Apartmanda boş port yok. Ne yapmam gerek?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ulascakan

Üyecik
Selamlar.
İzmir'de yazılım öğrencisiyim. Yakında ailemin yanına İstanbul'a dönücem. Fakat İstanbul'da ki apartmanımızda maalesef boş port yok. Türk Telekom'u aradığımda, müdürlüğe gidip port talebinde bulunmamı istedi. Aynı şekilde Turknet ve Superonline'da bunu söylediler. Müdürlüğe gittim. Oradaki görevli kişi "en az 5 ay" bir süre içerisinde gelebilir dedi. Ayrıca "portu biz bağlarsak, türk telekom'un internet paketlerini kullanmak zorundasınız" gibi saçma bir cümle kurdu. Anlam veremedim.

Diğer tarafta Vodafone, "port sorunu görülmüyor" diyor ama pek güvenemedim onlara. Anlaşma yaptıktan sonra port sorununu ortaya koyacaklar gibi hissediyorum. Millenicom ise "biz başvuru sürecini başlatırız, en fazla 15 gün içinde çalışanlarımız boş bir port bulur" diyor.

İnternet bana acil gerekli. Turkcell'in Superbox diye bir şeyi varmış fakat o da gereksiz pahalı. Biri bana çıkış yolu bulabilir mi? Ne yapmam gerek?

bmbozbey

Doçent
Bildiğim kadarıyla Port açma muhabbeti bu kadar uzun soluklu bir işlem değil zamanında bende konuşmuştum bir kaç sağlayıcıyla ücret talep etmeden direkt olarak port açabileceklerini söylemişlerdi yalnız bizim paketlerimizi kullanmak zorundasınız muhabbeti ile bende karsılaşmıstım :D
İyisi mi sen komşularınla arayı iyi tutmaya bak ufak bi kablo çekiver daireye :D

ulascakan

Üyecik
Ülkedeki internetin durumu ortada. Bir de paylaşımlı internet beni bozar :)
Ayrıca komşuluk ölmüş :D

bmbozbey

Doçent
Bak karşı apartmanlardan falan da çekebilirsin ama keyfin bilir :D
Ama şimdi şöyle bişey var bildiğim kadarıyla en aşağı 12 ay taahhüt ile bağlarlar sen ne kadar kalacaksın ?

Deffall

Doçent
Süperbox bence bahsettiğin kadar gereksiz pahalı değil. Ben alt yapısı olmayan depomuzda kullanıyorum 10 down/10 upload sınırsız versiyonunu ve vergiler dahil 166 tl gibi bir ücret ödüyorum. Ve gerçekten güzel verimi var. TTNET in sınırız 24mb ına 100 tl vereceğin yerde bu gerçekten avantajlı. Unutma belki download 10mb olabilir ancak upload da 10mb. Ayrıca gittiğin heryere taşıyabiliyorsun. bugün istanbul yarın izmir öbür gün başka biryer. modemi fişe takıyorsun ve orada sınırsız internetin var.

Elbruz46

Rektör
Bana port yok dediler internet başvurumu iptal ettiler.
Ardından TTNET aradı. İnternet talebinizi iptal etmişsiniz neden diye sordu(?)
Ben iptal etmedim port yok dedi görevliniz iptal etti dedim.
Biz tekrar talebinizi yineleyelim dediler. Yineleyin dedim.
Ertesi gün aynı görevli yine beni aradı, o binayı biliyorum ben o binada port yok iptal ediyorum dedi!
TTNET’i bu kez ben aradım görevli böyle böyle diyor binaya bile gelmeden ben binayı biliyorum port yok diyor dedim.

İki gün sonra ekip geldi ellerinde 2 modem!

Bana iki tane hat bağlamışlar(!)

Bir tanesini komşuma çektirdim sonra hattı ona devrettim.

Port yok dedikleri binaya 2 hat birden bağladılar...

ulascakan

Üyecik
Millenicom'u aradım. Ön başvuru süreci başlattım. En fazla 30 güne port işini hallederiz dediler. Bakalım ne olacak? Gelişmeleri buraya yazarım.

stat counter