Ani Halsizlik Ve Bayılma Hali :s

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

freewill

Dekan
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır tuhaf bir sorunum var :( birden bire bir halsizlik çöküyor aniden ve elim kolum titriyor biri sanki bütün enerjimi çekiyor gibi :( en kötüsü ise bayılacak duruma geliyorum ama kendimi okadar sıkıyorum ve dinliyorum ki tabiri caizse kıl payı ile yırtıyorum :( bu olaylar olurken vücumdaki değişiklikler kalp atışlarımın aniden hızlanması ve hani inanılmaz bir uyku bastırırda uyucak gibi olursunuz bende onun rahatsız edeninden oluyor ağırlık çöküyor beynime resmen ve kulaklarımın içine sanki su kaçmış gibi oluyor uyultu başlıyor. Yaşım 25 boyum 1,80 100 kiloyum tansiyonum en fazla 14,5 - 9 u gördü. doktora çıkacağım nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum 2-3 sene öncede sanki kalbim tekliyor gibi oluyor diye çıkmıştım ekg yaptılar bir şey çıkmadı. Kalp ve damar desem göğüsümde felan bir ağrı olmuyor deliricem az önce teravih namazını kılarken resmen ölüyorum galiba dedim :( kulaklarımdaki uyultu hala devam ediyor. bu arada misal aniden kalktığım zaman sanki boğazımdaki damarlar patlayacak gibi oluyor :( doktor olan arkadaşlar vardı yardımcı olabilirse sevinirim en azından neyin belirtileri hastaneye gitsem hangi bölüme gideceğimi bilmiyorum. Bir ufak daha ekleme misal acıktığım zaman inanılmaz derecede sinirleniyor :huh: ve engel olamıyorum .

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Geçmiş olsun. Bence foruma veya başkalarına sormak yerine bir an önce doktora gitsen iyi olur.

You

Üyecik
dediğin herşey bende de var.teravih namazının sonunu zor getiriyorum.ayağı kalkarken gözüm kararıyor ve başım dönüyor, ölücek gibi oluyorum.seninkinin nedeni kilondan olabilir.bende çok zayıfım.1.81 boy var 53 kiloyum.bu arada geçmiş olsun kardeş.

freewill

Dekan
sağolasın evet kilodan olacağını düşünebiliyorum ama bilemiyorum :( doktora çıkıcam çıkmasınada adama derdimi nasıl anlatıcam 2 defa çıkmıştım bi şeyin dediler gönderdiler :( öyle evhamlı biride değilim anlamadım kendimi bildim bileli sadece kemik kırılması için hastaneye gittim onun dışında bugüne kadar hiç bir sağlık sorunum olmamıştı :(

sanırım bir 20 - 25 kilo kadar fazlanız var. düzenli spor yapmaya başlayın ve sebze ağırlıklı yemekler yiyin. bir süre sonra faydalarını görmeye başlayacaksınız. günlük öğünlerinizi de olabildiğince azaltın. tavsiyem sadece akşamları güzel ve hafif bir yemek ile 1 öğün ama 2 öğün isterseniz de çok hafif bir kahvaltı ile güne başlangıcınızı yapabilirsiniz.

şahsen ben fazla olan 16 kilomu bu yöntemle 3 hafta gibi bir sürede verdim :) özellikle spor yapmanızı tavsiye ederim...

CAMBAZ

Asistan
geçmiş olsun ..panik atak olabilir...doktorların çoğunluğu kolaylıkla anlayamaz ancak yinede panik atak olma ihtimalini göz önünden bulundur diyorum..o anda heyecana kapılmamaya çalış,doktora saçmada gelse tüm olayı anlat.tek doktorla yetinme.üniversite hastanesine gitmeni öneririrm..

cengaver51

Dekan
kan idrar dışkı testi yaptır kilon boyuna oranla epey fazla ama oruç tutuyosan bunların olması normal olabilir kan şekerinin düşmesinde halsizlik uyuşma baş dönmesi olabilir sen biran önce doktara git ve test yaptır

kaberdey

Profesör
oruç tutuyorsan kan şekerin de düşüyor olabilir.
Bünye büyük, tüketim fazla ama karın aç olunca sıkıntı yaratıyor olabilir.

N3CAT1

Dekan
Onursal Üye
Aniden ayağa kalkınca bende de göz kararması ve baş dönmesi oluyor ve 10-20 saniye sürüyor bu durum. Sebebini ise ben de bilmiyorum. Diğer belirtiler yok bende.

Vendetta_

Profesör
göz kararmasından sonra bu şiddetlenmeler oluyorsa basit önlemler alabilirsin (bende de çoook şiddetli olmasada göz kararması anında baya kötü olurum)

kalkarken aniden değil yavaş yavaş kalkabilirsin
kalkarken derin bir nefes alarak kalkabilirsin
tansiyonum genelde 10-6 dır göz kararmalarımın çok olduğu günlerde 12-8 dir sende tansiyonlarını takip et normal zamanlarda bak normal değerini bul birde kötü olduğun zamanlarda bak yükseliyo ya da düşüyosa ona göre önlem alabilirsin

bu arada benim boy 1,90 kilo 75-80 böyle olmasına rağmen bende yaşıyorum kalbe ve beyne baktırdım sorun yok, kan değerlerim normal, kanım düşük değil
kısacası oluyo :D nedeni belirsiz durduramıyosun ama en azından önleyici şeyler yapabiliyosun :)

ramaknisnan

Asistan
Dahiliye uzmanıyım (Çapa mezunu ve Çapa dahiliye ihtisaslı)...Anlattığınız şikayetler panik atak ....vs. gibi sinirsel şikayetlerden kaynaklanabileceği gibi, fazla kilonuzla ilgili olma ihtimali yüksek. Eğer ailede Diabetes mellitus (şeker hastalığı) öyküsü varsa gizli şekeriniz olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım. Ancak ailede yoksa bile her halukarda OGTT (şeker yükleme testi), kan sayımı ve tiroid hormonlarını içeren geniş kapsamlı tetkikler yapılmalı. Bu nedenle öncelikle bir Dahiliye uzmanına başvurmalısınız. Geçmiş olsun.

POWER

Rektör
Sadece kilo olduğunu sanmıyorum. Beslenme biçiminden de kaynaklanıyor olabilir. Sağlıklı besleniyorum herşeyi yiyorum diyebilir misiniz?

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Son 3 gündür fazla yoruldum bende, ve uyku uyuyamıyorum bu aralar.Oruçlu iken fazla yorulmamak gerekiyor işte ama ne yaparsın.Bugün bende teravihin son rekatlarında gözlerimi zar zor açık tutabildim.Hafifte başım dönüyordu.Birazcık kilomda var :D
Ramazandan sonra ne yap et o 20 kiloyu ver, bu aralar uykuna ve kendini yormamaya dikkat et.
Ramazandan önce sıcaklarda bu tip şikayetin oldumu peki

4ReacTiv

Doçent
ağırlık çöküyor beynime resmen ve kulaklarımın içine sanki su kaçmış gibi oluyor uyultu başlıyor.
Ben de aşırı derecede sünizit var.Azdığı zaman bu belirtiler oluyor.Baş ağrısı ve yorgunluk hissini hiç saymıyorum bile.Özellikle ağır işlerde ,spor yaptığımda baş ağrısı kulakda uğultu çoğalıyor ve titreme oluyor.Sende böyle bir şey var mı?

Biz sadece olabilecekleri söyleriz sana bir faydamız olmaz.Bir an önce doktora görün :wink:

freewill

Dekan
Dahiliye uzmanıyım (Çapa mezunu ve Çapa dahiliye ihtisaslı)...Anlattığınız şikayetler panik atak ....vs. gibi sinirsel şikayetlerden kaynaklanabileceği gibi, fazla kilonuzla ilgili olma ihtimali yüksek. Eğer ailede Diabetes mellitus (şeker hastalığı) öyküsü varsa gizli şekeriniz olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım. Ancak ailede yoksa bile her halukarda OGTT (şeker yükleme testi), kan sayımı ve tiroid hormonlarını içeren geniş kapsamlı tetkikler yapılmalı. Bu nedenle öncelikle bir Dahiliye uzmanına başvurmalısınız. Geçmiş olsun.
ailemde şükür şeker hastası olan yok daha doğrusu bugüne kadar sülalede öyle bir sorun çıkmadı. Trioit konusunda haklı olabilirsiniz zira en son tahlil yaptırdığımda kilonun sebebinin trioitten kaynaklandığını söylediler ve ilaç kullandım 1 ayda iştahım inanılmaz derecede artmasına rağmen 23 kilo verdim :blink: ama bu haplar beni tabiri caizse manyak yaptı hormon dengem çöktü kimi zaman inanılmaz derecede sinirli kimi zaman sanki büyük ikraiye bana vurmuş gibi seviniyordum kimi zaman ise kendimi ağlamamak için zor tutuyordum bunların hepsi normal günlük olaylarda yaşattıkları. Misal şimdi kollarımı yukarı kaldırıyorum ama böyle halsizlik var ama daha iyiyim tansiyonumu ölçtürdüm 13-7 çıktı anlamadılar bir şey görünmüyor dediler hatta hemşire sana bir şey olmuş yüzünden resmen kan çekilmiş dedi :crying: yaklaşık 1 aydır var sanırım oruçtan da kaynaklanıyor aşırı yemem yok aburcubur yemem zaten hatta günde 1 öğün yerim ama bir sıkıntım var işim gereği öğlenden sabaha kadar iş yerindeyim :huh: uyku saatlerim 06:00 - 12:00 gibi uyuyorum :hammer: erken kapatıp yatay ım diyorum aksi gibi bugün tekim bir şey olsa hastaneye götürecekte yok :crying: off sıkılıdm valla şimdi kafamı dağıtmaya çalışıyorum :mellow:

Slokr

Profesör
Sana uğruyorlar bence :D

Şaka bir yana, hatırladığım kadarıyla EKG sadece ritim icin ECO mu EKO mu bir sey var aı yanlışta olabilir kalbinde bir sorun varsa bunu yaptırmalısın bence ekg den önce.Ki merak etme doktora nasıl tarif etcem diye sen bunları söyle o zaten nelerden şüphelenilebileceğini anlar ona göre tetkikler yapılır.

Şimdiden geçmiş olsun Bu Kandil gecesi acil şifalar diliyorum :)

freewill

Dekan
Sana uğruyorlar bence :D

Şaka bir yana, hatırladığım kadarıyla EKG sadece ritim icin ECO mu EKO mu bir sey var aı yanlışta olabilir kalbinde bir sorun varsa bunu yaptırmalısın bence ekg den önce.Ki merak etme doktora nasıl tarif etcem diye sen bunları söyle o zaten nelerden şüphelenilebileceğini anlar ona göre tetkikler yapılır.

Şimdiden geçmiş olsun Bu Kandil gecesi acil şifalar diliyorum :)

hönk :blink: nasıl yani :mellow:

sağolasın bakalım gidip bi baktıracam komple bulunduğum yerde sadece sağlık ocağı var ilçe olmasına rağmen :) aydın a gider baktırırım artık.

mr_rain

Guru
Geçmiş olsun, enfeksiyon olabilir ama doktora görünmekte fayda var...

stat counter