3.5 mm Combo Jack ile Mikrofonlu Kulaklık Kullanılır mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Herkese merhabalar.Gaming kulaklık alma niyetindeyim.Biliyorsunuz bunlar ya USB girişli ve kendinden ses kartlı geliyor ya da 2 tane mikrofon ve kulaklık için ayrı olarak geliyor.Benim bilgisayarımda 3.5 mm combo giriş var yani tek giriş.Bu kulaklık ile birlikte gelen 2 girişi tek girişe çeviren aparatlar mikrofonu kullanmama olanak sağlar mı yoksa bunun gibi bir ses kartı aparatı mı almam gerek?Yardımcı olursanız sevinirim :)

Creative Soundblaster Play! 3 24-Bit 96KHZ Usb Ses Kartı Fiyatı

@mttzn @Halktan Biri @Cyb3r_K1ng @eronis @Frosa @ConfickerBelasi

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
İ/O farkı olduğundan belki dediğin mümkün olabilir ama ben bilgisayarımda arka taraftaki ses girişine hem hoparlörü, hem kulaklığı bağlamak istedim, sonunda kulaklığın sadece sol tarafından, hoparlorün ise sadece sağ çiftinden ses geldi. Tabi bunların ikisi de Output idi. İnput/Output farkı olduğu için deneyebilirsin.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
İ/O farkı olduğundan belki dediğin mümkün olabilir ama ben bilgisayarımda arka taraftaki ses girişine hem hoparlörü, hem kulaklığı bağlamak istedim, sonunda kulaklığın sadece sol tarafından, hoparlorün ise sadece sağ çiftinden ses geldi. Tabi bunların ikisi de Output idi. İnput/Output farkı olduğu için deneyebilirsin.
Açıkçası bende emin olamadım ama sonuçta kulaklığın içine dönüştürücü koyuyorlarsa herhalde bunu düşünerek koyuyorlardır.Birde mesela telefona mikrofonlu kulaklık taktığımızda oluyorsa neden bilgisayarda olmasın diye düşündüm ama yinede emin değilim.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
USB üzerinden daha mantıklı olur.
Büyük ihtimal bir ses kartı alacak gibi durum ama dediğim gibi işin ilginci bu ses kartı bilgisayara USB üzerinden bağlanıyor ama karta giriş tek jack.Onu çözemedim.Ses kartı olduğuna göre problem olmaz herhalde tek girişe sahip olması.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
3.5mm combadan gelmez ama 3.5mm usb adaptöründen ses gelecektir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilgisayarın masaüstü ise yeni bir soket al derim .

Son düzenleme:

SODiMM

Gurular Gurusu
Yasaklı
Onursal Üye
Bence de ses kartı gerekecektir. Benim bilgisayarımda hem mikrofon hem de kulaklık için iki farklı giriş var.
Örneğin telefon kulaklığını PC'deki kulaklık girişine taktığımda sadece sesi alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda ise kulaklığı ağzıma çok yakın tutunca sesimi alabiliyor. Yoksa almıyor. Bunu birkaç kulak ile denedim ama hep öyle oluyor.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Bence de ses kartı gerekecektir. Benim bilgisayarımda hem mikrofon hem de kulaklık için iki farklı giriş var.
Örneğin telefon kulaklığını PC'deki kulaklık girişine taktığımda sadece sesi alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda ise kulaklığı ağzıma çok yakın tutunca sesimi alabiliyor. Yoksa almıyor. Bunu birkaç kulak ile denedim ama hep öyle oluyor.
O zaman ses kartı yolu göründü bana :) Kendinden ses kartlı USB ile gelen kulaklıklar çok pahalı.En kötü 350 TL.HyperX ses kartı ile Cloud kulaklık alabilirim.Gerçi o paraları verene kadar bu ürünü de alabilirim yaklaşık 280 TL gibi bir fiyat yapıyor.

Kaynak: https://www.amazon.com/dp/B0748K7JW6/ref=twister_B0751Y6Z15?th=1

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Uygun bulup takabiliyorsa alsın.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Dönüştürücüyle hem kulaklık hemde mikrofon çalışır problem olmaz ;) Olay dönüştürücüde değil zaten o 3,5mm JAK girişinde ki çizgilerde :) Hepsi farklı işlere yarıyor.

Şöyle özetleyebiliriz; 3,5mm jack girişi 4 ring - Google'da Ara:
Yani hocam Arctis 3 için konuşuyorum.Ortadaki ve soldaki kablo ile sıkıntısız şekilde bilgisayarımda mikrofonu ve kulaklığı kullanabilirim mi oluyor bu? Teşekkürler bu arada :)

Ss.jpg

stat counter