tuşuna basıyor gibi karşıma kapatılıyor ekranı geliyor ve kapanıyor.
Oyunun ortasında kapanıyor bazen 30 dk süreyle bir kere daha olmuştu.
Bir hata vermiyor ısınma desem kasamda 5-6 tane fan var.
Sistemim yeni 2 yıllık.
Neden oluyor acaba ? Donanım mı ? Yazılım mı ?
İşlemci Macunu ile alakalı olabilirmi acaba ?
Hiç yenilemedim.
Şimdiden Teşekkürler.
............................................
SİSTEM;
i5 7400
Msi rx 570 4gb
8gb ram
windows 10 64 bit
............................................

met 35

Profesör
İşlemci sıcaklığına şu program ile bi bakın.
Core Temp

Powerinizin tam olarak marka ve modeli nedir.

DisLoWiNN

Asistan
power yeterli güç vermiyor olabilir
yada sistem iyi soğuk tutamıyor ve kapanıyor
Doğru mesela benim 1 sene önce kasamdan garip sesler geliyordu ve cs 1.6 anca açan kasam ca 1.6 da bile kasmaya başladı.sonrada kapanıyordu. Fan yerinden düşmüştü.ayrıca powerada dikkat etmelisin.4 yıl önce powerim 20 tl lik olduğu için patlamıştı.

insanimsi

Doçent
DisLoWiNN hocam sizin powerı satın almakta işide akıl işi değil :D power işi şakaya gelmez bütün kasayı o çalıştırıyor en az 80+ almak lazım bence :)

insanimsi

Doçent
Hadi bakayım :D babaya power aldırılmaz artık babanda 80+ kavramını öğrenmiştir tabi corsair ve thermaltake markalarını da :D

DisLoWiNN

Asistan
Hadi bakayım :D babaya power aldırılmaz artık babanda 80+ kavramını öğrenmiştir tabi corsair ve thermaltake markalarını da :D
Babam aslında öyle bilgisayardan anlamayan biri değildir.powerim bozulmuştu 1 ay idare edebilcek power istemiştim oda bunu almıştı.ben rami falan babamdan öğrenmiştim hatırlıyorum.kasayı temizlerken hep bune falan diyordum bana açıklıyordu ah eskiler 😀

GatsuX

Doçent
5 yaşımdayken babama ps one al demiştim doğum günümde almıştı o zamanlar plazma tvler fazla kişide yoktu :D benim odamdada eskiden kalma tüplü tv vardı ona bağlamaya çalışmıştı olmamıştı o günü unutamıyorum :D ama hatırlasam çom gülerim

DisLoWiNN

Asistan
5 yaşımdayken babama ps one al demiştim doğum günümde almıştı o zamanlar plazma tvler fazla kişide yoktu :D benim odamdada eskiden kalma tüplü tv vardı ona bağlamaya çalışmıştı olmamıştı o günü unutamıyorum :D ama hatırlasam çom gülerim
Benim hiç playstationum falan olmamıştı sadece tüplü televizyon vardı odamda.şuandada babamı ps3 diye ikna etmeye çalışmak...neyse konu dışına çıkmayalım 😀

GatsuX

Doçent
Benim hiç playstationum falan olmamıştı sadece tüplü televizyon vardı odamda.şuandada babamı ps3 diye ikna etmeye çalışmak...neyse konu dışına çıkmayalım 😀
benim nerdeyse tüm playstation serim oldu o ps one hala evimde şuan ps4 kullanıyorum ps3 gibisi yok kadarı yok 400 TL oyun nedir cd aldım ordan oynuyorum artık

mege00

Üyecik
Hocam işlemciyi iyi soğuk bırakamıyor o zaman termal macunu degiştirin
Yaklaşık 2 saattir sadece rölantide çalışıyor derece 40 a yükselmiş şuanda 32 lerde yüksek mi bu derece her türlü termali değiştirecem zaten.
daha önce hiç değiştirmedim ama yabancı değilim elim yatkındır. Youtubeden ızleye ızleyte yapacam bir sıkıntı olurmu zarar verrımıyım ?

met 35

Profesör
İşlemci sıcaklıkları normal. powerin marka ve modeli nedir.

mege00

Üyecik
eski laptobumdda oluyordıu ısınmadan dolayı ama hata verıyordu o bu dırek kapatılıyor korkum o

stat counter