Apple ın kasası ne kadar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


GİZLİ İSİM

Üyecik
Katılım
12 Mar 2019
Mesajlar
57
Puanları
8
Konum
PlayerUnknownBattlegrounds
Apple, dünya üzerindeki bütün şirketler arasındaki en değerli şirket. Kasasındaki toplam para ise 194 milyar dolar.


Apple’ın şu an kasasındaki toplam parayı hesaplamaya kalktığımızda bir çok etken karşımıza çıkıyıor. Bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda ise ortaya çıkan rakam 194 milyar dolar oluyor. Sadece rakamlardan oluştuğunda insana çok fazla büyük gelmeyebilir fakat bu kadar paranın nakit olduğunu vurgularsak ve tabii ki de dünyanın en zengin şirketi olduğunu belirtirsek, olayı daha iyi kavrayabilirsiniz.

Uzun vadede yapılan işlemler sonucunda ise ortaya çıkan rakam 160 milyar dolar. Yani Apple’ın para harcaması gereken noktaları göz önünde bulundurduğumuzda rakam biraz düşüyor. Fakat bu rakam bile Apple’ı lider etmeye yetiyor.

Ayrıca Apple'ın 2011 yılından bu yana Amerika hükümetinden daha fazla nakit parası olduğunu düşününce ne kadar çok olduğnu anlıyoruz.:eek:
 

Logithx

Profesör
Katılım
2 Ocak 2008
Mesajlar
2,686
Puanları
113
Konum
Ankara
Amazonla yarışırlar amazon yakın zamanda apple alt eder kasasındaki para olarak değilde piyasa değeri olarak iki şirkette 1 trilyon doları aşan şirketler amazonun büyüme oranı apple göre daha fazla yıl olarak baz alırsak..
 

Leand

Profesör
Katılım
11 Eki 2018
Mesajlar
4,624
Puanları
113
Emek var şu var bu var diye diye herifleri zengin ettik bunlar microsoft'un neden telefon sektöründen çekildiğini daha iyi anlatıyor abd'nin karlı sazan hamlesi tutunca geri çektiler o sadece yedek stepne görevi görüyordu. Adamlarda uyanık müzik servisi, uygulama servisi, müzik servisi gibi şeylerin erişimini yüksek karla fiyatlandırdılar bunuda güvenlik ve stabilite bahanesiyle kitliyorlar. Halbuki stabil olan bb idi ve zart zurt güncelleme vs uğraştıklarını hatırlamıyorum yani bunu satmıyorlardı. Gerçi apple'ı tercih edende insanlardı küçük ve ekranı yeterli bb'dense tatlı şekeri sevdiler yada meego/nokia batırıldı ama apple?? gerçekten insanlara ne sundular bilmiyorum ama o yıllarda tek devrim denecek marka nokia/lumia idi daha güvenli ve daha az donanım isteyen bir şey varken android'in tutması saçma oldu bu da apple'ın önünü açtı. Ha amerika dediğimiz şey zaten yahudi baronların rodos şövalyeleri, trump filan hikaye o ülkenin ekonomik kriz yaşaması tamamen sistemi başkalarının yönettiğinin göstergesi.
 

Logithx

Profesör
Katılım
2 Ocak 2008
Mesajlar
2,686
Puanları
113
Konum
Ankara
Belki lumia serisi android kullansaydı herşey değişebilirdi sonuçta yıllarda dünyanın en iyi telefonlarını üreten firmaydı..
 
Üst
stat counter