7 senelik hdd yüzünden mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

burak sarı

Üyecik
beyler amd fx8300 işlemci msi 760-gm-p23 anakart 8gb ddr3 ram

hardcore oyun oynarken aşırı bir şekilde orta düzey oyun oynarekn rahatsız edici düzeyde video izlerken bile klavyeyi kırcak düzeyde kasmamı desem frame atlamasımı öyle şeyler oluyor kafayı yicem pc de herşey yeni fakat hdd 7 senelik büyük ihtimalle bence bu yüzden oluyor çünkü pc açıldığı zman bazende ara sıra disk kullanımı %100 e çıkıyor pc de virüs falanda yok sizce hdd yüzündenmi?:mad:
bu yüzdense ssd alıcam :(

turancen

Profesör
Bu sistemde bir ssd tak o zaman gerçek hızı göreceksin, o 7 senelik hardiski ise yedek olarak kullan

burak sarı

Üyecik
performansın artacağını biliyorum zaten ama sıkıntı hdd yüzündenmi biraz hırpalanmış duruyoda
şuan bad sector testi yapıyorum damaged block 3 4 tane çıktı ama daha%10 da devam ediyor:mad:

bide okuma yazma hızı testi yaptığımda hızı bazen 0 a düşüyor sonra yavaş yavaş 100 e çıkıyor :mad:

Son düzenleme:

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
O harddisk çöp hiç uğraşma onunla. Yeni disk alman şart.

kmurat

Dekan
Diskin ömrünü kısaltan unsurlar, yıllar eğil, kullanım şartları. Ara sıra "oyunlarda kasıyor, acılışı yavaş" gibi nedenlerle kasa'ya yumruk, tekme atıyorsanız, sabit diskler nedense çabuk bozuluyorlar.

gokhan999

Doçent
Diskin ömrünü kısaltan unsurlar, yıllar eğil, kullanım şartları. Ara sıra "oyunlarda kasıyor, acılışı yavaş" gibi nedenlerle kasa'ya yumruk, tekme atıyorsanız, sabit diskler nedense çabuk bozuluyorlar.
Bilgisayar çalışır halde iken hareket ettirmek de azaltır. En iyisi ssd onlara bişey olmaz.

burak sarı

Üyecik
aynen yumruk tekme kasayı yerden yere fırlatma gibi şeylerde yaşanmışdı :mad:
bad sector testi yapıyorum 100 dk oldu daha yarısı bitti 2 tane hasarlı gösteriyor:mad:

stat counter