Aliexpress kargo nereye gelir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar selamlar. Aliexpressten kargo sipariş edeceğim fakat takipsiz veya takipli kargo gelir mi acaba,yani apartmanda oturuyoruz takipli veya takipsiz kargo hangisi elime ulaştırır apartman durumunda?

Arkadaşlar selamlar. Aliexpressten kargo sipariş edeceğim fakat takipsiz veya takipli kargo gelir mi acaba,yani apartmanda oturuyoruz takipli veya takipsiz kargo hangisi elime ulaştırır apartman durumunda?
Yaşadığım deneyimlerden aktarıyorum; PTT görevlisi getirip apartmanın posta kutusu bölümüne bırakıyor, bazen de girişe bırakıyor. Yani teslim günü uyanık olmakta fayda var. Ya da apartman görevlisini tembihliyorum, ben olmazsam mutlaka ona teslim ediyor...

Yaşadığım deneyimlerden aktarıyorum; PTT görevlisi getirip apartmanın posta kutusu bölümüne bırakıyor, bazen de girişe bırakıyor. Yani teslim günü uyanık olmakta fayda var. Ya da apartman görevlisini tembihliyorum, ben olmazsam mutlaka ona teslim ediyor...
Teslim gününü bilemem zaten de apartmanın dışta posta kutusu yok kapı da şifreli. Apartman görevlisi karşı apartmanda oturuyor :/ yapacak bir şey yok herhalde?

Genellikle China Post ile gönderirler, onun da ek bir maliyeti yoktur ve PTT gönderi takipten nerede olduğunu görürsün...

En iyisi bir tanıdığınızın işyeri adresini falan vermek olabilir...

Hocam kendini hiç riske atma kargo seçeneklerinden alacağın ürüne 3,4 dolar fazla öde kargo ücretini takipli al takipszi kargolar hiçbir zaman bana gelmedi gelmememye de devam ediyor gelemyenlerde ücretini geri allıyorum fakat zaman kaybı vs sen ''Avaible'' yazanı al