Adata XPG 512 GB SX8200 Pro İncelemesi ve Dell 7567 SSD Yükseltme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Herkese merhabalar. Geçenlerde almış olduğum ürün ile birlikte hem SSD kapasitesini halletmiş oldum hemde artık çok daha hızlı bir sisteme sahibim. Ürün Samsung 970 Pro 512 GB modeline rakip deniyor ama o kadar olduğunu düşünmüyorum. 970 Evo ile 970 Pro arasında bir konuma sahip bence performans olarak buna rağmen fiyatı Evo modelinden bile ucuz. Ayrıca ürünün kutu içeriğinden termal pad kaplı bir koruma kılıfı çıkıyor ki bu da ısılara karşı ekstra önlem sağlıyor. Ben şahsen çok memnun kaldım.
Ürünün özellikleri
  • 512 GB kapasite
  • 3200 MB okuma, 2300 MB yazma hızı.
  • IOPS Okuma: 390K
  • IOPS Yazma: 380K
  • Bağlantı türü: M.2 NVME.
Montaj Görüntüsü

65164

Okuma-Yazma Performansı

65163

Ben ürünü İtopya'dan aldım en ucuz orada bulabildim. Gerçekten beğendiğim bir ürün oldu hızını her anlamda hissettim, tavsiye ederim.

Murat Burç

Def<3Öm
Çok ucuz.
Yalnız bu fiyata 960 GB James Donkey var(ekleme :sanırım bu jd sataymış) ve bu fiyata Samsung Intel gibi üreticilerden çip aldıklarını iddia ediyorlar onlar nasıl.
Bir de bu ürünün ömrü Samsung'larla en azından evo ile yarışabilir mi?

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Çok ucuz.
Yalnız bu fiyata 960 GB James Donkey var(ekleme :sanırım bu jd sataymış) ve bu fiyata Samsung Intel gibi üreticilerden çip aldıklarını iddia ediyorlar onlar nasıl.
Bir de bu ürünün ömrü Samsung'larla en azından evo ile yarışabilir mi?
Adata zaten bu konuda iyi marka. JD gibi biraz ucuz işi değil yani. He sonuçta onlarda SSD her türlü iyidir ama bu ürünle rekabet edemezler. Sunduğu değerler bu fiyata muazzam. 480-500 yerine 512 GB olması da avantaj tabi. İleride birde HDD yerine Sata 480 GB SSD düşünüyorum o zaman tam olur.

PARAzitCELL

Profesör
Yalnız şunu belirteyim jd gibi çin markaları ucuz ürünler sunmasaydı piyasada canlanma ve ucuzlama olmazdı. nvme üreticileri piyasaya ucuz ürün sevketmeye başladılar :D gb başına 1 tl gibi bir fiyata denk geliyor en düşük modelleri ve kapasite arttıkça fiyat daha da hesaplı oluyor. samsung bile fiyatını baya indirdi. Bu saatten sonra hdd almak mantık dışıdır.

Usain

Güzel günler göreceğiz...
Yönetici
Mod. Adayı
Ama bence halen pahalı. Bilgisayarımıza 1Tb SSD takabilecek miyiz acaba yakın zamanda?

Murat Burç

Def<3Öm
[
Yalnız şunu belirteyim jd gibi çin markaları ucuz ürünler sunmasaydı piyasada canlanma ve ucuzlama olmazdı. nvme üreticileri piyasaya ucuz ürün sevketmeye başladılar :D gb başına 1 tl gibi bir fiyata denk geliyor en düşük modelleri ve kapasite arttıkça fiyat daha da hesaplı oluyor. samsung bile fiyatını baya indirdi. Bu saatten sonra hdd almak mantık dışıdır.
Depolama fiyatları düşüyor. Bunun da etkisi var.
Dolar krizi olmasa şuan yarı fiyatındaydï belki de

YUNUS TASDEMİR

Üyecik
selamün aleyküm ben bir ekran kartı alıcam da bu konulardan pek anlamıyorum en iyi fiyat performans ekran kartlarını söylermisiniz

stat counter