2019'da AKN kalkıyor, 6 aydan az süre kaldı, taahhütlü tarife ve paketlerden uzak durun!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

PARAzitCELL

Profesör
2019yenihızlimitlitarifeler.png

Bakınız 2019 daki tarifeler aynen böyle olabilir, saate göre hız limitleri koyabilirler... Kota kalkar hız limiti gelir :) FİLM yİNE MUTLU SONLA BİTER şirketler için ...

deadlift-cat

Asistan
Yasaklı
Ekli dosyayı görüntüle 54282

Bakınız 2019 daki tarifeler aynen böyle olabilir, saate göre hız limitleri koyabilirler... Kota kalkar hız limiti gelir :) FİLM yİNE MUTLU SONLA BİTER şirketler için ...
böyle saçmalığı ancak TT ve kablonet gibi kısıtlı alt yapısı olan troller yapar diğer isslerde sınırsız internete hazır olun...

lordert

Asistan
böyle saçmalığı ancak TT ve kablonet gibi kısıtlı alt yapısı olan troller yapar diğer isslerde sınırsız internete hazır olun...
şuan türkcel sadece fiberde akn yi kaldırdı fiber olmayan yere kota getirdi tt de aynısını muhtemelen yapıcaktır şuan aknsiz türknet milenicom veriyor uygun fiyata fiber olmayan yerde ben türknet kullanıyorum ve memnunum

PARAzitCELL

Profesör
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası'nın (AKN) tamamen kaldırılacağını belirterek, "AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak." dedi.

Turhan, yaptığı açıklamada, bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak internet erişim hızı ve veri miktarının kullanıcılar için önemli göstergeler haline geldiğini, AKN uygulamasıyla veri indirme hızının iyileştirilmesinin önem kazandığını söyledi.

Bu kapsamda, limitsiz olarak tanıtılan paketlerde AKN veri miktarı ve AKN sonrası erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Mayıs'ta kademeli geçiş yapıldığını anımsatan Turhan, 1 Ocak 2019 itibarıyla AKN'nin tamamen kaldırılmasıyla veri indirme ve erişim hızının artacağını bildirdi.

Turhan, kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan AKN uygulamasının kaldırılması için altyapının geliştirildiğini ve kapasitenin artırıldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu hizmeti veren işletmeci operatörler 1 Ocak 2019 itibarıyla uygulamayı kaldıracak. Kapasitenin üzerinde kullanımda yavaşlama oluyordu. Herkesin interneti eşit kullanması amacıyla getirilen AKN, internet altyapısının gittikçe gelişmesi ve kapasitesinin artması dolayısıyla artık kaldırılacak ve internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek. AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak."

Turhan, AKN'nin kaldırılmasının ardından internet paketi dışında bir ücretin alınmayacağına dikkati çekerek, söz konusu paket ücretlerinin şirketler arasındaki rekabete göre belirlendiğini, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından da rekabetin denetlendiğini dile getirdi.

"VATANDAŞIMIZI KİMSEYE YEM ETMEK İSTEMEYİZ"

Vatandaşın haksız yere bir hizmetin ödemesiyle karşı karşıyla kalmaması için her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade eden Turhan, "Biz, vatandaşımızı bu konuda kimseye yem etmek istemeyiz." diye konuştu.

Şirketlerin uygulamanın kaldırılması konusunda biraz isteksiz olduğunu belirten Turhan, AKN'nin mutlaka kaldırılacağını söyledi.

Turhan, veri akışının her geçen gün arttığı interneti 1 Ocak 2019'dan itibaren herkesin istediği kadar kullanabileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"AKN'nin kaldırılmasının ardından birkaç hafta içinde yoğunluk yaşanmasını bekliyoruz. Çünkü yılbaşında internet kullanımında talep artabilir. Bunu altyapımızın kapasitesini geliştirerek çözeceğiz. Vatandaşın gereksiz yere ücret ödememesi ve sürpriz faturalarla karşı karşıya kalmaması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Amacımız haberleşme, iletişim ve ulaşım alanlarında vatandaşımıza daha ekonomik ve kaliteli hizmet vermek."

İnternetin amacı dışında kullanıldığında zararlı olabildiğini ve bu durumun sorunlu bir nesil yetişmesine yol açabileceğini anlatan Turhan, "Bu tür hizmetleri maddi çıkarlar ve kötü amaçlar için kullananlar var. Bunu da kontrol etmemiz lazım." ifadesini kullandı.

AKN NEDİR?

AKN uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak ve tüm abonelerin internete girmeleri durumunda şebeke üzerinde oluşan yoğunluğun dengelenmesi amacıyla kullanılıyor.

Ay içinde belirtilen "download" miktarı aşılırsa AKN devreye giriyor. Miktar aşılmazsa, erişim hızında herhangi bir değişiklik olmuyor.

AKN aşıldığında, 8/16/24/50/100 Mbps'ye kadar olan hızlar sırasıyla 3/5/8/16/24 Mbps'ye kadar düşürülüyor.

PARAzitCELL

Profesör
soyguncu telekom akn li paketimi ayın 18inde yenilemeyeceğini, müşteri alımına kapatıldığını mesajla bildirdi... Yani pttcell yeni bir paket duyurmadığı sürece veya vestelcell ya da turkcell yeni paket çıkarmadığı sürece pttcellden ayrılma zamanı gelmiştir. Şuana kadar mobilde akn li bir paket açıklayan olmadı, hepsi zenginliğine zenginlik katmak için soygun yapma peşinde aslında, daha halkı düşünen çıkmadı.

EmrecanReis

Üyecik
soyguncu telekom akn li paketimi ayın 18inde yenilemeyeceğini, müşteri alımına kapatıldığını mesajla bildirdi... Yani pttcell yeni bir paket duyurmadığı sürece veya vestelcell ya da turkcell yeni paket çıkarmadığı sürece pttcellden ayrılma zamanı gelmiştir. Şuana kadar mobilde akn li bir paket açıklayan olmadı, hepsi zenginliğine zenginlik katmak için soygun yapma peşinde aslında, daha halkı düşünen çıkmadı.
Ne Hayeller ile yazdın sen bu konuyu
Ptt cel de durumlar nasıl peki ?

PARAzitCELL

Profesör
...
btk.png
İlgili btk kararı engelli, gazi ve şehit yakınları için şu şekildedir (Buradan hareketle %25 çıkarılmış olan indirimi eklediğimizde normal ücretlerin hesabını da aşağıda vermiş olacağım ) :

512 Mbit/sn* İÇİN NORMAL ÜCRET: 21 + 7 =28 TL
1 Mbit/sn* İÇİN NORMAL ÜCRET : 23,15 + 7 küsur =30 TL
2 Mbit/sn İÇİN NORMAL ÜCRET : 30,92 + 10,25= 41 TL YUVARLARSAK...
4 Mbit/sn İÇİN NORMAL ÜCRET : 38,27 + 13 TL =51,25 TL DİYEBİLİRİZ...

Bu yönde tarife veya paket çıkarmak ZORUNDA soyguncu türktelekom şirketi !!! Kararda aynen yazıyor...
İnternet Servis Sağlayıcılarına (İSS) ve Türk
Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) tarafından sağlanmalıdır deniyor.

lordert

Asistan
...
Ekli dosyayı görüntüle 59650
İlgili btk kararı engelli, gazi ve şehit yakınları için şu şekildedir (Buradan hareketle %25 çıkarılmış olan indirimi eklediğimizde normal ücretlerin hesabını da aşağıda vermiş olacağım ) :

512 Mbit/sn* İÇİN NORMAL ÜCRET: 21 + 7 =28 TL
1 Mbit/sn* İÇİN NORMAL ÜCRET : 23,15 + 7 küsur =30 TL
2 Mbit/sn İÇİN NORMAL ÜCRET : 30,92 + 10,25= 41 TL YUVARLARSAK...
4 Mbit/sn İÇİN NORMAL ÜCRET : 38,27 + 13 TL =51,25 TL DİYEBİLİRİZ...

Bu yönde tarife veya paket çıkarmak ZORUNDA soyguncu türktelekom şirketi !!! Kararda aynen yazıyor...
İnternet Servis Sağlayıcılarına (İSS) ve Türk
Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) tarafından sağlanmalıdır deniyor.
şuan ben türknette engelli olarak kullanıyorum normal kişiye 75 mbps hız 80 tl olan tarife bana %25 indirimle 60 tl olarak kullanıyorum

PARAzitCELL

Profesör
şuan ben türknette engelli olarak kullanıyorum normal kişiye 75 mbps hız 80 tl olan tarife bana %25 indirimle 60 tl olarak kullanıyorum
türknetten memnun musun ve hız testi fotosu atabilir misin?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şöyle bir şey de var, hesapladığımıza göre türknet gerçekten de çok hesaplı:
Ekli dosyayı görüntüle 59661
...

Son düzenleme:

lordert

Asistan
türknetten memnun musun ve hız testi fotosu atabilir misin?

Şöyle bir şey de var, hesapladığımıza göre türknet gerçekten de çok hesaplı:
Ekli dosyayı görüntüle 59661
...
Tabi altta Turkcell yazdığına bakma 2 gündür türknetin IP aldığı firmada sıkıntı var türkneti Turkcell olarak gösteriyor memnunum açıkcası
DE8CC6FA-34AD-43C3-80C6-EC211994904A.png

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Profesör
...
btk.png
btk0.png
btktn.png
...
* işaretli olanlar müşteri alımına kapatılmıştırlar ve AKN 31.12.2018 itibari ile kaldırılacaktır.

PARAzitCELL

Profesör
pttcell müşteri hizmetleri ile görüştüm ve limitsiz mobil bir internet paketlerinin şu an için olmadığını söylediler. Bu durumda soyguncu tt altyapısını kullanan pttcellde durmanın hiç bir anlamı kalmıyor, herkes gibi ben de 1 ocak 2019'u bekleyip vestelcell veya turkcell gibi alternatifler nasıl olur diye araştıracağım... (ocak ayını beklememin diğer bir sebebi de hattıma tarifenin ayın 27sinde tanımlanmış olması yoksa hemen turkcelle geçiş yapabilirdim, bakalım hayırlısı artık).

Mobilde limitsiz internetli bir tarife veya paket çıkmaz ise yine de tt ve bağlı şirketlerine geçmem, insanın parasıyla rezillik yaşaması tt sayesinde oluyormuş, bunu öğrendik.

derman01

Üyecik
Bende yuzde 45 indirimli 50 gb sonrasi 128 kbsp hizolan win wifi kampanyasi var daha turkcell musteri hizmetleri paken 128 kbps ile devam ettigini bilmiyor bu paket 2 yil taahtlu aylik 89 tl ye aldim acaba 2019 da tarife neolur sinirsiz hiz dusumsuz kullanabilirmiyim 1 ocakta turk telekomda boyle bir winwifi tarifesi vardi 15 gb dan sonra 128 dusen onu 1 ocakta itibaren hiz dusumu olayacaktir diyipp yeni abone almina kapattilar bunda ne olur acaba

PARAzitCELL

Profesör
Bende yuzde 45 indirimli 50 gb sonrasi 128 kbsp hizolan win wifi kampanyasi var daha turkcell musteri hizmetleri paken 128 kbps ile devam ettigini bilmiyor bu paket 2 yil taahtlu aylik 89 tl ye aldim acaba 2019 da tarife neolur sinirsiz hiz dusumsuz kullanabilirmiyim 1 ocakta turk telekomda boyle bir winwifi tarifesi vardi 15 gb dan sonra 128 dusen onu 1 ocakta itibaren hiz dusumu olayacaktir diyipp yeni abone almina kapattilar bunda ne olur acaba
Hocam gerçekten de bu soyguncu şirketlerin ne yapacağını tahmin edemiyoruz ama sanki aralarında anlaşmışlar gibi mobilde limitsiz interneti şuanlık vermiyolar.

derman01

Üyecik
pttcell müşteri hizmetleri ile görüştüm ve limitsiz mobil bir internet paketlerinin şu an için olmadığını söylediler. Bu durumda soyguncu tt altyapısını kullanan pttcellde durmanın hiç bir anlamı kalmıyor, herkes gibi ben de 1 ocak 2019'u bekleyip vestelcell veya turkcell gibi alternatifler nasıl olur diye araştıracağım... (ocak ayını beklememin diğer bir sebebi de hattıma tarifenin ayın 27sinde tanımlanmış olması yoksa hemen turkcelle geçiş yapabilirdim, bakalım hayırlısı artık).

Mobilde limitsiz internetli bir tarife veya paket çıkmaz ise yine de tt ve bağlı şirketlerine geçmem, insanın parasıyla rezillik yaşaması tt sayesinde oluyormuş, bunu öğrendik.
Bende pttcelde hattm var bir yil iyi somurdum cok iyiydi kapndi asimsiz yaptilar simdi kedileri dusunsun kendi ayaklarina sıktilar zaten kullananlarin cogu aknli 1 gb icin kulaniyordu gece iyi somuruyoduk simdi hbi dk daha durman pttcelde artik

Hocam gerçekten de bu soyguncu şirketlerin ne yapacağını tahmin edemiyoruz ama sanki aralarında anlaşmışlar gibi mobilde limitsiz interneti şuanlık vermiyolar.
Turkcel daha paketin sinirsil oldugunu bilmiyorlar kac kez aradiysam hatta timdeki calisanlar bile dediyor 50 gb dan sonra durur 15 tlye ek paket alinir ama turkcell bana mesaj bile atti daya hattima 50 gb bittikten sonra hiziniz 128 kbs duser diyo

Turkcel daha paketin sinirsil oldugunu bilmiyorlar kac kez aradiysam hatta timdeki calisanlar bile dediyor 50 gb dan sonra durur 15 tlye ek paket alinir ama turkcell bana mesaj bile atti daya ha
Bende pttcelde hattm var bir yil iyi somurdum cok iyiydi kapndi asimsiz yaptilar simdi kedileri dusunsun kendi ayaklarina sıktilar zaten kullananlarin cogu aknli 1 gb icin kulaniyordu gece iyi somuruyoduk simdi hbi dk daha durman pttcelde artik

Turkcel daha paketin sinirsil oldugunu bilmiyorlar kac kez aradiysam hatta timdeki calisanlar bile dediyor 50 gb dan sonra durur 15 tlye ek paket alinir ama turkcell bana mesaj bile atti daya hattima 50 gb bittikten sonra hiziniz 128 kbs duser diyo
Ustelik gece kotadan yemiyor enflasynla topyekun kampanyasiyla 50 daha geliyor 100 gb oluyor

Turkcel daha paketin sinirsil oldugunu bilmiyorlar kac kez aradiysam hatta timdeki calisanlar bile dediyor 50 gb dan sonra durur 15 tlye ek paket alinir ama turkcell bana mesaj bile atti daya ha

Ustelik gece kotadan yemiyor enflasynla topyekun kampanyasiyla 50 daha geliyor 100

Son düzenleme:

wolkhy1903

Profesör
Superonline bugünden itibaren kaldırdı. Hızım artmış. Sabah şaşırmıştım.ne oluyo diye.

stat counter