Backlink Sorgulama Siteleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
7 Eki 2012
Mesajlar
39
Beğeniler
0
Puanları
0
#1
Merhaba değerli okurlarımız,


Bu yazımızda sizlere backlink sorgulama siteleri hakkında bilgiler aktaracağım.


Backlink teriminin ne anlama geldiğini bilmeyen okurlarımız için backlink nedir makalemizi okumalarını önermekteyim. Backlink sorgulama olayı web sitesini google ve diğer arama motorunda yükseltmek isteyen her kullanıcının tercih ettiği bir uygulamadır. Fakat bu işlem doğru sonuçlarla karşılaşmadığımız için işkence olmuştur. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize backlink kaynaklarınızın sayısını en yakın olarak verebilen web siteleri hakkında bilgiler vereceğim.


Öncelikle sizlere backlink sorgulama sitelerinin adreslerini paylaşmak istiyorum.


-ahrefs.com
-opensiteexplorer.com
-majesticseo.com
-monitorbacklinks.com


Yukarıda paylaştığım web sayfaları en kaliteli ve en yakın sonucu veren kaynaklardır. Şimdi gelelim bu kaynakları yakından incelemeye.


Ahrefs

Ahrefs.com backlink sorgulama siteleri arasında opensiteexplorer web sitesinden sonraki en iyi sonuçları veren kaynaktır. Üye olup sorgulama yaptığınızda daha çok sonuca ulaşabilmektesiniz fakat her geçen gün kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte ahrefs.com sitesi de ücretli üyeliğe sahip kullanıcılara daha çok önem vermeye başladı.


Site Adresi - https://ahrefs.com/
Open Site Explorer

Bu web sayfası kullanıcıları tarafından çok övülmekte olan bir sisteme sahip. Ee nede olsa arkasında seomoz gibi bir kuruluş var. Open Site Explorer geçtiğimiz ay arayüzünü değiştirdi. Veri tabanında 77 milyon url bulunduran opensiteexplorer ne kadar kuvvetli olduğunu ispatlamış oluyor. Bu site de backlink sorgulama siteleri içinde güvenebileceğiniz sonuçları veren nadir servisler arasındadır.


Site Adresi - http://www.opensiteexplorer.org/


Majestic Seo
Ben majestic seo web sayfasını ahrefs.com ‘a çok benzetiyorum. Sanki hemen hemen aynı arayüze sahip gibiler. Backlink sorgulama kaynakları arasında majestic seo sitesine de güvenebilirsiniz. Her backlink sorgulama sitesi gibi bu sitenin de ücretli müşterilere ayrıcalıkları var.


Site Adresi - http://www.majesticseo.com/


Monitor Backlinks

Backlink sorgulama siteleri arasında en basit arayüze sahip ve en sade sonuçları veren web sayfasıdır. Bu sayfa ile hızlı olarak backlink kaynaklarınızı kontrol edebilirsiniz. Çok net sonuçlar vermese de güzel ve kullanışlı bir web sayfasıdır.


Site Adresi http://monitorbacklinks.com/


Kaynak:
 
Katılım
13 Tem 2018
Mesajlar
47
Beğeniler
11
Puanları
8
#7
Ahrefs ve SEMrush birlikte kullanabiliyorsunuz birbirini harika tamamlıyorlar. Ben backlink analizi için genellikle SEMrush kullanıyorum, daha detaylı analiz yapabiliyor. Site içi kısmı için ise kesinlikle Ahrefsi tavsiye ederim, rakip analizinde de diğerlerine kıyasla bir adım önde.
 

Benzer Konular

Üst
stat counter