AliExpress Kargo Takip

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Yönetici
Moderatör
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ?
Screenshot_2017-11-04-18-02-14.png

gokturk_1.4.5.3

Üyecik
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ? Ekli dosyayı görüntüle 29323
Ptt Uluslararası posta servisi
02124655519 bu numarayı ara belki bir bilgi alabilirsin

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Ptt Uluslararası posta servisi
02124655519 bu numarayı ara belki bir bilgi alabilirsin
Ayrıca, üzücü bir haber gibi olmasın ama bu gibi durumlarda kargon kaybolmuş olabilir. Eğer belirttiğim aksi durum olur ise, satıcıyla iletişime geçip iade istediğini belirt... En azından paran yanmasındansa %80'ini kurtarmış olursun. :)

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Yönetici
Moderatör
Ayrıca, üzücü bir haber gibi olmasın ama bu gibi durumlarda kargon kaybolmuş olabilir. Eğer belirttiğim aksi durum olur ise, satıcıyla iletişime geçip iade istediğini belirt... En azından paran yanmasındansa %80'ini kurtarmış olursun. :)
Bekliyorum zaten, eğer 3-4 gün daha gelmezse başlatırım işlemleri, AliExpress koruma süresi daha bitmedi :)

nextman

Profesör
koruma süresi bittikten sonra dispute aç derim ben de öyle çok paniklediğim oluyor ama ertesi gün geldiği oluyor.Alışverişlerde ben Aliexspress standart takip alıyorum 1 veya 2 dolar ödüyorum kafam rahat ediyor :) tabi alışverişin büyüklüğüne göre .umarım bir an önce elinize ulaşır.

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Yönetici
Moderatör
koruma süresi bittikten sonra dispute aç derim ben de öyle çok paniklediğim oluyor ama ertesi gün geldiği oluyor.Alışverişlerde ben Aliexspress standart takip alıyorum 1 veya 2 dolar ödüyorum kafam rahat ediyor :) tabi alışverişin büyüklüğüne göre .umarım bir an önce elinize ulaşır.
Başka satıcıdan aynı ürünü aldım ama o çok uğraştırdı beni, gönderilmedi iptal edildi vs. Satıcı sorumsuzdu. En son dispute açtım iade istedim herşey onaylandı iade kabul oldu 3-20 gün içerisinde hesabıma yatması lazım paranın. O olmazsa onunla da uğraşmam gerek

nextman

Profesör
Başka satıcıdan aynı ürünü aldım ama o çok uğraştırdı beni, gönderilmedi iptal edildi vs. Satıcı sorumsuzdu. En son dispute açtım iade istedim herşey onaylandı iade kabul oldu 3-20 gün içerisinde hesabıma yatması lazım paranın. O olmazsa onunla da uğraşmam gerek
ben büyük hacimli ürünleri banggood ile alıyorum en az sorun yaştan yer bana göre tabi ben disk aparat objektif gibi bazı ürünlerde ilk tercihim Aliexpress ise saat ve kılıfları aldığım yer geekwish ise tam bir soyguncu :D adam kargo bedellerinde sükse yaptı ürün fiyatını geçiyor bazen :)

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Aliexpress çok güvenilir bir site değil yalnız

realsim85

Üyecik
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ? Ekli dosyayı görüntüle 29323
Kargonuz takipsiz kargo,ülkemizde takibi mevcut değil maalesef ülkemizde takipsiz kargolar çok sıkıntı gelir ise şükredin yapacak fazla bir şey bu tür kargolarda koruma sürenizi takip edip 1,2 gün kalasıya gelmez ise dispute açıp para iadesi almak

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Yönetici
Moderatör
Kargonuz takipsiz kargo,ülkemizde takibi mevcut değil maalesef ülkemizde takipsiz kargolar çok sıkıntı gelir ise şükredin yapacak fazla bir şey bu tür kargolarda koruma sürenizi takip edip 1,2 gün kalasıya gelmez ise dispute açıp para iadesi almak
Aynen öyle yaptım zaten :)

Utkuversus

Al Bayrak Aşkı İle!
Yönetici
Moderatör
Bu tip durumlarda takipli kargo çok önemlidir. 2 Dolar daha fazla verip takipli kargo alırsanız sizin açınızdan çok daha iyi olur.
1526937170390.png

nextman

Profesör
son zamanlarda takip için 5 dolar verdiğim kargoyu bile bulamadılar,git gide ülke dışı sipariş vermek sıkıntıya giriyor. zaten Dolar'ın durumu da belli..kaldık ülke içindeki zam şampiyonlarına ...

lotusadana

Asistan
17TRACK isimli uygulama kullanmanı tavsiye ederim bu uygulamayı buradan https://www.aliexpressalisveris.com/aliexpress-kargo-takip-nasil-yapilir/ öğrendim detayına kadar yazıyor.
17track sayfasına çok da güvenmeyin.
Paket fiziki olarak posta merkezini teslim edildiği an ptt sayfasında görünür.
Eğer görünmüyorsa o işte ber numara vardır.
Son zamanlarda UCxxxxxxxxxCN şeklinde takip numaraları çıktı. Bunlar 17track sayfasında 1-2 hareket görüyor sonrasında aylar geçse kıpırdama yok. Ve ptt sayfasında aylar geçse bile çıkmıyor.
Bunun sahte olduğunu aliexprese yazdım.
Dispute açınca satıcı doğru olduğunu iddia ediyor ama inanmayın. Teslim süresini unutup dispute açmayanların parasını almak için bir düzenbazlık.
Örnekler aşağıda. Kontrol edin göreceksiniz.
UC164153815CN
UC666164638CN
UC618064294CN

stat counter